Jak przechowujecie kapsle?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#151 Post autor: prokomfanz »

A ja zapraszam na moją stronę do działu galeria.
Tam dokładnie jest opisany mój oryginalny sposób trzymania kapsli :P

qbasek
Posty: 166
Rejestracja: 16 lipca 2010, 17:50

#152 Post autor: qbasek »

Ja w piramidzie a wczesniej w koszyku wiklinowym.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#153 Post autor: Oguś27 »

Qba myślę, że twoje kapsle są swoistym zbiorem i różnią się od naszych. Ciesze się, że budowanie wieży daje ci dużo frajdy, tak samo jak nam zdobywanie nowych rzadkich wzorów lub nawet nowego kapsla z regionalnej masówki. Jest to jednak ta sama radość, ten sam sentyment który nie pozwala nam zapomnieć o swojej kolekcji. Kuba mam tu takie pytanie czy ty chciałbyś zacząć zbierać kapsle skrupulatnie je przechowując wg krajów, browarów etc. , w swojej kolekcji liczyć tylko nowe wzory a podwójne zostawiać do wymiany? Przepraszam, może wielu z was stwierdzi, że to zły dział do takich wywodów, ale zacząłem pisać posta i naszła mnie wena kiedy spoglądając na którąkolwiek część mojego pokoju widziałem kapsle posortowane i przygotowane do klasyfikacji. Chcielibyśmy cię wciągnąć do kolekcjonowania, aby twój zbiór pozwalał ci czerpać jeszcze więcej radości, i żebyś z wiekiem stał się dobrym partnerem do wymian i wyrażania spostrzeżeń nt. kapsli. Pozdrawiam :P

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#154 Post autor: Koter »

zwłaszcza, gdy w taki sposób łatwo o zgubienie któregoś z nich. ja na początku też wkładałem wszystko do 1 pojemnika gdzieś na biurku albo i rzucałem obok pojemnika, a to raz mama sprzątała i wyrzuciła a to brat zwalił pudełko i wszystko się wysypało, więc o katastrofę nie trudno, a później zastanawianie się gdzie dany kapsel jest, choć wiesz, że on był w twojej kolekcji.

sorry za błędy składniowe, logiczne, stylistyczne, ortograficzne i interpunkcyjne. :mrgreen:
2009 sztuk

qbasek
Posty: 166
Rejestracja: 16 lipca 2010, 17:50

#155 Post autor: qbasek »

Wiem ale nie zbieram kapsli pod względem jakościowym.Na początku tak było a teraz mi obojętne bo wszystko wkładam do piramidy.Gdy ją skończę możliwe że będę miał 2 kolekcje:jedna licząca kilka tysięcy kolekcja do piramidy, a druga z jakościowymi,posortowanymi kapslami.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#156 Post autor: Mr Cinx »

Oguś27 pisze:budowanie wieży
To piramida :mrgreen:
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#157 Post autor: wismat »

Skąd wiesz, może pracuje w tajemnicy nad wieżą? :>




:mrgreen:
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

qbasek
Posty: 166
Rejestracja: 16 lipca 2010, 17:50

#158 Post autor: qbasek »

Nie, jestem pewien ze to piramida.

PS: ma już 4 warstwy zdjęcia wieczorem.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#159 Post autor: Oguś27 »

Kurde Cinx jak zawsze czujny, każdy mój mały błąd wyłapie :O oczywiście chodziło mi o piramidę nie wieżę :lol: Dziękuje qbasek za treściwą odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.

qbasek
Posty: 166
Rejestracja: 16 lipca 2010, 17:50

#160 Post autor: qbasek »

Oguś27 pisze:Kurde Cinx jak zawsze czujny, każdy mój mały błąd wyłapie :O oczywiście chodziło mi o piramidę nie wieżę :lol: Dziękuje qbasek za treściwą odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.
E tam piramida, wieża na jedno wychodzi. :cool:

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#161 Post autor: Mr Cinx »

Kurde Cinx jak zawsze czujny, każdy mój mały błąd wyłapie oczywiście chodziło mi o piramidę nie wieżę Dziękuje qbasek za treściwą odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.
Hehehe czytam uważnie :D
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#162 Post autor: Moby »

Ja, póki co, przechowuję kapsle w pudełkach po butach, ale odpowiednio do tego przygotowanych (chciałbym je kiedyś zastąpić szafką, np taką jaką ma Jacek). Pudełka mają w środku poprzyklejane (szarą taśmą) prowadnice po których są wsuwane szufladki z kapslami. Szufladki są docinane na rozmiar pudełka, a zbieram je ze sklepów spod puszek z piwem (jednak nie za często można spotkać je w ładnym stanie bo za zwyczaj są mocno poodciskane przez puszki). Po różnych udoskonaleniach (m.in. ścianki w tackach) ten sposób jest dosyć dobry, a przede wszystkim tani, bo prawie za darmo :mrgreen: Ważne tylko żeby mieć dobre pudełko, w miarę sztywne. W zależności od wielkości pudełka na jednej tacce może się pomieścić od 70 do 99 kapsli, a w całym pudełku od 500 do 800 kapsli. Do tego przeglądanie i przesuwanie kapsli nie sprawia większych problemów. Czasem tylko może być problem gdy któraś z prowadnic nie wytrzyma, ale to raczej jest wina złego przyklejenia.
Załączniki
pudełka.jpg
(86.33 KiB) Pobrany 100 razy
pudełka (1).jpg
(209.31 KiB) Pobrany 93 razy
pudełka (2).jpg
(169.76 KiB) Pobrany 101 razy

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

#163 Post autor: Wiśnia »

Ja trzymam w Koszulkach krystalicznych :D
-------------------------------------------------------------------------------------
POGOŃ SZCZECIN !!!

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#164 Post autor: Moby »

Ostatnio dodatkowo też zacząłem robić koszulki na kapsle. Sposób nawet ok, bo w miarę prosty, niedrogi i co ważne szybki do zrobienia. Koszulki spinam zszywaczem, tyle że ja robię po 6 kolumn (co 3,5-3,6cm) po 10 kapsli w każdej.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2010, 14:35 przez Moby, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#165 Post autor: Tomek »

935MobyDick pisze:Koszulki spinam zszywaczem
Szkoda, że nie szyjesz "czarnom niciom". :mrgreen:

(Sorki, nie mogłem się powstrzymać.)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#166 Post autor: Bajek »

A to nie był tekst KOLEKCJONERa? :P

Sorki, ja też nie mogłem się powstrzymać

georgeko
Posty: 175
Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:49
Lokalizacja: Gliwice

mój pierwszy post :-)

#167 Post autor: georgeko »

Witam forumowicze!
Dziś mnie Paweł zapisał na forum za co mu dzięki! Jestem funkel nówka i to mój 1 post! Zbieram kapsle z synem od ponad roku i mamy ponad 850 a trzymamy je w segregatorach w tych specjalnych plastykach co je można kupić za 5-8 złotych :-) fajnie się ogląda kapsle i łatwo układa segregatory w szafce a zapełniamy już trzeci ;-)

Pozdrawiam wszystkich teraz będę tu zaglądał często :-)
Georgeko
Zbieracz od 09.2009 z synem ;-)
1800 kapsli większość piwnych bez sygnatur i odwrotek z tego 625 polskich :-)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#168 Post autor: wismat »

Witamy na forum! Powodzenia i wielu wymian życzę :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

georgeko
Posty: 175
Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:49
Lokalizacja: Gliwice

#169 Post autor: georgeko »

Dziękuję!!!
Już mam na koncie dwie wymiany zagraniczne ale za pośrednictwem innego portalu międzynarodowego (nie podaję nazwy żeby nie robić konkurencji ;-)) z Niemcem i Rosjaninem prawie 100 kapsli wymienionych :-). Muszę teraz obcykać jak tutaj najlepiej ruszyć z wymianą bo widzę, że jest specjalny temat do tego.

Pozdrawiam

georgeko
Zbieracz od 09.2009 z synem ;-)
1800 kapsli większość piwnych bez sygnatur i odwrotek z tego 625 polskich :-)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#170 Post autor: wtk »

Ja zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

http://www.midi-m.com.pl/albumy_na_kaps ... 29,22.html

Co Wy na to? :)

Czy ktoś może zamawiał u nich taki album?

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#171 Post autor: bucik »

Ja póki co przechowuję tak kapsle - ale w stronach DIKAPPY - niestety strona wychodzi około 8 złotych za sztukę - także jestem na etapie szukania alternatywy na resztę kolekcji.

Na stronie, którą podałeś można kupić tańsza wersję tych stron na kapsle - ja osobiście nie polecam - gumki podtrzymujące są luźne i kapsle z nich wypadają - aczkolwiek oczywiście mogę się mylić.

Dystrybutorem DIKAPPY póki co jest jeden sprzedawca na Allegro - Dariusz Kmiotek - czasami ogłasza promocję i wtedy można taniej kupić.
Strony od niego są mocne i można kilkanaście razy wkładać i wyjmować kapsle i nie traci na tym strona.
Prezentacja kapsli w tych stronach jest jednym z najlepszym sposobów wg mnie - aczkolwiek jak wspomniałem - opcja bardzo droga - zwłaszcza jak Twoja kolekcja się zacznie rozrastać.

Pozdrawiam i również życzę wytrwałości w zbieraniu.

G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#172 Post autor: wtk »

Jeszcze są albumy Leuchtturm ale są drooogie i nie wiem jakiej jakości.


Gdybyś znalazł coś rozsądnego i wytrzymałego to daj proszę namiar :)

georgeko
Posty: 175
Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:49
Lokalizacja: Gliwice

korozja

#173 Post autor: georgeko »

Ja jak już wcześniej pisałem używam specjalnych stron (to co Ty wtk) ale tak sobie myślę o korozji...Mam kilka starych kapsli, które korozja już złapała wcześniej trochę (zanim je dostałem) i tak sobie myślę, wiedząc co nieco o korozji ;-), że to cholerstwo może się pogłebiać. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? To oczywiście pytania do starych wyjadaczy, którzy mieli czas to zaobserwować. Proszę o odpowiedź bo tak na zdrowy rozum to nie powinno to postępować zbyt szybko ale jak się nastawia na kilkadziesiąt lat zbierania to może w końcu być problem...

Pozdrawiam
Jasiu
Zbieracz od 09.2009 z synem ;-)
1800 kapsli większość piwnych bez sygnatur i odwrotek z tego 625 polskich :-)

henk
Posty: 123
Rejestracja: 04 listopada 2010, 22:48

#174 Post autor: henk »

wtk pisze:Jeszcze są albumy Leuchtturm ale są drooogie i nie wiem jakiej jakości.


Gdybyś znalazł coś rozsądnego i wytrzymałego to daj proszę namiar :)
Ja taki posiadam i polecam :)

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

#175 Post autor: Ganz »

Uzywam kapsli tylko tej firmy zaznaczam że nie miałem innych kart także nie mam porównania ale te są całkiem dobre no i tansze

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#176 Post autor: wtk »

Wysłałem do firmy produkcyjnej pytanie czy mają lub można u nich zamówić palety na kapsle piwne. Coś takiego jak na monety tylko "głębsze" okienka. Podałem średnicę otworu 32-35mm i około 8mm głębokości...
(chyba wystarczy? co? ).
Mają coś takiego na 2zł GN w kapslach.
Średnica 32mm tylko nie wiem jak z głębokością :(
Na palecie mieści się 40 monet więc podobnie z kapslami będzie :)
Koszt jednaj palety to 11zł :/ Może da się targować? :) :cool:
Ciekawe co odpowiedzą? : :O

Co myślicie? Tu na monety:
http://www.midi-m.com.pl/paleta_na_mone ... ,p192.html

Wg mnie
zalety:
-mieści się podobna ilość jak na stronie w albumie
-łatwa reorganizacja zbioru (nic nie ulega zużyciu jak w albumie)
-ładniejsza ekspozycja
wady:
-zabiera większą ilość miejsca niż album

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#177 Post autor: bucik »

Odpowiadając:

Jasiu,
Jak walczyć z korozją kapsli - znajdziesz w osobnym (bardzo obszernym) poście. Generalnie mówiąc jak jest zardzewiały a nie trzymasz go w wilgoci tylko w suchym miejscu to korozja się nie powiększa - wiem bo parę starych nieodrdzewionych okazów posiadam

WTK,
Takie paleta na monety też jest używana do kapsli - widziałem na giełdach kilka razy - jest to bardzo ładne - no ale wychodzi ci po 11 złotych - tak jak wspominałem kartki, które możesz obejrzeć na tej stronie: http://www.kolekcje.dikappa.pl/product_ ... ts_id=1289 wychodzą po 8 złotych a przeglądania kapsli jest lepsze - widać również boki kapsla i część tyłu - co na takiej palecie Ci odpada.

Pozdro.
G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#178 Post autor: wismat »

Zaktualizowałem moją stronę, włącznie z "poradnikiem" jak przechowuję kapsle(koszulki w segregatorach) i zakrętki(szafka) oraz jak je zrobić. Zapraszam do obejrzenia!

http://www.bottlecaps.za.pl/porady.html
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#179 Post autor: wtk »

Zajefajnie to wygląda!!! Gratulacje :D

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#180 Post autor: Koter »

wtk pisze:Ja zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

http://www.midi-m.com.pl/albumy_na_kaps ... 29,22.html

Co Wy na to? :)

Czy ktoś może zamawiał u nich taki album?
Napisałem ostatnio do nich o cenę i ewentualny rabat. Cena się nie zmieniła 5zł no i rabat do ugadania
Spóźnili się jednak z odpisaniem bo zamówiłem karty ze szczecina. W styczniu lub lutym, można zamówić większa ilość z rabatem i zgadać się na jakieś giełdzie

ODPOWIEDZ