Wasza najdłużej trwająca wymiana

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Wasza najdłużej trwająca wymiana

#1 Post autor: wismat »

Chciałbym pochwalić się moją wymianą która trwała aż... 5 i pół miesięca!

A było to tak. 3 lutego br. napisałem maila z ofertą wymiany do pewnego Brazylijczyka z Crowncaps.info. Niestety Pan nie znał angielskiego i korzystał z bardzo słabego translatora. Jakimś cudem zdołałem zrozumieć, żebym wysłał 30 kapsli z Polski, a on mi wyśle 30 z Brazylii. No więc wysłałem 30 polskich kapsli listem poleconym (całe szczęście). I tu zazwyczaj zbliża się koniec wymiany, czyli moment dostarczenia paczki, ale nie w tym przypadku. Nauczony doświadczeniem, czekałem na przesyłkę dwa miesiące w spokoju, aż wreszcie napisałem do kolekcjonera, czy doszła moja przesyłka. Wtedy dowiedziałem się że ma on w zwyczaju wysyłać swoją paczkę dopiero po otrzymaniu moich kapsli... Moja przesyłka (mimo że polecona) płynęła statkiem 3 pełne miesiące. Dopiero wtedy Pan z Brazylii wysłał mi swoje kapsle, które płynęły do mnie przez kolejne 2 miesiące.

I tak oto wymiana trwała 5,5 miesiąca. Rozpoczęła się zimą, a zakończyła w połowie lata :wink:

Czy ktoś miał wymianę podobnej długości? Może jeszcze dłuższą? :>
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Bajek »

ja czekalem miesiac na paczke z Rosji

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#3 Post autor: chaos »

8-9 miesięcy
91377 kapsli od maja 1978

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#4 Post autor: diamen »

Ja teraz się męczę z allegrowiczem, który najpierw utrzymywał że nie dostał pieniędzy, potem wyjechał na urlop, a teraz w niesamowity sposób dostał kasę wysłaną jakiś czas temu. A zapłaciłem za priorytet :/

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#5 Post autor: JulasTczew »

Ja od allegrowicza mldlbn w ogóle nie otrzymałem kapsla, chociaż wpłaciłem i czekałem ponad miesiąc.

Po wystawieniu negatywa po miesiącu, oburzony napisał, że takie rzeczy się zdarzają i że nie zdążył wysłać.
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 665
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

a

#6 Post autor: lowolak »

a ja czekam na paczkę z Rosji od ponad roku i ... dupa
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#7 Post autor: Kibi »

A ja wysłałem list polecony do Rosji, kapsle w zamian przyszły dość szybko a moja przesyłka wróciła do mnie po 2 miesiącach.
Była prawidłowo zaadresowana, co potwierdził adresat (przesłałem mu skan). Sprawdziłem na stronie internetowej, że paczka była w Sankt Petersburgu, ale nie dotarła pod wskazany adres- czemu nie wiem.
Dołożyłem jeszcze trochę kapsli i wysłałem ją ponownie. Już jest w Rosji, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.
Reasumując moja wymiana nie była długa, ale ze strony mojego kontrahenta to wygląda inaczej.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Jacek »

Ja do tej pory nie otrzymałem przesyłki od Paulo Daniel Mayer Venar'a z Brazylii. Miałem z nim świetną wymianę 35 polskich za 35 brazylijskich, wszystko sprawnie, obydwaj byliśmy zadowoleni. Po pewnym czasie dogadaliśmy się ,że ja wysyłam mu różne monety z krajów głównie europejskich wypartych przez euro ,które i tak zalegały mi w domu, a on w zamian miał wysłać mi 40 brazylijskich kapsli piwnych i 2 otwieracze z piwa. Ja swoją przesyłkę wysłałem 11 stycznia 2010r. listem poleconym priorytetowym, i od tamtej pory cisza, nie odpisuje na mejle, nie zareagował na negatywną ocenę na CCI, nawet zaprosiłem go na facebooku do znajomych i przyjął mnie, napisałem do niego czy dostał moją przesyłkę ,że to może wina poczty ,że wysłałem poleconym i mogę coś z tym zrobić, ale w dalszym ciągu nie dostałem żadnej odpowiedzi, ani przesyłki :(

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#9 Post autor: Oguś27 »

Igor Franckevich - 13 marca doszliśmy do porozumienia poprzez skany. 30 marca miał już na stronie kapsle ode mnie. Jest 1 maja a ja dalej kapsli nie mam. Po wysłaniu kilkunastu e-maili 13 maja wysłał kapsle i zeskanował mi potwierdzeni wysyłki. Kapsle doszły na koniec maja. Jak na razie moja najgorsza wymiana, czekałem trochę ponad 2 miesiące, mimo że ładne kapselki doszły do kolekcji to niesmak pozostał. Jeżeli chodzi o kontakt i komunikację to było fatalnie i było to denerwujące doświadczenie.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2522
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#10 Post autor: wtk »

Najdłuższe wymiany jak dotąd z Rosją!
Ale nie dłużej niż miesiąc!! :)
Na szczęście!! :D

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: Mr Cinx »

Ja swojego czasu uzgadniałem warunki wymiany jakieś 2-3 miesiące.
Ale opłacało się, około 200 nowych kapsli :D
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

miodek

#12 Post autor: miodek »

Moje kapsle do Michelle Sellier z Tajlandii szły ponad rok :)

ODPOWIEDZ