Jak zrobić zdjęcie kapsla/kapsli?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Jak zrobić zdjęcie kapsla/kapsli?

#1 Post autor: wiki »

Pytania jak w temacie. Jakie oświetlenie - naturalne/sztuczne. Z lampą czy bez. Jak z tymi trudniejszymi do zfotografowania. Wiem, że wiele zależy od sprzętu a do szczegółów można/trzeba dość samemu metodą prób i błędów. Ale wszelkie rady mile widziane. K.

Awatar użytkownika
kaktus292
Posty: 128
Rejestracja: 06 lutego 2005, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: kaktus292 »

Lepsze sa skany ale jesli brak skanera to zdjecie (mówimy o cyfrówce) zawsze robie przy swietle naturalnym (nie ma wtedy błysku odbitego)najlepiej na parapecie na jakimś tle np jasne kapsle na ciemnym i odwrotnie. Jesli już musze robić bez swiatła naturalnego to w maksymalnie oswietlonym miejscu i w trybie makro. Ale tak jak pisałes wszystko zależy od sprzetu i wprawy.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2045
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#3 Post autor: Krzysiek »

Ja jak robie to przy słonecznym dniu na parapecie i są ładne zdjęcia.
Rób bez lampy, bo się odbija śwqiatło i nic nie widać. Poza tym rób zdjęcia dokładniez nad kapsli, bo jak zrobisz pod kątem, to te w wyższych rzędach będą gorzej widoczne. Poza tym nie będzie się odbijać promienie śłoneczne.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

Jak najlepiej robić zdjecia kapslom??

#4 Post autor: KOLEKCJONER »

Witam robię stronę z moją kolekcją ale muszę porobić zdjecia niektórych:) jak najlepiej to robić?? ostatnio robie cyfrówką na stojaku z lampą błyskową pod kątem i wychodzą jakoś że niema odbicia blasku.:) aczkolwiek może są inne lepsze sposoby na robienie zdjec (skaner itp)?? a i jak oczyścić najlepiej obrazek z tła?? ja oczyszczam przez MICROSOFT PHOTO EDITOR (prosty program z OFFICE)(nie wiem czy dobrze napisałem..:P )

jak wy robicie zdjecia.?? najchętniej pytam Pawła i tych co robią kapslom zdjęcia:)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

krzysztof

#5 Post autor: krzysztof »

taki temat nadaje sie bardziej do pubu :/ :/ :/

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#6 Post autor: KOLEKCJONER »

dlaczego to dział "o kapslach" wiec pytam jak najlepiej robic zdjecia kapslom. kapsle są różne kolorowe lub z podkładem metalicznym złotym bądz srebrnym przy czym odbicie jest jak od lustra. Wiec licze na pomoc a i ten temat moze komuś sie przydać z forum:) nie tylko mnie:)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#7 Post autor: danio_145 »

Ludzie, czy to tak trudno sprawdzić czy nie ma już takiego temtu...
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

ODPOWIEDZ