LETNIE LICZENIE KAPSLI

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

LETNIE LICZENIE KAPSLI

#1 Post autor: chinet »

W oczekiwaniu na coroczną ankietę na zakończenie roku proponuję zabawę pod hasłem: LETNIE LICZENIE KAPSLI. Myślę, że połowa roku to dobry czas na sprawdzenie stanu posiadania kapsli w swojej kolekcji.

Po głębokich rozważaniach nad formą ankiety doszedłem do najważniejszego wniosku, a mianowicie ankieta musi być prosta i łatwa. Jak wiadomo okres letni (chociaż połowa roku to dopiero początek letniego wypoczynku) dla większości forumowiczów to czas do odpoczynku i leniuchowania przynajmniej kilka lub kilkanaście dni. Dlatego też miło będzie usiąść sobie pewnego ciepłego wieczorku przy piwie (Ci co już mogą, a u niektórych jak starzy nie widzą) i rozmyślać nad wynikami półrocznej ankiety.
Ponadto ustaliłem sobie kilka ogólnych zasad i oto one:
• Liczymy kapsle na podstawie katalogu Pawła K. dostępnego na stronie www.kapsle.xon.pl
• W ankiecie uwzględniamy kapsle które pojawią się do końca maja 2008 wg listy nowości Wikiego dostępnej na jego stronie www.kwiki.republika.pl/kapsle2008.html
• Ankieta jest skierowana głównie do kolekcjonerów kapsli piwnych (PL), jednak uwzględnia również pozostałe kapsle krajowe i zagraniczne
• Termin nadsyłania wypełnionych ankiet to 14.06.2008 godz. 12.00
• Jeśli nie przytrafi mi się nic niespodziewanego, wyniki ogłoszę przed giełdą w Żywcu 21.06.2008
• Za udział w ankiecie w rozlosowana będzie nagroda, którą będzie można odebrać osobiście w Żywcu. Nagrodą będzie zestaw piw z browaru w Ciechanowie a wśród nich PIWO ROKU 2007 wg portalu Browar.biz (Wyborne 5 szt., Mocne 1 szt., Miodowe 1 szt., Pszeniczne 1 szt.)
• Nagroda jest tylko jedna i może ją odebrać osoba pełnoletnia. Osoby nieletnie biorące udział w ankiecie po odbiór nagrody zgłaszają się z prawnym opiekunem
• W przypadku nieobecności na giełdzie zwycięzcy, nagroda zostanie rozdysponowana wśród pozostałych uczestników ankiety będących na giełdzie losowo po jednym piwie na zasadzie: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY
• Wszyscy uczestnicy zgadzają się na umieszczenie w wynikach ankiety własnych adresów e-mail, które będą podane do publicznej wiadomości przy publikacji na stronach portali www.forum.kapsle.xon.pl oraz www.browar.biz
• Nadesłanie ankiety równoważne jest z przyjęciem powyższych zasad
• Ankiety proszę nadsyłać na mój adres: krzysztof.grzelecki@interia.pl

PRZYPOMINAM !!!
W ANKIECIE UWZGLĘDNIAMY KAPSLE, KTÓRE ZOSTAŁY UMIESZCZONE W KATALOGU PAWŁA ORAZ NOWOŚCI ZE STRONY WIKIEGO PO POTWIERDZENIU ICH UMIESZCZENIA W KATALOGU

Zapraszam do zabawy
Chinet
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2008, 16:40 przez chinet, łącznie zmieniany 1 raz.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

No i prośba o porysłania tej wiadomości dla osób które nie zaglądają za często na to forum.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Tomek »

Widzę tu pewną nieścisłość:
chinet pisze:W ankiecie uwzględniamy kapsle które pojawią się do końca czerwca 2008
chinet pisze:Termin nadsyłania wypełnionych ankiet to 14.06.2008
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#4 Post autor: chinet »

No faktycznie błąd. Powinno być do końca maja, ale nie zmieniam nazwy na wiosenną ankietę :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#5 Post autor: chinet »

Jeszcze jedna uwaga!
Niektórzy posiadają kapsle z piw domowej produkcji. Myślę, że wszystkie te kapsle (w szt.) można wpisać jako jedna seria do kapsli reklamowych bez rozdzielania na poszczególnych piwowarów.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#6 Post autor: zipkeczup »

3793, polskie (jakieś 1000) i zagraniczne, sygnatury, piwne i niepiwne, bez: zrywek, serii, reklamowych i innych dziwaków

Ankieta wypełniona :D
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#7 Post autor: zgrredek »

Ja też już wypełniłem (nawet tydzień temu), ale jeszcze nie wysyłam, bo jutro lub pojutrze zjawią się dwie przesyłki i będę musiał poprawić.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#8 Post autor: chinet »

Mamy już czerwiec. Lista nowości Wikiego z tego roku została zamknięta. Po informacji od Pawła, przedstawiam w załączniku listę kapsli, które znajdą się w katalogu.
Uprzedzając pytania: kapsel z Piotrkowa (Fun...) oraz Połczyn - na razie te kapsle nie są w 100% pewne co to jest, jeszcze nikt nie widział tego na butelkach. Zapewne znajdą się w ankiecie na koniec roku :) .

A więc do liczenia kapsli!
Przypominam, że mamy czas do 14.06.2008 godz. 12.00 :) .

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#9 Post autor: chinet »

Czas leci nieubłaganie do przodu. Czekam tylko do niedzieli na Wasze ankiety. Przysłane w późniejszym terminie nie będą brane pod uwagę w zestawieniach oraz co ważne nie wezmą udziału w losowaniu NAGRODY !
Pozdrawiam.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#10 Post autor: Pluto »

Ufff wyrobiłem sie ledwo co :D
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#11 Post autor: chinet »

Przedstawiam podsumowanie letniego liczenia kapsli. Dużo [niestety] tego nie było, tak więc zdążyłem przed giełdą. Nagroda za udział już czeka w bagażniku :D , losowanie oczywiście na giełdzie w sobotę.

Wnioski:
- polskich kapsli piwnych mamy prawie 11.000 szt.
- wszystkich w kolekcji jest 36.750 szt.
- na tyle osób biorących udział w ankiecie jest tylko jeden kapsel przedwojenny [i niestety nie należy do mnie :( ].

Do zobaczenia w Żywcu :) .

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#12 Post autor: zgrredek »

Trochę mało ludzi wzięło udział, ale każdy może powiedzieć, że jest w pierwszej dziesiątce.
Dzięki małej frekwencji załapałem się na podium. Szkoda, że nie będę na podium zimą :|

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#13 Post autor: seboo »

myślałem że będę ostatni :mrgreen:
750PL PIWNE

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#14 Post autor: danio_145 »

2 razy nawet pierwszy jestem :D:D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wismat »

Za rok (o ile będzie druga edycja ankiety) myślę że weźmie udział więcej osób. Np. ja :mrgreen:
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#16 Post autor: maryk »

ale jakby to było do 30 lipca więcej osób by wzięło udział...
w czerwcu matury, egzaminy, koniec roku.... rozpiernicz poprostu i mało czasu na liczenie kapsli
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
szkopas29
Posty: 336
Rejestracja: 17 lutego 2008, 19:26

#17 Post autor: szkopas29 »

Maryk i tu masz racje ...
Zbieram tylko Polske bez odwrotek i serii.

-aifam-

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Tomek »

maryk pisze:ale jakby to było do 30 lipca więcej osób by wzięło udział...
w czerwcu matury, egzaminy, koniec roku.... rozpiernicz poprostu i mało czasu na liczenie kapsli
Właśnie. Ja 27 czerwca mam obronę, także też na kapsle prawie nie mam czasu. Ale w lipcu bym się wziął za liczenie i nawet bez ankiety policzę, bo sam jestem ciekawy o ile wzrosła moja kolekcja od lutego, odkąd nie liczyłem kapsli. :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#19 Post autor: chinet »

No cóż, termin narzuciła nam giełda w Żywcu gdzie spotyka się wielu kolekcjonerów i przy tej okazji można wręczyć nagrodę. Zobaczymy co będzie za rok. Teraz czekamy na coroczną ankietę Wzmacniacza.

Pozdrowienia z Żywca :) .

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: Paweł »

Hmm jestem bardzo zaskoczony ze w ankiecie wzielo udział tak mało osób.
Jak dla mnie tak formuła ankiety to rewelacja.

Nie rozumiem tłumaczenia, że jest za mało czasu na jej wypełnienie skoro jest ona wielokrotnie mniej skomplikowana od ankiety tradycyjnej.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Tomek »

Paweł pisze:Nie rozumiem tłumaczenia, że jest za mało czasu na jej wypełnienie
No wiesz, ja mam podzielone kapsle na kraje, a na browary i rozlewnie z Polski jeszcze nie, stąd mój brak udziału w tej ankiecie. Ale w wakacje to nadrobię i w kolejnych ankietach będę brał udział. :)
Tylko nie podoba mi się to, że nie ma rozgraniczenia między kolekcjonerów zbierających kapsle na sygnatury i bez sygnatur, bo ich porównywanie nie ma sensu...
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#22 Post autor: chinet »

maryk pisze:jakby to było do 30 lipca
A może lepiej do końca sierpnia (chyba nie, bo to zaraz szkoła) albo września? A może poczekać do końca roku i przy jednym liczeniu obskoczyć dwie ankiety? Jak już pisałem wyznacznikiem terminu była giełda w Żywcu i myślę że to się nie zmieni. Oczywiście jeśli dojdzie do kolejnej edycji ankiety.
Tomek pisze:nie podoba mi się to, że nie ma rozgraniczenia między kolekcjonerów zbierających kapsle na sygnatury i bez sygnatur, bo ich porównywanie nie ma sensu...
Pewnie że można to rozgraniczyć. Można podzielić na:
- PL piwo z sygnaturą lub bez
- PL niepiwne z sygnaturą lub bez
- zagranica piwo/niepiwo z sygnaturą lub bez
- wszystkie pozostałe jak wyżej
Wychodzi osiem zestawień do porównania. I z kim miałby się porównywać kolekcjoner, który jako jedyny zbiera wszystko na sygnatury?

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#23 Post autor: danio_145 »

chinet pisze:Wychodzi osiem zestawień do porównania. I z kim miałby się porównywać kolekcjoner, który jako jedyny zbiera wszystko na sygnatury?

Będzie pierwszy :D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#24 Post autor: chinet »

A jak ostatni ? Taki wstyd :D .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#25 Post autor: maryk »

chinet no dlaczago się czepiasz.. napisałem tylko co mogło być powodem słabej frekwencji....
przecież to nie moja wina, że ludzie nie mają czasu... ja odpowieadam tylko za siebie... miałem sesje i jakoś nie znalazłem czasu aby pojechać do domu.. policzyc kapsle i wysłać ankiete
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#26 Post autor: chinet »

Nie czepiam się tylko dyskutuję. Wcale nie narzekam na frekwencję. Jaka była, taka była. Ja też mam bardzo mało czasu: praca, budowa domu, dzieci i do tego jeszcze Euro w TV. Dlatego też staram się na bieżąco aktualizować moje stany jak tylko dojdzie jakaś przesyłka.

Pozdrawiam niezadowolonych. Dla każdego empetrójka :D .
Jestem trollem :mad:

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#27 Post autor: Pedro »

Ja niestety nie moge uczestniczyc w takich ankietach, bo nie mam kapsli podzielonych wedlug browarow. Nie jest to najwazniejsza informacja dla mnie. Mam wprawdzie w planie kiedys to zrobic, ale chyba dopiero na emeryturze znajde czas. :wink:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#28 Post autor: chinet »

zipkeczup pisze:3793, polskie (jakieś 1000) i zagraniczne, sygnatury, piwne i niepiwne, bez: zrywek, serii, reklamowych i innych dziwaków

Ankieta wypełniona :D
I co, zapomniałeś wysłać :D ?!

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#29 Post autor: yoreck »

Przecież ankieta "Letnie liczenie kapsli" nie jest obowiązkowa,podobnie jak ankieta na koniec roku.Ja też nie wypełniłem ,widziałem sie z Krzysiem w Zywcu, i o dziwo nie zamordował mnie.A miał ku temu okazję....
:mrgreen:

ODPOWIEDZ