Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#691 Post autor: wismat » 28 marca 2018, 19:49

Pomysł zapisałem, poczekalnia w ogóle wymaga paru innych udogodnień. Nie wiem czy najpierw zrealizuję jakiś półśrodek czy od razu tak jak pisałem wyżej poczekam z wprowadzeniem nowości do sierpnia/września kiedy będę miał więcej czasu na kompleksowe podejście do tematu.

Adinog, nie ode mnie to zależy. Aktualizacjami piwnych zajmuje się Paweł.
http://wismat.katalogkapsli.pl - moja strona | http://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich | http://KatalogZakretek.pl - katalog zakrętek

pawlosek12
Kontaktowanie:

#692 Post autor: pawlosek12 » 28 marca 2018, 19:53

Kiedy pojawi się aktualizacja niepiwnych.

southern

#693 Post autor: southern » 16 kwietnia 2018, 23:48

Tak przy okazji akcji z"flagowymi" Carlsbergami, już teraz chyba ostatecznie wiadomo jak należy postrzegać "słoniowy" logotyp Carlsberga? Może by tak w wolnej chwili administracja odpowiednio "spozycjonowała" wizerunki Carlsbergów 33 i 34? W każym przypadku są trzy możliwości :wink:

Awatar użytkownika
Kibi

#694 Post autor: Kibi » 17 kwietnia 2018, 09:07

W pełni popieram: są trzy możliwości - a w katalogu jest czwarta :| .
Nie rozumiem tylko dlaczego ma być to jasne dopiero teraz - logo występuje na prawie wszystkich kapslach Carlsberga w naszym katalogu (z wyjątkiem 35) i zawsze w identycznym położeniu.
No i na to, że to jest logotyp "słoniowy" nie wpadłem. zawsze myślałem, że to koniczynka :) .
2799 polskich kapsli piwnych, według nowego katalogu, bez odwrotek i serii, plus jeszcze trochę niekatalogowych.
Moje grolsche już 151 sztuk !!!

Awatar użytkownika
Kibi

#695 Post autor: Kibi » 17 kwietnia 2018, 21:25

Browary kontraktowe w katalogu są umieszczone w kolejności alfabetycznej według nazw, bez wyszczególniania miejscowości.
Dlaczego dla browaru Lumberjack został zrobiony wyjątek i to właśnie miejsce zarejestrowania jest wymienione jako pierwsze?
2799 polskich kapsli piwnych, według nowego katalogu, bez odwrotek i serii, plus jeszcze trochę niekatalogowych.

southern

#696 Post autor: southern » 18 kwietnia 2018, 10:48

Kibi pisze:
17 kwietnia 2018, 09:07
No i na to, że to jest logotyp "słoniowy" nie wpadłem. zawsze myślałem, że to koniczynka :) .
Załączniki
33.jpg

Awatar użytkownika
Kibi

#697 Post autor: Kibi » 18 kwietnia 2018, 11:37

Nie widziałem tego, podoba mi się.
Trzeba mieć wyobraźnię, żeby głowę słonia wpisać w tradycyjne logo.
Ale Elephant to tylko jedna z ich wielu marek, a koniczynka(?) jest w każdym napisie Carlsberg.

Awatar użytkownika
chinet
Kontaktowanie:

#698 Post autor: chinet » 18 kwietnia 2018, 11:40

Kibi pisze:
18 kwietnia 2018, 11:37
a koniczynka(?) jest w każdym napisie Carlsberg.
A może to taki mały słonik :D .
Jestem trollem :mad:

southern

#699 Post autor: southern » 18 kwietnia 2018, 15:00

Kibi pisze:
18 kwietnia 2018, 11:37
Nie widziałem tego, podoba mi się.
Trzeba mieć wyobraźnię, żeby głowę słonia wpisać w tradycyjne logo.
Ale Elephant to tylko jedna z ich wielu marek, a koniczynka(?) jest w każdym napisie Carlsberg.
Słoń był z Carlsbergiem związany od zarania, jeśli się nie mylę. Gdzieś czytałem opinię, że może to być stylizowany liść chmielu(?) Dyskusją z gatunku o kurze i jajku jest ta, czy "tradycyjne logo" od początku nie miało symbolizować w uproszczeniu słonia en face.

Awatar użytkownika
Kibi

#700 Post autor: Kibi » 19 kwietnia 2018, 21:05

Temat mnie zainteresował, więc trochę podrążyłem.
Wieża oparta na czterech słoniach jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w starym browarze Carlsberga i pochodzi z początków XX wieku.
Ciekawostka: słonie okryte są kapami ozdobionymi przynoszącym szczęście symbolem słońca czyli... swastyką.
Natomiast strona carlsbergpolska.pl w temacie dotyczącym historii koncernu podaje, że na historycznej etykiecie z 1904 roku korona przypomina, że byli pierwszym duńskim browarem dostarczającym piwo na rodzimy dwór królewski, natomiast liść chmielu symbolizuje naturalne składniki.
O koniczynce nic nie było, więc z tego skojarzenia się wycofuję.

Nawiasem mówiąc, skoro symbol ma prawie 115 lat, nie wypada go dowolnie obracać w katalogu po to tylko, by sygnatura wypadła w założonym miejscu.
Trochę szacunku dla historii :nono: .

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Kontaktowanie:

#701 Post autor: wismat » 19 kwietnia 2018, 22:23

Jeśli chodzi o kapsle browarniane, decyzja należy do Pawła.
http://wismat.katalogkapsli.pl - moja strona | http://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich | http://KatalogZakretek.pl - katalog zakrętek

ODPOWIEDZ