Braki w katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
FIDORIM
Posty: 182
Rejestracja: 13 października 2009, 21:44

Re: Braki w katalogu

#91 Post autor: FIDORIM »

gdańsk 46,poniżej z A na 6ej,a powyżej A pod spożyć czyli na godz.5ej,różnica dość znaczna jak widać poniżej
Załączniki
WP_20150809_11_28_08_Pro.jpg

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Braki w katalogu

#92 Post autor: zielak89 »

Posiadam kapsel Brzesko 186 z tym, że na moim oprócz sygnatury CP po przeciwnej stronie jest jeszcze numer. Czy można uznać, że jest to dodatkowy wzór?
Zdjęcie mogę wysłać wieczorem
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Braki w katalogu

#93 Post autor: goblin »

zielak89 pisze:Posiadam kapsel Brzesko 186 z tym, że na moim oprócz sygnatury CP po przeciwnej stronie jest jeszcze numer. Czy można uznać, że jest to dodatkowy wzór?
Zdjęcie mogę wysłać wieczorem
Jeśli chcesz możesz uznać ten unikalny kapsel za nowy wzór. Myślę, że należą Ci się gratulacje, że posiadasz taki okaz w swojej kolekcji. Ale jak już wielokrotnie było powiedziane na forum katalog uwzględnia jedynie sygnatury, nie rozróżnia się w nim kapsli ze względu na numery - ilość wzorów byłaby wtedy prawie nieograniczona.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Braki w katalogu

#94 Post autor: zielak89 »

goblin pisze:
zielak89 pisze:Posiadam kapsel Brzesko 186 z tym, że na moim oprócz sygnatury CP po przeciwnej stronie jest jeszcze numer. Czy można uznać, że jest to dodatkowy wzór?
Zdjęcie mogę wysłać wieczorem
Jeśli chcesz możesz uznać ten unikalny kapsel za nowy wzór. Myślę, że należą Ci się gratulacje, że posiadasz taki okaz w swojej kolekcji. Ale jak już wielokrotnie było powiedziane na forum katalog uwzględnia jedynie sygnatury, nie rozróżnia się w nim kapsli ze względu na numery - ilość wzorów byłaby wtedy prawie nieograniczona.
Wystarczy spojrzeć z prawej strony na liczbę moich postów :)
Jak widać jestem tutaj nowy i dopiero zaczynam powolutku ogarniać forum, katalog, zasady a nawet to co jest istotne mniej lub bardziej w zbieraniu kapsli - całkiem niedawno np. w ogóle zacząłem zwracać uwagę, że jest coś takiego jak sygnatury i to wszystko dzięki katalogowi.
Dlatego, jeżeli mój post nie uwzględnia pewnych konwenansów tutaj panujących bardzo chętnie przyjmę wszelkie wskazówki/uwagi/pomoc jak osoba początkująca - taka jak ja - może się nauczyć/dowiedzieć podstawowych zachowań/informacji.
Z góry dziękuje za wyrozumiałość :)
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Braki w katalogu

#95 Post autor: goblin »

Motto katalogu brzmi, że każdy zbiera to, co chce.
Katalog rozróżnia generalnie dwa sposoby klasyfikacji swoich zbiorów przez każdego kolekcjonera. Można zbierać i katalogować kapsle z sygnaturami /znaczkami producenta umieszczonymi na bokach kapsla/ lub zbierać bez sygnatur /nie zwracamy wtedy uwagi na te znaczki, interesuje nas tylko wzór na licu kapsla. W obu przypadkach można do tego dokładać różnego rodzaju odmiany kolorystyczne, odcienie itp.
Możesz również wyłamać się z jakichkolwiek zasad i stworzyć zupełnie wyjątkową kolekcję, np. rozróżniając dodatkowo numerki na boku kapsla - to już tylko zależy od Ciebie, Twojej cierpliwości i środków, jakimi dysponujesz.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#96 Post autor: lendoo »

Drogi Zielaku, możesz też całkowicie wyłamać się z zasad i zbierać kapsle spoza katalogu. Możesz tworzyć dla zabawy albo innych celów swoje własne kapsle np. z zabytkami swojego miasta i tyle takie zbierać. Pamiętaj tylko aby nie wykorzystywać i nie przerabiać loga innych browarów, bo to jest oszustwo i takie szemrane działania nie są akceptowane przez brać kolekcjonerską. Najlepiej zbierać skatalogowane piwne kapsle. Dobrze zacząłeś, tak trzymaj.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

hary_m
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2015, 19:27

Re: Braki w katalogu

#97 Post autor: hary_m »

Witam
Przeglądałem swój zbiór i wybrałem parę kapsli które mogłyby się znaleźć w katalogu.
Na początek kapsle z różnymi odcieniami blach
Bydgoszcz nr 1 Od lewej:
SAM_1105.JPG
blacha jasno złota, blacha ciemno złota, matowa malowana
Gdańsk nr 49
SAM_1073.JPG
blacha ciemno złota, blacha jasno złota
Łomża nr 75
SAM_1081.JPG
blacha srebrna matowa, blacha srebrna błyszcząca
Łódź nr 39
SAM_1085.JPG
blacha jasno złota, blacha ciemno złota, blacha malowana
Łódź nr 39
SAM_1111.JPG
jw
Poznań nr 47

Teraz kapsle z różnicami nadruku
Gdańsk nr 48
SAM_1103.JPG
ciemno i jasno złoty
Grodzisk nr 3
SAM_1074.JPG
różnica koloru i czcionki
Poznań nr 23
SAM_1088.JPG
Poznań nr 88
SAM_1089.JPG
to różnica blach, blacha srebrna
Sitnik nr 1
SAM_1093.JPG
nadruk ciemno i jasno złoty

hary_m
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2015, 19:27

Re: Braki w katalogu

#98 Post autor: hary_m »

i dalsza część

Poznań nr 47
SAM_1091.JPG
blacha jasno i ciemno złota
Wrocław nr 53
SAM_1101.JPG
blacha ciemno i jasno złota
Tatra nr 80
SAM_1102.JPG
przesunięcie tekstu, biały obrys liter
Brzesko nr ...
SAM_1114.JPG
cały jasno złoty
Koszalin nr ...
SAM_1078.JPG
brak korony
Koszalin nr ...
SAM_1080.JPG
zółta korona
Rakszawa nr 2
SAM_1092.JPG
przesunięty napis, biały obrys
Wrocław nr 39
SAM_1099.JPG
większe ząbki po obwodzie
Poznań nr ..
SAM_1086.JPG
???

Oczywiście, można mieć różne zdanie odnośnie koloru blach, czy dany kapsel jest "inny" niż ten w katalogu czy też to jakaś "odmiana".
Umieściłem te kapsle ponieważ są analogiczne jak już istniejące w katalogu, np. Bydgoszcz 18/19 i 20/21, Gdańsk 9/10 i 11/12, Namysłów 8/9, Poznań 9/10, Racibórz 4/6, Warka 2/3/4 itp.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Braki w katalogu

#99 Post autor: Krzysiek »

Ja jestem z tych co to by raczej usuwali kapsle z katalogu niż dokładali kolejne lipne różnice, dlatego większość z Twoich zdjęć to dla mnie po prostu odmiany kolorystyczne, szczególnie w przypadku kapsli na złotej blasze która ma tendencję do płowienia. Tak na szybko patrząc:
Bydgoszcz nie jest złota malowana, złoty malowany kolor masz np. na Heweliuszach AD 1690.
Na Grodzisku jest taka sama czcionka, na kapslu po prawej wyszedł grubszy napis ale na starych kapslach można znaleźć dużo przykładów takiej niedokładności.
Lech Premium błyszczący jest próbą.
Sitnik jest w katalogu jako odmiana.
Złote Browary Okocimskie wyglądają ciekawie, niestety nie mam katalogowej 10 żeby móc się wypowiedzieć czy one są zdecydowanie srebrne czy też znowu mamy do czynienia z blaknięciem koloru złotego.
Pierwszy Brok to niedodruk, drugi jak najbardziej powinien trafić do katalogu.
Piasty ciekawe, jeśli ten z dłuższymi białymi kreskami nie jest 40 to też powinien znaleźć się w katalogu.
Ostatnie dwa Poznanie to błędy w druk, ten z lewej wygląda jakby go ściągnięto wcześniej z taśmy. ;)
A tak ogólnie to przesunięcia, odcienia i płowienie.

Oczywiście to tylko moje zdanie, każdy zbiera co chce. :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#100 Post autor: Kowalsik »

Grodzisk - obok Broka - to ewidentnie inny wzór. Na lewym masz pionowe linie w literach napisy Grodzisk Bier są grube, a poziome cienkie. W prawym masz identyczną grubość. Nie jest to kwestia obfitszego chlapnięcia farbą.
Kowalsik

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Braki w katalogu

#101 Post autor: Kibi »

Bardzo fajnie mieć tyle odmian w kolekcji. Ja też mam kilka kapsli z tego samego wzoru, które ewidentnie się od siebie różnią i zatrzymuję je w kolekcji.
Niemniej chciałbym przypomnieć zasady jakie rządzą umieszczeniem wzorów w katalogu:
Odmiana. Zdarza się, że na pewnym etapie produkcji kapsla powstają różnice w nadruku - są to odmiany. Odmiany jednak nie są traktowane jako osobne wzory ponieważ nie zostały zamówione przez browar lub rozlewnię. Odmiany nie są umieszczane w katalogu ponieważ można znaleźć ich nieskończoną ilość. Do odmian zalicza się: odcienie farb, grubości poszczególnych elementów nadruku, itp.
Jest to czysta teoria i w praktyce w katalogu można znaleźć od niej odstępstwa. ale to nie powód, żeby z takich sytuacji czynić regułę.

Kiedy dawno temu chodziłem do szkoły, moja polonistka zwalczała tematy zaczynające się od słów "Napisz co poeta chciał powiedzieć...." wychodząc ze słusznego założenia, że nikt poza nim samym raczej nie wie co poeta chciał.
Podobnie nie możemy być pewni, co i dlaczego chciał zamawiający kapsle, ale spróbujmy sobie wyobrazić w której ze zilustrowanych powyżej sytuacji, ktoś w browarze zamówił właśnie taki kapsel, różniący się nieco od wzoru z poprzedniego zamówienia.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#102 Post autor: krzysio »

To moje dwie trójki z Grodziska. Traktuję je jako odmiany. Inne litery G, większy i mniejszy środek w literze R oraz O.
grodzisk3.jpg
grodzisk3.jpg (105.71 KiB) Przejrzano 10932 razy
Wg mnie potęgą katalogu byłoby właśnie umieszczenie tych wszystkich wzorów jako odmiany - z małym opisem.

Swoją drogą - to jeden z najciekawszych wątków ostatnio!!
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

luk970
Posty: 3
Rejestracja: 01 listopada 2015, 10:41

Re: Braki w katalogu

#103 Post autor: luk970 »

Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał ale istnieje pewna różnica pomiędzy tymi kapslami (ramka napisu w jednym jest czerwona a w drugim czarna dodatkowo tło jest w kapslu po prawej bardziej rozmyte)
P1150100.JPG

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Braki w katalogu

#104 Post autor: Krzysiek »

I to właśnie dyskwalifikuje w moich oczach te Grodziski jako oddzielne wzory. Ten który wg Marka ma grubsze napisy u KrzysiaGrzesia jest wersją z cienkimi napisami. Mógłbym wyciągnąć swojego i na upartego doszukalibyśmy się jakichś różnic.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#105 Post autor: krzysio »

Krzysiek pisze:I to właśnie dyskwalifikuje w moich oczach te Grodziski jako oddzielne wzory. Ten który wg Marka ma grubsze napisy u KrzysiaGrzesia jest wersją z cienkimi napisami. Mógłbym wyciągnąć swojego i na upartego doszukalibyśmy się jakichś różnic.
Trójek mam kilka. I po tym wpisie przejrzałem je raz jeszcze. Innych odmian nie znalazłem.
Ja je kwalifikuję jako odmiany. Zdecydowanie. Nie jako nowe wzory.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#106 Post autor: Kowalsik »

Krzysiek - nie chodzi o grubość napisów, chodzi o krój liter. Ten jest zupełnie inny na zdjęciach autora tematu. U Krzysia jest taki sam - to zupełnie inna bajka.
Kowalsik

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Braki w katalogu

#107 Post autor: chinet »

Ja tam nie widzę innego kroju czcionki. Wg mnie jest różnica w ilości nałożonej farby.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Braki w katalogu

#108 Post autor: chinet »

kapiral pisze:Tak jak już wspomniałem żółte Jabłonowo (Piwo dubel a nie jak pisałem Miodowe) jest teraz zdecydowanie w innym odcieniu. Postaram się zrobić zdjęcie przy dziennym świetle. Moim zdaniem różnica jest znacznie wyraźniejsza niż między dotychczasowymi 30 i 31.
Jabłonowo 33, o którym pisał wcześniej Kapiral.
Jestem trollem :mad:

hary_m
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2015, 19:27

Re: Braki w katalogu

#109 Post autor: hary_m »

Krzysiek pisze:Ja jestem z tych co to by raczej usuwali kapsle z katalogu niż dokładali kolejne lipne różnice, dlatego większość z Twoich zdjęć to dla mnie po prostu odmiany kolorystyczne, szczególnie w przypadku kapsli na złotej blasze która ma tendencję do płowienia. Tak na szybko patrząc:
Bydgoszcz nie jest złota malowana, złoty malowany kolor masz np. na Heweliuszach AD 1690.
Na Grodzisku jest taka sama czcionka, na kapslu po prawej wyszedł grubszy napis ale na starych kapslach można znaleźć dużo przykładów takiej niedokładności.
Lech Premium błyszczący jest próbą.
Sitnik jest w katalogu jako odmiana.
Złote Browary Okocimskie wyglądają ciekawie, niestety nie mam katalogowej 10 żeby móc się wypowiedzieć czy one są zdecydowanie srebrne czy też znowu mamy do czynienia z blaknięciem koloru złotego.
Pierwszy Brok to niedodruk, drugi jak najbardziej powinien trafić do katalogu.
Piasty ciekawe, jeśli ten z dłuższymi białymi kreskami nie jest 40 to też powinien znaleźć się w katalogu.
Ostatnie dwa Poznanie to błędy w druk, ten z lewej wygląda jakby go ściągnięto wcześniej z taśmy. ;)
A tak ogólnie to przesunięcia, odcienia i płowienie.

Oczywiście to tylko moje zdanie, każdy zbiera co chce. :)
Chciałbym parę słów poświęcić na otrzymane uwagi.
Oczywiście parę kapsli jest takich o których można by rzec niedodruki, odcienie itp.
Natomiast:
- Bydgoszcz - nie wydaje mi się aby blacha wypłowiała ze złotej (miedzianej) lub malowanej (inaczej matowej, satynowanej itp) na jasną
- Łódź - to samo - załączam dokładniejsze zdjęcia, chyba nie ma możliwości "wypłowienia" blachy matowej na błyszczącą
- Okocim - też nie mam katalogowej 10 , ale z tego co widzę to ma napis 'OKOCIM" a kapsel prezentowany przeze mnie ma napis "BROWARY OKOCIMSKIE" - no chyba że myślałeś o innym numerze
- Piast - kapsel 40 ma sygnaturkę, malowaną blachę oraz inną czcionkę po obwodzie a ten mój nie ma sygnaturki i ma surową blachę
a tak ogólnie to wynika że z 10-20% kapsli z katalogu to "ogólnie to przesunięcia, odcienia i płowienie"
Załączniki
Łódź 39
Łódź 39
Łódź 39
Łódź 39

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#110 Post autor: Kowalsik »

A Grodziski przy okazji też różnią się wysokością czcionki na ząbkach (PN-...)?

Daj jeszcze fotkę Piasta 40 obu z boku, aby czcionki porównać.
Kowalsik

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Braki w katalogu

#111 Post autor: Krzysiek »

Nie neguję tego że ta Łódź czy Bydgoszcz mogą być różnymi wzorami - zwróciłem uwagę że matowy i malowany to nie to samo. Zresztą nie lubię oceniać tego czy blacha jest matowa czy błyszcząca na podstawie zdjęć.
Z Okocimiem oczywiście moja pomyłka, nie przyjrzałem się napisom. Inna sprawa że to może być niedroduk, po prostu zabrakło białej farby.

Oczywiście że w katalogu jest sporo kapsli w których różnice są według mnie mocno naciągane, jak również błędodruków, prób czy kapsli co do których nie mamy pewności czy są piwne. Niemniej to, że danego kapsla nie ma w katalogu nie oznacza że nie możesz mieć go w swojej kolekcji. Sam mam kilka sztuk takich, o których wiem że do katalogu nie trafią, a jednak ja je uznaje za inne wzory. Każdy zbiera co chce, najlepszym przykładem jest Alexander Kolosov z Rosji który potrafi mieć w kolekcji 5-6 odmian kapsla które u nas uznawane są za 1 wzór.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2016, 22:00 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Braki w katalogu

#112 Post autor: Kibi »

hary_m pisze: a tak ogólnie to wynika że z 10-20% kapsli z katalogu to "ogólnie to przesunięcia, odcienia i płowienie"
I w tej kwestii nie ma między nami sporu :) .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Braki w katalogu

#113 Post autor: kapiral »

To może najwyższy czas uruchomić wątek "Kapsle naciągane", albo jakoś podobnie. Już kiedyś gdzieś pisałem, że traktowanie jako oddzielnych wzorów kapsli na różnych rodzajach blach, to nieporozumienie (wtedy jeszcze w definicji "wzoru" było "kapsel zamówiony przez browar", czy jakoś tak). Na 100% nie wierzę, żeby browar precyzował na jakiej blasze ma być malowany wzór. A już w ogóle mnożenie wzorów tych starszych, na podstawie bardzo niewielkich różnic (blacha, odcień) jest żenujące. Skoro kiedyś robiono kapsle z blachy zadrukowanej z drugiej strony groszkiem konserwowym czy czymś podobnym, to w przypadku niektórych wzorów moglibyśmy podać kilkadziesiąt a może i kilkaset wersji.
Niestety zdaję sobie sprawę, że mój głos będzie miał tyluż zwolenników, co i oponentów. No bo jeżeli ktoś zapłacił za "rarytas" kilkaset złotych, to znaczy że już uwierzył w wyjątkowość okazu.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Braki w katalogu

#114 Post autor: southern »

Hasło "każdy zbiera co chce", z wolna zaczyna tracić swe szlachetne, kolekcjonerskie znaczenie, szczególnie że katalog jest jednak jakimś wyznacznikiem w tworzeniu "rarytasowności kapsla". Sporo wzorów jest już w tej chwili w katalogu mocno naciąganych (grubość druku, odcień blachy, przesunięcia, odcienie - czy to jeszcze ciemno żółty, czy już złoty, itp.), w tym samym momencie odmawia się racji bytu innym "wzorom", które spełniają wymienione przeze mnie warunki. Uważam, że wprowadzanie nowych wzorów do katalogu powinno przebiegać naprawdę rygorystycznie, z zachowaniem daleko posuniętego obiektywizmu, bez trudnego do uzasadnienia uchylania furtek wątpliwym "nowym wzorom". Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę ceny katalogowych rarytasów, czy chcemy, czy nie, katalog uprawomocnia bytność danego kapsla w świadomości kolekcjonerów, a co za tym idzie popyt na niego i cenę. W świetle tego co napisałem, uważam że trzeba być szczególnie ostrożnym i odpowiedzialnym w dziele tworzenia nowych wzorów, które nie powinny pozostawiać wątpliwości interpretacyjnych.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#115 Post autor: Kowalsik »

Popieram - jak najmniej kapsli w katalogu. Będą tańsze i łatwiejsze do zdobycia.
Kowalsik

hary_m
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2015, 19:27

Re: Braki w katalogu

#116 Post autor: hary_m »

Kowalsik pisze:A Grodziski przy okazji też różnią się wysokością czcionki na ząbkach (PN-...)?

Daj jeszcze fotkę Piasta 40 obu z boku, aby czcionki porównać.

Wrzucam

Grodzisk i Piast 40 i ......
Załączniki
SAM_1136.JPG
SAM_1135.JPG
SAM_1133.JPG
SAM_1132.JPG
SAM_1131.JPG

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

Re: Braki w katalogu

#117 Post autor: Paco »

kapiral pisze: A już w ogóle mnożenie wzorów tych starszych, na podstawie bardzo niewielkich różnic (blacha, odcień) jest żenujące. Skoro kiedyś robiono kapsle z blachy zadrukowanej z drugiej strony groszkiem konserwowym czy czymś podobnym, to w przypadku niektórych wzorów moglibyśmy podać kilkadziesiąt a może i kilkaset wersji.
Zgadzam się z tym, na ten przykład wrzucam zdjęcie Głubczyc 6 chociaż są na nim kangury z EB, a z drugiej strony Warka chyba 12.
Kapsle typu Tatra 39, Piast 77 itp. nie powinny być w katalogu jako osobne wzory. Wracając do tematu w zbiorze mam Wrocław 53 ale z sygnaturą A w innym miejscu.
Załączniki
glu.JPG

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Braki w katalogu

#118 Post autor: chinet »

W katalogu do poprawki jest zdjęcie kapsla Kielce (export) nr 8. Na katalogowym kapslu brakuje ®.
Załączniki
Kielce export 8.jpg
Kielce export 8.jpg (81.05 KiB) Przejrzano 10121 razy
Jestem trollem :mad:

novak
Posty: 39
Rejestracja: 08 maja 2015, 06:49

Re: Braki w katalogu

#119 Post autor: novak »

Witam, czy Kielce 169 ze strony wikiego to nie dodruk? Nie pojawi się w katalogu?
Obrazek

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Braki w katalogu

#120 Post autor: southern »

Jeśli to dodruk to pewnie będzie, ale jeśli to nie dodruk tylko coś innego, to raczej nie :) :wink:

ODPOWIEDZ