Polskie kapsle z niepolskich piw

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#1 Post autor: wojtekr72 »

Pszeniczny Okocim z tego co wiem rozpoczyna swoja drogę do sklepów z Sierpca. Podobnie jak i inne piwa tego koncernu.Ale czy jest tam tylko butelkowany czy ważony - nie wiem ,ale zasięgnę języka jeszcze w tym tygodniu.Fakt jest taki że te kapsle mają w Sierpcu.
Na etykiecie tradycyjnie - wyprodukowano w UE.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Paweł »

Chciałbym, żeby się okazało że te Pszeniczne jednak jest polskie. Wtedy dodałbym do katalogu również dwa poprzednie...

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#3 Post autor: wojtekr72 »

Paweł pisze:Chciałbym, żeby się okazało że te Pszeniczne jednak jest polskie. Wtedy dodałbym do katalogu również dwa poprzednie...
Niestety nie. Już wiem że w Sierpcu je tylko butelkują, a przyjeżdza zza Odry. Tak więc z kapslem pewnie :mad: ale informacyjnie można dorzucić.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
krzypiet
Posty: 117
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

#4 Post autor: krzypiet »

Paweł pisze:Chciałbym, żeby się okazało że te Pszeniczne jednak jest polskie. Wtedy dodałbym do katalogu również dwa poprzednie...
moim zdaniem kapsle te powinny znaleźć się w katalogu polskich kapsli, posiadają polskie sygnatury oraz nazwę browaru. Jak narazie browar z Brzeska nie zgłasza roszczeń co do użycia nazwy na kapslu, a więc tym samym daje ciche pozwolenie. A skoro niema konkretnie nazwy kraju pochodzenia (bo co oznacza wyprodukowano w lub dla UE, w większości wszystkie towary mają lub będą mieć ten napis na metkach), to i tak uważam że kolekcjonerzy polscy lub zagraniczni umieszczą je w kapslach z Polski.
Paweł, może warto założyć osobny wątek i przedyskutować ten problem.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#5 Post autor: zipkeczup »

Najprostsze rozwiązanie to zrobienie osobnej kategorii w katalogu, nie ma ich w końcu aż tak dużo. A to czy ktoś zaliczy te kapsle do polskich lub nie, to sprawa indywidualna.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
krzypiet
Posty: 117
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

#6 Post autor: krzypiet »

tylko jak ją nazwać "kapsle UE" czy "kapsle-piractwo":))

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#7 Post autor: zipkeczup »

Żeby było poprawnie politycznie można użyć np. "Wątpliwe".
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wiki »

Przydał by się dział z kapslami "wątpliwymi" które do właściwego katalogu nie wchodzą. Oprócz tych polsko/niemieckich powinien się znaleźć tam litewski na polskich piwach i oranżadkach. Przy każdym krótki komentarz. Takich kapsli może być coraz więcej.
Każdy sam będzie mógł decydować gdzie je umieścić we własnej kolekcji.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Kowalsik »

To moze zamiast watpliwe, bo one nie sa watpliwe, to "Kapsle związane z Polska"? jeszcze mi tu bardzo Faustus pasuje..
Kowalsik

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#10 Post autor: seboo »

A mi jakoś fautus nie pasuje .... po prostu to jest kapsel zdecydowanie Niemiecki tylko pewnie zrobili polski napis po to abyśmy wiedzieli jakie to jest piwo .
750PL PIWNE

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#11 Post autor: wiki »

Każdy sam oceni czy mu taki kapsel pasuje czy nie. W takim dziale byłaby tylko informacja dlaczego taki kapsle nie znalazł się we właściwym katalogu.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Paweł »

Ja zrobiłbym dział "Polskie kapsle z niepolskich piw". Znalazłyby się tam:
- Okocim Pszeniczne x 3
- Faustus
- Okocim Palone z Indii

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Kowalsik »

To jeszcze dwa Van Pury z ukrainska sygnatura, one robione byly gdzies na Kresach.
Kowalsik

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#14 Post autor: seboo »

O to jest moim zdaniem dobra propozycja .... bo i tak każdy co zbiera kapsle nawet tylko polskie zatrzymał by te krążki
750PL PIWNE

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Kowalsik »

One - zwroce uwage - sa w katalogu :-) Tylko, ze w zasadzie pare Zywców i Brokow tez powino...
Kowalsik

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#16 Post autor: RyBy »

Weszliśmy do Unii i będzie coraz więcej problemów z kwalifikowaniem kapsli do konkretnych browarów a poza tym jest coraz więcej browarów polskich i "polskich", ze sobą związanych skutkiem czego piwa z jednego browaru tak na prawdę są produkowane lub rozlewane w innym pod tą samą marką. I co wtedy?
prostym przykładem takiej praktyki jest Porter - niby z Żywca a jednak z Cieszyna. Długo by tu wymieniać. A czy (jeśli już się na to Paweł zdecyduje) kapsel z pszenicznego Okocimia dołożyć do Brzeska, czy do Sierpca ??? Ta lista jest coraz dłuższa...
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Paweł »

Żywiec jest z Cieszyna, Piasty są tak naprawde robione w Szczecinie, nowe Kujawiaki powinny być w Warce.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Bajek »

Dla mnie to paranoja. Ja nie mam takiego problemu. Okocim Pszeniczne to dla mnie Brzesko, bo to ich marka, Porter to Żywiec, bo to jego marka itd. To tak jakby powiedzieć że Audi jest japońskie, nie niemieckie, bo Toyo robi im opony ;-)

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#19 Post autor: chaos »

Dlatego katalog nie wyrocznia i kazdy zbiera jak se chce ;)
Abstrahujac od kapsli paranoja sa amerykanskie BMW produkowane w meksyku ;)
91377 kapsli od maja 1978

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#20 Post autor: chinet »

Może w tej sytuacji nagiąć kręgosłupa i poprostu umieścić te polsko-niepolskie kapsle do katalogu do odpwiedniej marki. A potem z poczuciem dobrze wykonanej roboty iść z kumplami na piwo :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#21 Post autor: chinet »

Paweł pisze:Ja zrobiłbym dział "Polskie kapsle z niepolskich piw".
A więc także "Niepolskie kapsle z polskich piw".
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#22 Post autor: RyBy »

chinet pisze:Może w tej sytuacji nagiąć kręgosłupa i poprostu umieścić te polsko-niepolskie kapsle do katalogu do odpwiedniej marki. A potem z poczuciem dobrze wykonanej roboty iść z kumplami na piwo :) .
A po co nowe działy w katalogu? Przeciwż jest już taki dział Inne, wystarczy dodać tylko zakładkę Ciekawostki gdzie można by umieszczać te różne Faustusy i inną chińszczyznę typu Na Żółto Palone :)

A przy okazji. To kiedy idziemy na to piwo ???
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#23 Post autor: wojtekr72 »

No to jeszcze jedna sprawa - jest tak: przyjechało piwo z unii do polskiego browaru. Tu dostało kapsel wyprodukowany w Polsce i trafiło na rynek krajowy. A my wszyscy zastanawiamy się co tu zrobić - dodać nie dodać? A teraz sytuacja która też miała miejsce - do Polski dojechały etykiety i kapsle z zagranicy,Polski browar nalał swoje piwo nakleił ety i zabutelkował zagranicznym kapslem.Piwo trafiło na rynek zagraniczny - a te kapsle do katalogu (nie ma przy nich sygnatur,a powinny być) I co Panowie - te są uznawane a tamte nie? I kto wie o jakim przypadku piszę????? :?
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#24 Post autor: Olchaw »

A swoją drogą ciekawi mnie, co na temat Faustusa czy też Pszenicznego sądzą kolekcjonerzy z Niemiec. Uznają te kapsle za swoje, czy nasze?

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#25 Post autor: zipkeczup »

A Miroslav Klose to Polak czy Niemiec?
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#26 Post autor: chinet »

Olchaw pisze:A swoją drogą ciekawi mnie, co na temat Faustusa czy też Pszenicznego sądzą kolekcjonerzy z Niemiec. Uznają te kapsle za swoje, czy nasze?
Widziałem gdzieś Faustusa w innej wersji językowej, więc nasz mogą trzymać w PL.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
krzypiet
Posty: 117
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

#27 Post autor: krzypiet »

Olchaw pisze:A swoją drogą ciekawi mnie, co na temat Faustusa czy też Pszenicznego sądzą kolekcjonerzy z Niemiec. Uznają te kapsle za swoje, czy nasze?
a co mają do tego niemcy, skoro na etykiecie widnieje wykonano dla UE

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#28 Post autor: wojtekr72 »

Spodziewałem się jakiejś odpowiedzi na mój post powyżej,a tu cisza.Swoją drogą wątpię aby Faustus był dostępny w Niemczech.Jest on marką zrobioną dla Juranda (ś.p) a teraz robią go pewnie na nasz rynek na zlecenie bo ktoś kupił prawa do marki tak jak Czesi do Hebana.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#29 Post autor: wojtekr72 »

zipkeczup pisze:A Miroslav Klose to Polak czy Niemiec?
A Kopernik była kobietą, a może Niemką????
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#30 Post autor: zipkeczup »

wojtekr72 pisze:A Kopernik była kobietą, a może Niemką????
A jak sam Kopernik by twierdził, że jest kobietą albo Niemką?
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

ODPOWIEDZ