Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#331 Post autor: adaś1650 »

Witam !
Mamy katalog o ogromnych możliwościach informatyczny i tu jeszcze raz głęboki ukłon w stronę Wismata, (jemu zawsze się chce) .
Ja oczywiście usiądę i dokładnie wprowadzę dane o swoich dziewiczych i butelkowanych kapslach.
Mam nadzieję , że wielu z nas tak zrobi lub już zrobiło. Uzyskamy w ten sposób informacje o kapslach które w obecnej chwili maja tylko najbardziej doświadczeni zbieracze. A może nie a może i oni sami będą zaskoczeni.
Pozdrawiam
adaś

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#332 Post autor: chinet »

Rzeczowa i konkretna wypowiedź. Szacun!
Ja niestety nie uzupełnię w ten sposób zawartości mojej kolekcji, bo:
1. dla mnie nie ma znaczenia jaki kapsel posiadam w kolekcji, a także to, w jakiej wersji kapsel w ogóle występuje;
2. nie mam po prostu na to czasu, a także nawet chęci.
:)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2356
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Katalog kapsli polskich

#333 Post autor: Pluto »

Gdy układałem całą kolekcję według katalogu, przez myśl mi przeszło żeby to jakoś oznaczyć i zastanawiałem się przez moment dlaczego nie ma takiej opcji w katalogu. Doszedłem jednak do wniosku, że skoro jest to mi obojętne czy mam kapsel dziewiczy czy używkę to nie będę tego oznaczał w katalogu (np. w postaci notatek) i o sprawie zapomniałem.
Teraz skoro jest taka możliwość zastanowię się nad tym. Potrzeba na to trochę czasu ale mogą wyjść fajne statystyki. Oczywiście wiadomo, że nie wszyscy to zrobią ale może część się skusi.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#334 Post autor: krzysio »

@wismat:
Mam pytanie: czy porównanie list dubli / braków uwzględnia ustawienie z profilu 'Jakie kapsle zbierasz' ?
Jeśli ktoś ma odznaczone ( nie zbiera ) kapsli z grupy INNE nie ma sensu aby kapsle te były widoczne na powyższej liście.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3639
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#335 Post autor: wismat »

Ogólnie rzecz biorąc - nie
, nigdzie. Chociaż pomysł warty rozpatrzenia.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#336 Post autor: adaś1650 »

W katalogu bez sygnatur, w Browarze Bielkówko pod kapslem 11b jest zdjęcie kapsli 19 i 20 zamiast 15

chmu
Posty: 172
Rejestracja: 07 czerwca 2013, 11:53
Lokalizacja: Bochnia

Re: Katalog kapsli polskich

#337 Post autor: chmu »

Mógłby być jeszcze taki przycisk pod kapslem w stylu: Mam, ale szukam w dobrym stanie i przy porównywaniu list pokazuje go że niby jako brakującego, ale w jakimś nowym kolorze.

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Katalog kapsli polskich

#338 Post autor: caralinus »

mam pytanie trochę z innej beczki - ma ktoś może wydrukowany katalog kapsli bez sygnatur na sprzedaż - znacząco ułatwiłby mi życie na giełdzie
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#339 Post autor: krzysio »

Czy Brzeg 1 z sygn. TIK ( dostępny obecnie na alledrogo ) to polski kapsel? Czy może to jakaś próba?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3639
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#340 Post autor: wismat »

adaś1650, poprawione.
chmu, mało prawdopodobne, abym zdecydował się dodać kolejny przycisk. Opcji mogłoby być już za dużo do ogarnięcia. Dobrym rozwiązaniem, które w swoim czasie dodam, będą "grupy kapsli". Każdy będzie mógł sam sobie zdefiniować parę grup i dodać do nich kapsle, np. w gorszym stanie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 529
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#341 Post autor: Mike007 »

Czytając "grupy kapsli" pierwsza myśl jaka mnie naszła - każdy może dodać własny kapsel do katalogu, wstawia zdjęcie, opisuje, dodaje sygnaturę. Wszystko oczywiście umieszczane jest w dziale "prywatne kapsle". Poniosła mnie fantazja... :)
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

pawlosek12
Posty: 1515
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#342 Post autor: pawlosek12 »

Kiedy będzie przycisk grupa kapsli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#343 Post autor: krzysio »

krzysio pisze:Czy Brzeg 1 z sygn. TIK ( dostępny obecnie na alledrogo ) to polski kapsel? Czy może to jakaś próba?
Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi??
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#344 Post autor: chinet »

Nie wiem, nie zaglądam na allegro.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#345 Post autor: krzysio »

chinet pisze:Nie wiem, nie zaglądam na allegro.
W wypadku tego pytania wystarczy umiejętność czytania.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#346 Post autor: chinet »

Nie wiem jak inni, ale ja nie zaglądam na allegro. Tak więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

PS. Chciałem być miły i nie zostawiać pytania Kolegi bez jakiejkolwiek odpowiedzi, tak jak to uczyniło wielu innych forumowiczów :wink: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#347 Post autor: Kowalsik »

Nie wiadomo, to już trzeci kapsel z Brzegu z tik. Może takie próby były?
Kowalsik

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Katalog kapsli polskich

#348 Post autor: triple_h_stg »

viewtopic.php?f=5&t=1823&start=750
krzysio pisze:
krzysio pisze:Czy Brzeg 1 z sygn. TIK ( dostępny obecnie na alledrogo ) to polski kapsel? Czy może to jakaś próba?
Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi??
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

many48
Posty: 232
Rejestracja: 02 stycznia 2015, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#349 Post autor: many48 »

Mam pytanie do Wismata.Czy nie można by było po kliknięciu na kapsel np.Warszawa 52 dopisać w jakim browarze było wyprodukowane(bo wiadomo,że nie w W-wie).Nie mówię,żeby cofać się parę lat jak zaczęły się produkcje przenosić z browaru do browaru,ale zaczynając od tego roku może dałoby się to w miarę łatwo zrobić?Byłoby to bezcenne do kolejnych Ankiet Kolekcjonerów Kapsli.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#350 Post autor: Kowalsik »

Nie da się, bo np. Klasycznie Elbląski Specjal robiony jest w Leżajsku i Elblągu, a większość ogólnopolskich koncerniaków robionych jest w każdym z ich browarów.
Kowalsik

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#351 Post autor: adaś1650 »

Błąd w kapslach bez sygnatury Warka- dziś wprowadzone:
Warka 61 to 115 w sygnaturach (jest 116-błąd))
Warka 62 to 116 w sygnaturach (jest 117-błąd)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3639
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#352 Post autor: wismat »

Poprawione!

many48, niestety nie ma takiej możliwości ze względu na to co pisze Kowalsik. Jeśli sam zdjąłeś kapsel z butelki, możesz sobie akurat ten konkretny rozszyfrować wg tej strony: http://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/kat ... rupaZywiec
Analogicznie dla pozostałych koncernów znajdziesz listy po kliknięciu na pogrubioną nazwę w lewym menu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#353 Post autor: adaś1650 »

I jeszcze jeden błąd w katalogu bez sygnatur
Brzesko 131 to 191 z sygnaturą a nie 91

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#354 Post autor: krzysio »

Kolejny raz prośba: czy można do Specjala 122 dodać uwagę o kolorze sygnatury? Tak, jak ma to miejsce np. w Specjalu 104 ( 'WSTĘGA BORDOWA').
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#355 Post autor: adaś1650 »

Takie sobie marzenie!
Marzy mi się nowy katalog, jeden wspólny dla wszystkich zbierających kapsle piwne
z sygnaturami i bez sygnatur i wspólna numeracja jasna i oczywista nie powodująca nieporozumień na aukcjach i przy wymianach. Obecnie każdy z tych katalogów ma różną numerację nie mającą ze sobą nic wspólnego.
Marzy mi się katalog w którym podstawowe kapsle (o niepodważalnych istotnych różnicach) miały by pełne i jedyne numery w jednym wspólnym katalogu.
Dla zbieraczy sygnatur i istotnych odmian byłyby ukryte, pod tym kapslem, literki a,b c….itd.
Wiem, że to kupa roboty dla autorów, a potem dla każdego kolekcjonera , ale to robota dość przyjemna i chyba o to chodzi w tym zbieractwie żeby „przewietrzać” kolekcje.
Kolejne uzasadnione i logiczne przybudowanie katalogu, przemyślanej numeracji i konsekwencji co do wszystkich kapsli, tego samego sposobu numeracji i logicznego przydzielania numerów może spotkać się z ogólna akceptacją.
Mieli byśmy okazję poprawić to co w tej chwili nie daje się poprawić i jest niekonsekwentne.
Skończyli byśmy z podziałem na tych od sygnatur i bez. Mielibyśmy jedną listę kolekcjonerów, bez potrzeby przełączania się do drugiego katalogu.
Lepsze i jaśniejsze bardziej zbliżone do prawdy statystyki i inne interesujące, bardziej prawdziwe informacje oraz wiele z tym związanych uproszczeń i udogodnień dla nas i autorów katalogów.
Może też tak jak w przypadku poprzedniego przebudowania katalogu pobudzić zbieractwo kapsli i zdecydowanie zwiększyć nasze grono kolekcjonerów.
Dzięki ogromnej, dotychczasowej pracy Wismata , wydaje mi się obecnie to możliwe.

Pozdrawiam Adaś

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#356 Post autor: krzysio »

Adaś,
Sądzę, że nasz katalog to chyba najlepsza produkcja (a na pewno jedna z najlepszych ) w skali światowej. Odnoszę się tu oczywiście do kwestii technicznej. Nie widziałem innego podobnego - z takim poziomem uporządkowania. Katalog się cały czas rozwija i to też jest rewelacyjna informacja. Produkcje typu CCI i inne strony dla kolekcjonerów są ogólne i przez to nie dostosowane do konkretnego waloru kolekcjonerskiego. A fakt, że informacje wprowadza wiele osób - nie poprawia merytoryki.
Nie wydaje mi się, aby na zdrowie wyszła próba przebudowy numeracji, gdyż kapsle ukazują się nieregularnie i nie w kolejności. Pomiędzy Specjalem 112 i 122 jest 9 kapsli, a autor chce zachowywać chronologię. Tak samo jest z nowym EB CP 9,1,7. Sam rynek nie sprzyja uporządkowaniu.
Wymieniając się wielokrotnie z bez-sygnaturowcami ( jako zbierający na sygnatury ) rozumiem kłopot, ale jestem pewien, że nie trzeba zmieniać numeracji. Jeśli Wismat będzie miał kiedyś czas i ochotę - na pewno coś w tym względzie wymyśli.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#357 Post autor: adaś1650 »

Tak Masz rację , mamy wspaniały katalog, ale to nie znaczy że nie powinniśmy go ulepszać.
Korzystając z geniuszu Wismata, puki on jeszcze ma chęci, można by połączyć te katalogi.
Taką dałem propozycję, a sposób może znajdziemy wspólnie.
adaś

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#358 Post autor: wiki »

adaś1650 pisze: Wiem, że to kupa roboty dla autorów, a potem dla każdego kolekcjonera , ale to robota dość przyjemna i chyba o to chodzi w tym zbieractwie żeby „przewietrzać” kolekcje.
Kolejne uzasadnione i logiczne przybudowanie katalogu, przemyślanej numeracji i konsekwencji co do wszystkich kapsli, tego samego sposobu numeracji i logicznego przydzielania numerów może spotkać się z ogólna akceptacją.
Może też tak jak w przypadku poprzedniego przebudowania katalogu pobudzić zbieractwo kapsli i zdecydowanie zwiększyć nasze grono kolekcjonerów.


Pozdrawiam Adaś
Wiem, że wśród kolekcjonerów spotka się to z "ogólną akceptacją". Każdy przecież marzy o tym, żeby wykonać tą przyjemną pracę i zrobić to o co chodzi w tym zbieractwie czyli co kilka lat "przewietrzyć" kolekcję. Poza tym przecież to zdecydowanie zwiększy grono kolekcjonerów.

Wyłamę się z większości. Z mojej strony zdecydowane NIE.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog kapsli polskich

#359 Post autor: Wacek »

wiki pisze: Wyłamę się z większości. Z mojej strony zdecydowane NIE.
wiki ,nie masz co się wyłamywać bo chyba jesteś w większości tych na nie.
Nie po to stworzone zostały dwa katalogi,aby je teraz łączyć.
Ludzie nie dajmy się zwariować,bo nam Kol.Wismat osiwieje.

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Katalog kapsli polskich

#360 Post autor: adaś1650 »

Widzę , że na razie zabierają głos sami "sygnaturowcy".
Ja też obecnie do nich należę. Ale patrząc na wysyp nowości, zwłaszcza tych samych kapsli z sygnaturą
przesuniętą na tarczy zegara o parę milimetrów , zaczyna to być zniechęcające.
Mamy już Cp na 7,8,9,10,12,13, brakuje teraz tylko 7,30, 8,30,9,30 itd.
Oczywiście każdy zbiera co chce.
Ale połączenie katalogów pozwoliło by niektórym gładko przebudować kolekcję.
pozdrawiam
adaś

ODPOWIEDZ