Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3641
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#61 Post autor: wismat »

Pięknie, pięknie! Tak jak powinno to wyglądać - prosto i przejrzyście.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

bigzbig70
Posty: 194
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#62 Post autor: bigzbig70 »

Jest OK.Wchodzę w to.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 459
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#63 Post autor: Frey71 »

KOLEKCJONER pisze:Następny tydzień lista otwarta na wpisy
czyli lista otwarta na wpisy do następnej niedzieli?

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 684
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#64 Post autor: goblin »

Kapsle od strony technicznej są fajne.
Dla mnie niezadowalający jest rozdział ich na kolekcjonerów. Należę do tej grupy "leniwych kolekcjonerów" /jak mawia Pluto/, którzy chcieliby otrzymać kilka serii od razu.
Dlatego nie będę uczestniczył w projekcie.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#65 Post autor: yoreck »

goblin pisze:Kapsle od strony technicznej są fajne.
Dla mnie niezadowalający jest rozdział ich na kolekcjonerów. Należę do tej grupy "leniwych kolekcjonerów" /jak mawia Pluto/, którzy chcieliby otrzymać kilka serii od razu.
Dlatego nie będę uczestniczył w projekcie.
Moim zdaniem rozdział kpl .serii na kolekcjonerów powinien wynosić 3 lub 5 kpl.w zależności od tego ile osób weźmie udział w projekcie. Jeżeli udział weźmie np.51-100 kolekcjonerów to po 3 kpl, dla każdego jest myślę wystarczające/1 dla siebie a 2 do wymiany/ - kpl serii na rynku będzie od 102 do 200
Jeżeli udział w projekcie weźmie udział do 50 osób to po 5 kpl. - tutaj też kpl.serii będzie 200.Oczywiście to nie apteka i można być elastycznym w tej kwestii.
Taka ilość kpl.serii w obiegu sprawi ,że nie będzie problemem wymienić dalej tych serii i rynek nie będzie również przesycony.
Rosjanie wydali 2 edycje serii kolekcjonerskiej -każdy z nich otrzymał po 5 kpl - co sprawiło iż na rynku każdorazowo było ponad 300 tych serii /+ 2 obieg :mrgreen: / i niektórzy nadal mają kpl tych serii na wymianę a nikt ich już nie chce.
Druga sprawa to to ,iż to my -ewentualni chętni - partycypujemy w kosztach / Mariusz jest wykonawcą/ i nie bardzo rozumiem dlaczego Mariusz zadecydował za ewentualnych nabywców o rozdziale kpl.serii po 1
Powiem szczerze ,ze również zastanawiam się,czy wziąć udział w projekcie ,przy założeniu iż otrzymam tylko 1 kpl serii - -ponieważ tak naprawdę nie potrzeba mi tak dużo moich kapsli wizytówek
W tej chwili na liście wstępnej są zapisane 34 osoby i jeżeli każdy otrzyma np.po 5 kpl i założeniu iż 1 kpl.zostawi dla siebie to na rynku będzie 136. Dużo?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#66 Post autor: Tomek »

yoreck pisze:nie bardzo rozumiem dlaczego Mariusz zadecydował za ewentualnych nabywców o rozdziale kpl.serii po 1
Według mnie przyczyną wszelkich zasad wprowadzonych przez Mariusza na samym początku jest to, co działo się do tej pory przy każdej próbie stworzenia serii. Ankieta goniła ankietę, każdy miał inny pomysł i na koniec wszystko szlag trafiał. Nawet ci, co na 100% mieli doprowadzić do powstania serii potem nabierali wody w usta i serii dalej nie ma. Tutaj są jasne zasady, dla wszystkich równe. Jedyną sprawą do dyskusji był projekt, który dosyć szybko udało się ustalić. Chcesz, to bierzesz udział, nie, to nie.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 459
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#67 Post autor: Frey71 »

może to,że każdy ma dostać tylko jedną kompletną serię jest przyczyną tego,że zapisało się dopiero
34 kolekcjonerów a nie jak ostatnio 90...fajnie by było by na tej serii było nas jak najwięcej (chyba o to chodzi) więc może jednak warto by było rozważyć opcję z kilkoma seriami (np. przy udziale 70 osób,każdy po 3 serię i 140 własnych...większa ilość serii generowała by już większe koszty)

projekt zrobiony bez żadnych kłótni i przepychanek więc chociaż nad tym można by było podyskutować...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#68 Post autor: Jacek »

Tomek, masz racje poprzednie próby stworzenia serii szlag trafiał ale głównym powodem nie był wybór wzoru czy też jakakolwiek inna decyzja w związku z tą serią, w przypadku serii, która miała powstać z rosjanami problem był taki, że nie było nikogo odważnego kto by podjął się zebrania od nas całej kasy i wysłania jej do Rosji do zupełnie nieznajomej osoby. W drugim przypadku, wtedy kiedy cynk podał Danio, kapsle miały być robione w greckim Astirze, pojawiła się szansa na wydrukowanie mniejszej ilości niż zazwyczaj są tam drukowane, ten pomysł nie wiem do końca dlaczego nie wypalił ale obiło mi sie o uszy, że później już nie było czasu w fabryce na wydrukowanie naszych kapsli, że mieli inne roboty, duże itd. Jeśli się mylę to proszę o poprawkę. A więc to, że nie mogliśmy dojść do jakiegoś kompromisu i wybrać jednego wzoru i zadecydować ile kompletów ma otrzymać każdy nie było kwestią decydującą, że te kapsle nie powstały, problemem było to, że opcje wydrukowania nie były tak pewne jak teraz.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#69 Post autor: wiki »

Przedziwna sprawa. Zasady były znane od samego początku. Wtedy nikt nie zgłaszał poważniejszych zastrzeżeń. Teraz kiedy można by finalizować sprawę okazuje się, że wiele osób (nawet tych które zapisały się na listę) chciałoby by te zasady zmienić.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#70 Post autor: Tomek »

wiki pisze:Przedziwna sprawa. Zasady były znane od samego początku. Wtedy nikt nie zgłaszał poważniejszych zastrzeżeń. Teraz kiedy można by finalizować sprawę okazuje się, że wiele osób (nawet tych które zapisały się na listę) chciałoby by te zasady zmienić.
I to jest właśnie najbardziej dziwne. Od początku zasady się nie zmieniły, a teraz nagle przestają ludziom pasować.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#71 Post autor: yoreck »

Tomek pisze:
yoreck pisze:nie bardzo rozumiem dlaczego Mariusz zadecydował za ewentualnych nabywców o rozdziale kpl.serii po 1
Według mnie przyczyną wszelkich zasad wprowadzonych przez Mariusza na samym początku jest to, co działo się do tej pory przy każdej próbie stworzenia serii. Ankieta goniła ankietę, każdy miał inny pomysł i na koniec wszystko szlag trafiał. Nawet ci, co na 100% mieli doprowadzić do powstania serii potem nabierali wody w usta i serii dalej nie ma. Tutaj są jasne zasady, dla wszystkich równe. Jedyną sprawą do dyskusji był projekt, który dosyć szybko udało się ustalić. Chcesz, to bierzesz udział, nie, to nie.
Raczej liczyłem na odpowiedź kogoś ,kto weźmie udział w projekcie,a nie rzecznika prasowego forum.
Jane zasady nie podlegające jakiejkolwiek dyskusji by były wtedy kiedy Mariusz sponsorowałby całe przedsięwzięcie.
Ja również napisałem o tym ,że wszyscy dostaję równą ilość serii.Ciekawy jestem czy tylko ja,wersa i goblin jesteśmy tacy pazerni i czy naprawdę nam się we "łbach" poprzewracało i mamy taką fanaberię ,aby się powymieniać
Przy rozdziale 1 seria - 1 kolekcjoner - nie ma szans na kompletną drugą serię,ponieważ są tacy co rozdają swoje kapsle za darmo,są tacy co tylko wymieniają /prawda Tomku - ja tobie dałem...twoich nie mam / i jeszcze będą tacy co tylko raz w roku wystawią je na aukcjach charytatywnych.
Ja np .tak sobie postanowiłem ,że te 349 zutylizuję.Mariusz ,bo chyba nie będzie tak jak z 1 serią kolekcjonerów z byłego ZSRR,że na świecie większość kolekcjonerów już je miała ,ale nie oni ,bo producent robił na "boku"
Więc jest pytanie czy warto mieć 1 kpl serię za około 200 zł.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2014, 20:21 przez yoreck, łącznie zmieniany 1 raz.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#72 Post autor: yoreck »

wiki pisze:Przedziwna sprawa. Zasady były znane od samego początku. Wtedy nikt nie zgłaszał poważniejszych zastrzeżeń. Teraz kiedy można by finalizować sprawę okazuje się, że wiele osób (nawet tych które zapisały się na listę) chciałoby by te zasady zmienić.
Naprawdę przedziwna sprawa,powiadam wam fanaberie nad fanaberie.Bo kużwa chcę sobie serię wymienić.
Przecież wcześniej pisał o tym Wersa i Delma i ktoś tam jeszcze.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#73 Post autor: yoreck »

Jacek pisze:Tomek, masz racje poprzednie próby stworzenia serii szlag trafiał ale głównym powodem nie był wybór wzoru czy też jakakolwiek inna decyzja w związku z tą serią, w przypadku serii, która miała powstać z rosjanami problem był taki, że nie było nikogo odważnego kto by podjął się zebrania od nas całej kasy i wysłania jej do Rosji do zupełnie nieznajomej osoby. W drugim przypadku, wtedy kiedy cynk podał Danio, kapsle miały być robione w greckim Astirze, pojawiła się szansa na wydrukowanie mniejszej ilości niż zazwyczaj są tam drukowane, ten pomysł nie wiem do końca dlaczego nie wypalił ale obiło mi sie o uszy, że później już nie było czasu w fabryce na wydrukowanie naszych kapsli, że mieli inne roboty, duże itd. Jeśli się mylę to proszę o poprawkę. A więc to, że nie mogliśmy dojść do jakiegoś kompromisu i wybrać jednego wzoru i zadecydować ile kompletów ma otrzymać każdy nie było kwestią decydującą, że te kapsle nie powstały, problemem było to, że opcje wydrukowania nie były tak pewne jak teraz.
Jacek - dokładnie tak było w przypadku serii .którą mieliśmy robic wspólnie z rosjaninami.
W przypadku ASTIRU - mieli nam wydrukować serię w 1 kolorze po promocyjnej cenie .Jednak później z tego się wycofali ,tłumacząc się nawałem zamówień i zaproponowali druk w normalnej cenie
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#74 Post autor: Delma21 »

Też byłbym za tym żeby z zagranicy ogarnąć serie za naszą serie kolekcjonerską
Ale ja się lepiej nie wypowiadam bo zaraz mnie zjedzą swoimi wypowiedziami

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#75 Post autor: Tomek »

yoreck pisze:Raczej liczyłem na odpowiedź kogoś ,kto weźmie udział w projekcie,a nie rzecznika prasowego forum.
To, że nie ma mnie jeszcze na liście uczestników na forum nie znaczy, że w projekcie nie biorę udziału. Wpisać się łatwo, ostatecznie wziąć udział niekoniecznie. Mój kapsel jest już pokazany jako projekt, więc chyba nie bez powodu.
Poza tym nic mi nie wiadomo o mianowaniu mnie rzecznikiem prasowym. :D
yoreck pisze:są tacy co rozdają swoje kapsle za darmo,są tacy co tylko wymieniają /prawda Tomku - ja tobie dałem...twoich nie mam /
A co stoi na przeszkodzie, żebyś miał? Ja swoich okolicznościowych kapsli nie wymieniam. Również je rozdaję, przykładem są uczestnicy OKS - każdy dostał. Poza gronem kolekcjonerów z OKS też już były rozdawane. Rozdaję je osobiście, więc dużo osób jeszcze nie ma, nie zawsze też pamiętam o ich zabraniu. Nakład był bardzo mały, ale nadal te kapsle są dostępne.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2014, 20:44 przez Tomek, łącznie zmieniany 2 razy.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 459
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#76 Post autor: Frey71 »

zasady były znane...wpisując się listę zaznaczyłem,że chciałbym więcej ale dostosuję się...
czy trudno uwierzyć w to,że część z nas chciałaby się wymienić...
nie chce dyskutować z innymi kolegami...liczę na mądrość kolegi Kolekcjonera

nie każdy z nas jest na większości giełd by mógł zebrać całą serię...no chyba że mamy sponsorować Pocztę Polską :(

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3641
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#77 Post autor: wismat »

Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji.

Mój pogląd na tą sytuację jest taki, że chcę mieć kapsle - wizytówki, abym mógł się odwdzięczyć osobom, które wspomagają moją kolekcję, przywożąc kapsle z wakacji czy pijąc piwa w domu. Jeśli o tym czy uczestniczyć, miałaby decydować ilość kompletnych serii, które mógłbym wymienić, to czemu by nie tworzyć takich serii co rok czy dwa? Ile wtedy byłoby materiału na wymianę. Tylko czy o to w tym chodzi? Tak niektórzy psioczą na masę kapsli próbnych i reklamowych, a to w gruncie rzeczy byłoby to samo: róbmy serię, bo chcę zdobyć inne serie kolekcjonerskie.

Dlatego mam nadzieję, że Kolekcjoner zostanie przy jednej kompletnej serii.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2955
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#78 Post autor: lendoo »

Rozmawiałem z Kolekcjonerem parę dni temu na Facebooku odnośnie ilości kompletów. Niestety wtedy wydawał się nieugięty.
Może zmieni zdanie, po głosach osób z listy oraz poza nią. Starałem mu się wyperswadować większą ilość kompletów, która z pewnością zachęciłaby większą ilość kolekcjonerów w udziale (w tym i mnie).
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#79 Post autor: yoreck »

wismat pisze:Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji.

Mój pogląd na tą sytuację jest taki, że chcę mieć kapsle - wizytówki, abym mógł się odwdzięczyć osobom, które wspomagają moją kolekcję, przywożąc kapsle z wakacji czy pijąc piwa w domu. Jeśli o tym czy uczestniczyć, miałaby decydować ilość kompletnych serii, które mógłbym wymienić, to czemu by nie tworzyć takich serii co rok czy dwa? Ile wtedy byłoby materiału na wymianę. Tylko czy o to w tym chodzi? Tak niektórzy psioczą na masę kapsli próbnych i reklamowych, a to w gruncie rzeczy byłoby to samo: róbmy serię, bo chcę zdobyć inne serie kolekcjonerskie.

Dlatego mam nadzieję, że Kolekcjoner zostanie przy jednej kompletnej serii.
Mateusz,to tylko cieszyć się ,że masz tylu znajomych.Ja mam ich mniej,dla mnie starczyło by 100 kapsli.Daj Boże ,aby ta 1 seria wypaliła,a czystą abstrakcją jest tworzenie naszej serii co rok lub co dwa.To nie Rosja.
Każdy ma inne potrzeby,ty jesteś filantropem i rozdajesz kapselki znajomym i nie prowadzisz wymian,ja akurat chcę mieć więcej materiału,aby po prostu mieć coś ciekawego do zaproponowania kolekcjonerom zagranicznym,bo nie oszukujmy się - oni nie bardzo chcą brać już polskich kapsli.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#80 Post autor: Kowalsik »

A ja mam nadzieję, że będzie się trzymał zasad podanych na początku. Zasad nie zmienia się w trakcie gry. Przecież każdy może ogłosić swój projekt, gdzie każdy dostanie nawet po 10 kompletów.
Kowalsik

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#81 Post autor: yoreck »

Kowalsik pisze:A ja mam nadzieję, że będzie się trzymał zasad podanych na początku. Zasad nie zmienia się w trakcie gry. Przecież każdy może ogłosić swój projekt, gdzie każdy dostanie nawet po 10 kompletów.
WYMIĘKAM - przeczytajcie proszę 1 post Mariusza - tam jest napisane PROPONUJĘ po 1 kpl!
KOLEKCJONER pisze: Oferuję:
Proponuje aby każdy otrzymał jedną kompletną serię i swoje kapsle. Nie po 5 serii, lepiej aby każdy miał taką samą możliwość wymiany z zagranicznymi kolekcjonerami ( również tymi znanymi) a nie jedna osoba zaoferuje serie i już więcej nikt się nie wymieni). Kapsle będą trudniejsze do zdobycia.
A NIE ,ŻE KAŻDY DOSTAJE PO 1 KPL.
WIĘC JAKIE ZASADY- czy propozycja jest zasadą ?
Napiszę inaczej- ponieważ wydaję swoje własne pieniądze jak to napisał wismat na kapsle wizytówki - chciałbym wszystkie swoje kapsle .Po co wam moja opatrzona już morda w kolekcji?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#82 Post autor: yoreck »

lendoo pisze:Rozmawiałem z Kolekcjonerem parę dni temu na Facebooku odnośnie ilości kompletów. Niestety wtedy wydawał się nieugięty.
Może zmieni zdanie, po głosach osób z listy oraz poza nią. Starałem mu się wyperswadować większą ilość kompletów, która z pewnością zachęciłaby większą ilość kolekcjonerów w udziale (w tym i mnie).
Krzysiek,nie kumam ,możesz jaśniej?
Jeżeli będzie po 1 kpl - to nie, po więcej kpl - tak,to weżmiesz udział,czy odwrotnie? I co się starałeś wyperswadować?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

rudy
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 14:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#83 Post autor: rudy »

yoreck pisze:
Tomek pisze:
yoreck pisze:nie bardzo rozumiem dlaczego Mariusz zadecydował za ewentualnych nabywców o rozdziale kpl.serii po 1
Według mnie przyczyną wszelkich zasad wprowadzonych przez Mariusza na samym początku jest to, co działo się do tej pory przy każdej próbie stworzenia serii. Ankieta goniła ankietę, każdy miał inny pomysł i na koniec wszystko szlag trafiał. Nawet ci, co na 100% mieli doprowadzić do powstania serii potem nabierali wody w usta i serii dalej nie ma. Tutaj są jasne zasady, dla wszystkich równe. Jedyną sprawą do dyskusji był projekt, który dosyć szybko udało się ustalić. Chcesz, to bierzesz udział, nie, to nie.
Raczej liczyłem na odpowiedź kogoś ,kto weźmie udział w projekcie,a nie rzecznika prasowego forum.
Jane zasady nie podlegające jakiejkolwiek dyskusji by były wtedy kiedy Mariusz sponsorowałby całe przedsięwzięcie.
Ja również napisałem o tym ,że wszyscy dostaję równą ilość serii.Ciekawy jestem czy tylko ja,wersa i goblin jesteśmy tacy pazerni i czy naprawdę nam się we "łbach" poprzewracało i mamy taką fanaberię ,aby się powymieniać
Przy rozdziale 1 seria - 1 kolekcjoner - nie ma szans na kompletną drugą serię,ponieważ są tacy co rozdają swoje kapsle za darmo,są tacy co tylko wymieniają /prawda Tomku - ja tobie dałem...twoich nie mam / i jeszcze będą tacy co tylko raz w roku wystawią je na aukcjach charytatywnych.
Ja np .tak sobie postanowiłem ,że te 349 zutylizuję.Mariusz ,bo chyba nie będzie tak jak z 1 serią kolekcjonerów z byłego ZSRR,że na świecie większość kolekcjonerów już je miała ,ale nie oni ,bo producent robił na "boku"
Więc jest pytanie czy warto mieć 1 kpl serię za około 200 zł.

Popieram, też uważam, że jedna seria dla kolekcjonera to za mało. Przydałaby się przynajmniej jedna, dwie dodatkowe na wymianę. Przy obecnych warunkach zdobycie dodatkowej kompletnej serii jest prawie niemożliwe, nie mówiąc już o dodatkowych kosztach.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2955
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#84 Post autor: lendoo »

yoreck pisze:
lendoo pisze:Rozmawiałem z Kolekcjonerem parę dni temu na Facebooku odnośnie ilości kompletów. Niestety wtedy wydawał się nieugięty.
Może zmieni zdanie, po głosach osób z listy oraz poza nią. Starałem mu się wyperswadować większą ilość kompletów, która z pewnością zachęciłaby większą ilość kolekcjonerów w udziale (w tym i mnie).
Krzysiek,nie kumam ,możesz jaśniej?
Jeżeli będzie po 1 kpl - to nie, po więcej kpl - tak,to weżmiesz udział,czy odwrotnie? I co się starałeś wyperswadować?
Jurku, ale napisałem bardzo jasno. :) Powtórzę jeszcze jaśniej.
Starałem się wyperswadować Kolekcjonerowi aby każdy dostał więcej niż jedną serię, wtedy więcej osób się zdecyduje.
Ja nie wezmę udziału, jeśli dostanie się tylko jedną kompletną serię. Widzę, że sporo osób ma podobne zdanie.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

TREBUH
Posty: 23
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 20:52

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#85 Post autor: TREBUH »

Frey71 pisze:może to,że każdy ma dostać tylko jedną kompletną serię jest przyczyną tego,że zapisało się dopiero
34 kolekcjonerów a nie jak ostatnio 90...fajnie by było by na tej serii było nas jak najwięcej (chyba o to chodzi) więc może jednak warto by było rozważyć opcję z kilkoma seriami (np. przy udziale 70 osób,każdy po 3 serię i 140 własnych...większa ilość serii generowała by już większe koszty)

projekt zrobiony bez żadnych kłótni i przepychanek więc chociaż nad tym można by było podyskutować...
Ja chętnie zapisałbym się do projektu, ale dla mnie głównym problemem jest cena/nakład. Nie ma to dla mnie różnicy czy dostanę jeden komplet czy 10 - grunt, że dostanę jeden komplet. Niestety w chwili obecnej nie stać mnie by wywalić 200 zł, a i też nie potrzebuję aż 300 szt. Stówkę jakoś bym naskrobał i myślę, że powodem takiego, a nie innego zainteresowania serią mogą być właśnie tego typu dylematy jak w moim przypadku.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#86 Post autor: KOLEKCJONER »

Zrobiłem niedzielę wolną a tu patrzę poematy. Nie mam teraz czasu by odpisać, się bronić, wyjaśniać. Myślę że nie wszyscy jeszcze wiedzą o akcji, toteż z każdym z ankiety skontaktuję się @ bądź telefonicznie. Zdania, nie zmieniam. Tylko 1 seria. Kto chce niech się wpisuje, a kto rezygnuje jego strata. Po pracy powinienem mieć poprawiony projekt, zamieszczę wraz z wytycznymi (ilość, koszt etc). Są pierwsze wpłaty, toteż ich kapsle w tym tygodniu będą robione. Zawsze można poczekać jeszcze kilka lat, może powstanie seria. Wziąłem to na swoje barki, choć wiedziałem że będą problemy i pretensje...
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#87 Post autor: Ares93PL »

Jako, że się zapisałem, to i ja się wypowiem.

Ja biorę udział w akcji głownie z tego powodu, ze jest to po prostu fajna inicjatywa i możliwość "upamiętnienia" swojego hobby i siebie wśród innych kolekcjonerów. Szczerze mówiąc głownie zależy mi na tym, aby mieć "swój" kapsel i móc go przy rożnych okazjach/wymianach komuś podarować/dołączyć do wymiany na pamiątkę itp. :)

1 pełna seria mi wystarczy dla siebie i tu nie dyskutuje, bo tak jak już pisałem, moim głównym celem jest posiadać swój pamiątkowy kapsel. Aczkolwiek nie ukrywam, ze jakaś 1-2 dodatkowe, pełne serie byłyby miłe, aby mieć coś "unikatowego" na wymianę za inne serie. Ale to moim zdaniem 1-2 dodatkowe serie max :>

Co do projektów, to bardzo fajne. Wiadomo, każdy ma trochę inne zdanie na ten temat, inny gust i oczekiwania. Każdy chciałby coś innego dodać na kapslu, w innym miejscu, w innym kolorze itd., i możemy tu dłuuuugo na ten temat i temat ilości pełnych serii dyskutować, ale szczerze mówiąc marne są szanse, a właściwie zerowe, ze wszystkim się wszystko bezie podobało :) Gdyby to tylko ode mnie zależało, to pewnie też bym parę rzeczy np. w projekcie " po swojemu" poustawiał. Ale w ten sposób nigdy byśmy nie doszli do zrealizowania tego projektu, tak więc jeśli Kolekcjoner nie będzie tego całego "majdanu" trzymał twarda ręką tak jak teraz, to nic z tego nie będzie, bo dyplomatycznie i demokratycznie nic nie ustalimy jednogłośnie :)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#88 Post autor: yoreck »

lendoo pisze:Ja nie wezmę udziału, jeśli dostanie się tylko jedną kompletną serię. Widzę, że sporo osób ma podobne zdanie.
ja również rezygnuję - sorki za zamieszanie w temacie
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#89 Post autor: KOLEKCJONER »

Szablon? :) IMIĘ NAZWISKO pisane z włączonym CapsLock-iem , Nick
Obrazek

Zmienił się adres @ na większą czcionkę (ewentualnie jeszcze można +1pkt zwiększyć), w białym kolorze z obrysem liter. Niektórzy wysyłają zdjęcia w garniaku, adres @ wchodzi na zdjęcie przez co nie widać literek. Czy projekt odpowiada? czy temat projektu możemy zakończyć? Wiadomo, że można jeszcze coś dodać. Myślę że te podstawowe informacje są wystarczające.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pierwotnie błędnie wyliczyłem kapsle. Liczyłem 350 + 1 seria, wychodziło mi 351 :?: :rotfl: Oczywiście jeżeli każdy ma otrzymać serię, a wzięło by udział 50 osób, trzeba by było wykonać 400 szt kapsli. Zatem:
Każdy otrzyma niestety 300 kapsli i 1 serię + ewentualna nadwyżka. Wszystko spakowane w koszulki, kopertę i wysyłam do zamawiającego. Na pewno coś gratis się pojawi dla wszystkich biorących udział. Oczywiście gdyby każdy miał dostać np 2-3 dodatkowe serie, zwiększyła by się liczba kapsli co za tym idzie cena, co za tym idzie już nie muszę tłumaczyć. Nikomu nie dogodzę. Daję opcję z której można skorzystać, do której mam nadzieję że nie dołożę, podczas której nie będzie większych problemów, pretensji itp.
Zastrzegam pozostawienie 1-3 serii aby wystawić charytatywnie na WOŚP za rok, i ewentualnie za 2-3. Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko.
Oczywiście sam również dostaję tylko 1 serię !!!
Osoby z poza forum mogą podać jakiś pseudonim, ksywkę.
Imię, Nazwisko, Nick i zdjęcie (najlepiej na jasnym tle np dowodowe, zdjęcie na którym widać dobrze twarz kolekcjonera) proszę przesyłać na m.gradzki88@gmail.com. W odpowiedzi podam dane do przelewu oraz gotowy indywidualny projekt (jak te wyżej). Myślę że spokojnie do końca miesiąca lista będzie otwarta, może dłużej. Nadruki osób które wpłaciły, będa już jutro/najpóźniej pojutrze będą wykonywane. Można by dać nr kolekcjonera / ilość kolekcjonerów biorących udział, ale zaraz będę musiał czekać (również inni) aż do końca określi się lista biorących udział, aż wszyscy wpłacą, ktoś nie wpłaci, trzeba wszystkie projekty zmieniać. W rezultacie przedłuży się to nie wiadomo ile. Ja też pracuję, nawet po 10h dziennie 6 dni w tygodniu, a po powrocie z pracy trzeba coś ugotować, odpocząć jak również spędzić wieczór z żoną.

Ewentualnie mogę wprowadzić nr porządkowy wg listy na forum umieszczony np w kwadraciku [nie nawiasie kwadratowym].
Obrazek

Czy ktoś chciał by jeszcze coś przedyskutować? Pytania?

ps. Wiki sorka za błąd, oczywiście poprawię :)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3641
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kolekcjonerzy kapsli - Projekty - dyskusja

#90 Post autor: wismat »

Gotowe projekty są super. Nie ma sensu kombinować z numerkiem :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ