Katalog kapsli polskich bez sygnatur

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#241 Post autor: wismat »

@Wiśnia: poprawione. Dzięki za uwagę!

@Rattus: ciężko określić się w 100%. Staramy się patrzeć ze sceptycyzmem na małe różnice, ale przy niektórych (przede wszystkim starszych) kapslach uznawaliśmy wolę większości lub sugestię osób z dłuższym stażem, które posiadały dany kapsel. O jaki przypadek Ci dokładnie chodzi?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#242 Post autor: Wiśnia »

I mam jeszcze jedno pytanko, czym się różni ten nowy Trybunał od starego?

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#243 Post autor: wismat »

Kolor nowego to niebieski. Stary był granatowy. Podobno, bo ani ja ani Tomek go nie mamy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
zagul
Posty: 293
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#244 Post autor: zagul »

Ja posiadam oba i faktycznie ten nowy jest jaśniejszy.

stefanum
Posty: 33
Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 09:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#245 Post autor: stefanum »

Nie jestem na 100% pewien ale w tym wypadku chodzi raczej o tą kreskę (smugę) między literami B i U. W poprzedniej wersji była bardzo jasna a w tym nowym kapslu ledwo widoczna. Niestety kapsla nie mam więc opieram się na tym co gdzieś przeczytałem plus zdjęcia z katalogu:)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#246 Post autor: Wacek »

Potwierdzam.Jasny niebieski a nie granatowy i brak białego pola w napisie.Mam oba.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#247 Post autor: goblin »

Dlaczego do katalogu nie są dodane kapsle, które wydane zostały z okazji spotkań OKS?
Są tam wszelakiego rodzaju kolekcjonerskie, okolicznościowe, owijki, naklejki itp., a OKS sroce spod ogona wypadł, czy co?
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#248 Post autor: Pluto »

goblin pisze:Dlaczego do katalogu nie są dodane kapsle, które wydane zostały z okazji spotkań OKS?
Są tam wszelakiego rodzaju kolekcjonerskie, okolicznościowe, owijki, naklejki itp., a OKS sroce spod ogona wypadł, czy co?
A czy Paweł posiada kapsle OKS, żeby zrobić dobry skan/zdjęcie?
Zapewne nie, dlatego nie ma ich w katalogu ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#249 Post autor: goblin »

Pluto pisze:
goblin pisze:Dlaczego do katalogu nie są dodane kapsle, które wydane zostały z okazji spotkań OKS?
Są tam wszelakiego rodzaju kolekcjonerskie, okolicznościowe, owijki, naklejki itp., a OKS sroce spod ogona wypadł, czy co?
A czy Paweł posiada kapsle OKS, żeby zrobić dobry skan/zdjęcie?
Zapewne nie, dlatego nie ma ich w katalogu ;)
Nie wiem, czy Paweł posiada kapsle OKS, ale czy posiada również w swojej kolekcji wszystkie kapsle zamieszczone w katalogu?
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

moody512

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#250 Post autor: moody512 »

A czy te kapsle z OKS sa wg. Ciebie tak bardzo ważne, za MUSZĄ juz byc w katalogu?
Ile juz ich zrobiliscie 4 + seria 8? teraz kolejny bedzie oks jedzie do elblaga, nastepna seria, znowu nastepne z kolejnych spotkan i niedlugo w katalogu POLSKICH KAPSLI PIWNYCH będzie więcej INNYCH.... aż tak ci to jest potrzebne?
Najlepiej byłoby gdyby Paweł z innych wyrzucił wszystkie okolicznościowe, kolekcjonerskie. Zostawić tylko te z Okazji ANKIETY Wzmacniacza, to by się ograniczyło tworzenie nowych kapsli, a nie tak jak jest teraz, cos druga osoba robi po 5 kapsli ( i co z tego ze na 4 kapslach jest to samo tylko w innym kolorze, czy też gówno na wspolnego z kolekcjonerstwem) i natychmiast żąda dodania ich do katalogu.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#251 Post autor: goblin »

Widzisz, dla mnie te kapsle są bardzo ważne, ale wcale nie upieram się, że mają być w katalogu.
Jednak, jak słusznie zauważyłeś w katalogu obecnie znajduje się dużo podobnych kapsli /okolicznościowe, kolekcjonerskie, owijki, naklejki/, stąd też moje pytanie o obecność OKS w katalogu.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Konto usunięte

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#252 Post autor: Konto usunięte »

Co Wam szkodzi jak macie wiecej kapsli, wyslac po jednym i poprosic o wstawienie do katalogu :)

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#253 Post autor: goblin »

Rattus pisze:Co Wam szkodzi jak macie wiecej kapsli, wyslac po jednym i poprosic o wstawienie do katalogu :)
Tak jak już napisałem, nie zależy mi tak bardzo na wrzuceniu tych kapsli do katalogu.
Chyba bardziej chciałem uzyskać jakąś informację.
Co do Twojej sugestii, jestem zawsze otwarty na propozycje wymiany.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

moody512

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#254 Post autor: moody512 »

goblin pisze:
Rattus pisze:Co Wam szkodzi jak macie wiecej kapsli, wyslac po jednym i poprosic o wstawienie do katalogu :)
Co do Twojej sugestii, jestem zawsze otwarty na propozycje wymiany.
Aż tak szkoda Ci wysłać za darmo ten kapsel Pawłowi? Są aż tak cenne?
Przynajmniej byłbyś pewien, że Ci go umieści w katalogu, bo przecież o to chodzi.
A gdyby tak minął tydzień i kapsla dalej by nie było w katalogu, to pewnie byś wpisał na czarną liste " nie polecam Pawła K. wysłałem mu kapsel, a on nadal go nie dodał do swojego katalogu" Halo Policja? Prosze przyjechać do katalogu.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#255 Post autor: goblin »

Nie wydaje mi się, żeby Twoje "cenne" uwagi wnosiły coś nowego do meritum sprawy.
Chyba możemy zamknąć sprawę.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

moody512

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#256 Post autor: moody512 »

Nie wydaje mi się, żeby twoje kapsle z OKS, coś bardzo cennego wniosły do katalogu. Jakoś ludzkość żyje bez nich obecnie.:)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#257 Post autor: Bajek »

Nie rozumiem tej całej napinki. Każdy zbiera to co chce, czyż nie? Nikt nikomu nie nakazuje żeby uznawał wszystko co tam się znajduje, ale fajnie by było gdyby kolekcjoner sam miał wybór, wiedział że taki wzór istnieje. A czy postanowi włączyć go do kolekcji czy nie to jego osobista sprawa. Nikt nikomu nie nakazuje zbierać naszych kapsli. Nie chcesz - to nie. Proste. :)

A tak poza tym to nie ten temat. :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#258 Post autor: wismat »

Mam tym razem mniej przyjemną wiadomość dla Was, aczkolwiek niedługo na próbę zaimplementuję na stronie reklamy. Praca nad rozwojem Katalogu pochłania niemało czasu, a chciałbym utrzymać jego darmowy charakter przez jak najdłuższy czas. Jak za pewne część osób pamięta, w zeszłym roku była dobrowolna zbiórka na sam koszt serwera i domeny. Zebrałem wtedy dwukrotnie większą kwotę niż planowałem, z czego pokryłem koszt strony na 2013 rok. Teraz zapłacę drugą połowę kwoty na 2014 rok. Jednocześnie właśnie uruchomię reklamy na okres próbny, aby zobaczyć, czy z tego można uzbierać pieniądze na następne lata. Jeśli się pomysł nie powiedzie - trzeba będzie niestety myśleć nad alternatywnymi pomysłami. Tak więc zachęcam do wyłączenia AdBlocków w przeglądarce :wink: Obiecuję, że reklamy nie zajmą miejsca kapsli, a będą jedynie uzupełnieniem strony.

W połowie przyszłego roku za pewne będę musiał napisać jego kod praktycznie od nowa, aby strona była zgodna z najnowszymi standardami, które w ostatnich latach dość mocno się zmieniły. Mam też luźne pomysły na rozwinięcie nowych funkcji i będzie to moment, w którym ocenię efekty.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#259 Post autor: wismat »

Ostatnia aktualizacja także już dodana. Pamiętajcie o zaktualizowaniu listy braków do końca grudnia, aby dane zapisane w statystyce odzwierciedlały stan rzeczywisty :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#260 Post autor: guma »

Super ! Ciekawe kiedy pojawi się aktualizacja "INNE" , trochę ich doszło :D

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#261 Post autor: Wiśnia »

Czemu nie ma w katalogu (inne) kapsli KOLEKCJONERZY KAPSLI TCZEW ?
Dawno są już w katalogu Pawła. :wink:

moody512

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#262 Post autor: moody512 »

Wiśnia pisze:Czemu nie ma w katalogu (inne) kapsli KOLEKCJONERZY KAPSLI TCZEW ?
Dawno są już w katalogu Pawła. :wink:

W jakim stopniu zmieni się Twoje życie, gdy te kapsle zostaną dodane do katalogu?

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#263 Post autor: Delma21 »

Wtym stopniu że będzie mógł zaznaczyć że je ma,chyba że ich nie posiada :D

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#264 Post autor: Wiśnia »

moody512 pisze:
Wiśnia pisze:Czemu nie ma w katalogu (inne) kapsli KOLEKCJONERZY KAPSLI TCZEW ?
Dawno są już w katalogu Pawła. :wink:

W jakim stopniu zmieni się Twoje życie, gdy te kapsle zostaną dodane do katalogu?
Pytam się, że one widnieją w aktualnościach, że są - a ich nie ma.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#265 Post autor: wismat »

Nie zauważyłem tych nowości - rzadko tam zaglądam. Zaktualizowane.

PS: Dobrze, że Wiśnia napisał tutaj o tym. Przynajmniej sprawa została wyjaśniona. Nie ma co się napinać :) Swoją drogą, atmosfera na forum dawno przestała być taka, nazwijmy to "przyjacielska" jak jeszcze parę lat temu. Szkoda.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#266 Post autor: wismat »

Pamiętajcie o zaktualizowaniu swoich list braków, jeśli chcecie, aby zapisane statystyki za 2013 rok były prawdziwe. W statystykach zapiszą się dane osób, które zalogowały się w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

henk
Posty: 123
Rejestracja: 04 listopada 2010, 22:48

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#267 Post autor: henk »

Czym sie różni Leżajsk 22A od 22B?

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#268 Post autor: Dariobeer »

22a-sygnatyra A (niepełne) na godz.11, 22b-sygnatura dap na 6. Wystarczy najechać kursorem myszki na daną fotką,żeby widać różnicę.

henk
Posty: 123
Rejestracja: 04 listopada 2010, 22:48

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#269 Post autor: henk »

Chyba musi być coś jeszcze co przeoczyłem na zdjeciu gdyz sa to dwie rozne pozycje w katalogu bez sygnatur. Jezeli czegos nie zrozumialem to przepraszam.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Katalog Kapsli Polskich Bez Sygnatur

#270 Post autor: Frey71 »

dla sygnaturowców sprawa prosta
henk mam tylko jednego z nich więc trudno mi wskazać różnicę :) na podstawie zdjęć w katalogu

ODPOWIEDZ