Położenie sygnatur

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Położenie sygnatur

#1 Post autor: southern »

Przy okazji kapsla Lecha, może przeoczyłem wątek, ale czy ktoś może mi powiedzieć jakie jest źródło pozycjonowania kapsli Lecha z liniami papilarnym, a co za tym idzie określania sygnatur. Może pytanie miałkie, ale z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2 Post autor: chinet »

southern pisze:Przy okazji kapsla Lecha, może przeoczyłem wątek, ale czy ktoś może mi powiedzieć jakie jest źródło pozycjonowania kapsli Lecha z liniami papilarnym, a co za tym idzie określania sygnatur. Może pytanie miałkie, ale z góry dziękuję za odpowiedź.
Czasami jest tak, że położenie nadruku łatwiej dopasować do istniejących sygnatur :) . I tak to przyjmujemy.
Jestem trollem :mad:

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3 Post autor: southern »

chinet pisze:
southern pisze:Przy okazji kapsla Lecha, może przeoczyłem wątek, ale czy ktoś może mi powiedzieć jakie jest źródło pozycjonowania kapsli Lecha z liniami papilarnym, a co za tym idzie określania sygnatur. Może pytanie miałkie, ale z góry dziękuję za odpowiedź.
Czasami jest tak, że położenie nadruku łatwiej dopasować do istniejących sygnatur :) . I tak to przyjmujemy.
Zakładając, że nie drzesz ze mnie łacha :), pójdę więc tym tropem. Dlaczego kapsle Lecha nie mają sygnatur, odpowiednio: 133 i 136/7; 137 i 138/5; 139/12, te lokalizacji są także znane ludzkości w przypadku innych kapsli:), przy tym logiczniej korespondowałyby z grafiką kapsla.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4 Post autor: chinet »

Nie drę z Ciebie łacha :D . Serio. Jeszcze z rok temu, max. dwa, mieliśmy spokój w sygnaturach. Zarówno CP jak i DAP praktycznie pojawiały się tylko w dwóch miejscach. Inne (MK, Astir, RRK) natomiast bywały zawsze w tym samym miejscu. I chyba do tej pory tak u nich zostało. Dlatego było wiadomo, jak określać godziny. Teraz to się poprzewracało totalnie, zwłaszcza z CP.
Jestem trollem :mad:

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#5 Post autor: southern »

Te Leszki to stosunkowo nowy wypust, jak widać ostatnio wszystko możliwe :) , przynajmniej flaszka by stała(na kapslu) pionowo :) Swoją drogą, nie znam (jak dotąd) w świecie kapsli przykładu, żeby sygnatura "dap" była umiejscowiona na 6 :O

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#6 Post autor: chinet »

southern pisze:Dlaczego kapsle Lecha nie mają sygnatur, odpowiednio: 133 i 136/7; 137 i 138/5; 139/12, te lokalizacji są także znane ludzkości w przypadku innych kapsli:), przy tym logiczniej korespondowałyby z grafiką kapsla.
Jak każda reguła, tak i ta u nas posiada wyjątek. Tym wyjątkiem jest administrator katalogu :mrgreen: . Tak bardziej serio, to z odciskiem palca raczej nikt nie jest w stanie powiedzieć na 100%, w jaki sposób powinien zostać umieszczony. Pierwszy "odcisk" pojawił się z CP, a że najczęściej sygnatura umieszczana była na godz. IX (a dokładnie na 8:30), tak też jest w katalogu.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#7 Post autor: chinet »

southern pisze:Swoją drogą, nie znam (jak dotąd) w świecie kapsli przykładu, żeby sygnatura "dap" była umiejscowiona na 6 :O
To jest właśnie ten nasz wyjątek od reguły. To chyba kiedyś Paweł powiedział, że w tym przypadku będzie to zgodnie z napisem na etykiecie. Jak dla mnie to powinno być na godz. III.
Jestem trollem :mad:

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#8 Post autor: southern »

Przy 138, flaszka by była w naturalnym położeniu, napisy i strzałki symetrycznie rozłożone na 9,3 i 6,12, sama zaś sygnatura w najbardziej stosownym historycznie miejscu dla "dap", czli na 5.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#9 Post autor: Krzysiek »

southern pisze:Te Leszki to stosunkowo nowy wypust, jak widać ostatnio wszystko możliwe :) , przynajmniej flaszka by stała(na kapslu) pionowo :) Swoją drogą, nie znam (jak dotąd) w świecie kapsli przykładu, żeby sygnatura "dap" była umiejscowiona na 6 :O
Daleko szukać nie trzeba: Żywiec 70. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#10 Post autor: southern »

Krzysiek pisze:
southern pisze:Te Leszki to stosunkowo nowy wypust, jak widać ostatnio wszystko możliwe :) , przynajmniej flaszka by stała(na kapslu) pionowo :) Swoją drogą, nie znam (jak dotąd) w świecie kapsli przykładu, żeby sygnatura "dap" była umiejscowiona na 6 :O
Daleko szukać nie trzeba: Żywiec 70. ;)
Fakt, moje twierdzenie oparte na zawodnej pamięci :) Pozostając przy Żywcu, statystycznie racja po mojej stronie w stosunku 3:1 ;) Tak poważnie, podzielasz wykładnię Chineta w tej sprawie?

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#11 Post autor: RyBy »

"Browar Prost. Drugi wzór naklejki - zmieniona flaga." - a potem będzie inna czcionka, bold, italic itd. itd. zwariować można :(

Na dodatek wzorem Krajcara, Puck zaczyna straszyć kolorami :mrgreen:

A przy okazji mały jubileusz - 500 postów na tym forum :P :P :P
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#12 Post autor: Krzysiek »

southern pisze:
Krzysiek pisze:
southern pisze:Te Leszki to stosunkowo nowy wypust, jak widać ostatnio wszystko możliwe :) , przynajmniej flaszka by stała(na kapslu) pionowo :) Swoją drogą, nie znam (jak dotąd) w świecie kapsli przykładu, żeby sygnatura "dap" była umiejscowiona na 6 :O
Daleko szukać nie trzeba: Żywiec 70. ;)
Fakt, moje twierdzenie oparte na zawodnej pamięci :) Pozostając przy Żywcu, statystycznie racja po mojej stronie w stosunku 3:1 ;) Tak poważnie, podzielasz wykładnię Chineta w tej sprawie?
Szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w tym problemie, po prostu od razu przypomniał mi się ten Żywiec jak napisałeś że nie spotkałeś się z dapem na VI. :mrgreen:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#13 Post autor: Paweł »

Kiedyś sprawa była prosta, bo sygnatury były w stałych miejscach. Później zaczęły wędrować i odniesieniem był odpowiednik nadruku kapsla na etykiecie. Teraz nie ma już żadnych reguł, więc nie przywiązujmy wagi do tego gdzie położona jest sygnatura. Szczególnie w przypadku Lechów, gdzie nie etykiecie nie ma odpowiednika "odcisku palca".

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: Położenie sygnatur

#14 Post autor: Cooper »

Poznania już nie zbieram i nie mam najnowszych kapsli ale podejrzewam że sygnatura na tym wzorze z odciskiem palca będzie w takim samym miejscu jak na innych aktualnych kapslach poznańskich z TEJ SAMEJ wytwórni. Innymi słowy po co producent miałby zmieniać jej miejsce ?
Na starszych kapslach przynajmniej niektórych stosowano markery tzn takie kreski odpowiednio na godzinie XII, III , VI i IX które pozycjonowały nadruk na blasze przed wycięciem. Były one wtedy odnośnikami dla umiejscowienia sygnatur. Teraz wydaje mi się że już takich markerów nie ma ale przyznam że nie sprawdzałem i piszę orientacyjnie.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

ODPOWIEDZ