Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
rulez2002
Posty: 12
Rejestracja: 21 listopada 2021, 15:27

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1051 Post autor: rulez2002 »

Witam,

w dniu dzisiejszym odebrałem paczkę. W weekend powinienem się z nią uporać :) Chociaż patrząc na listę uczestników paczki, będę miał znacznie więcej czasu.

Pozdrawiam.

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1052 Post autor: PawelG »

E, tak być nie może - to ja się dopiszę. Ale nie spiesz się :-) Adres podaję na priv. Proszę o dopisanie się następnego chętnego i wysłanie mi od razu adresiku na PW.

151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 [o]
158) PawelG
159)
160)
161)
162)
163) naitsabess
164)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

drek25
Posty: 72
Rejestracja: 06 września 2016, 14:53

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1053 Post autor: drek25 »

To i ja się dopiszę, Paweł adres do mnie masz i bez pośpiechu
159) drek25

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1054 Post autor: FALUBAZ_ZG »

To i ja się dopiszę


151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 [o]
158) PawelG
159) drek25
160) FALUBAZ_ZG
161)
162)
163) naitsabess
164)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1055 Post autor: Krzysiek »

Troszkę się spóźniłem, ale wczoraj widząc pustkę na liście wpadłem na pomysł, by dopisać się do listy i przynieść paczkę na spotkanie Zielonych Kartek. W ten sposób za jednym razem skorzysta z niej więcej osób, więcej też zmieni się w środku niż jakby miała ją w tym czasie przeglądać tylko jedna osoba. Oczywiście biorę na siebie odpowiedzialność za paczkę, jakość wymian na spotkaniu oraz ich udokumentowanie.
Haczyk jest taki, że musimy się zgrać z terminem najbliższych Kartek czyli 28.09.2023. Myślę że PawełG bez problemu wyrobi się z przejrzeniem, drek25, FALUBAZ_ZG, mogę liczyć na Waszą współpracę w tym temacie, tak by paczka w ostatnim tygodniu września trafiła do mnie? :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1056 Post autor: PawelG »

Dogramy to - najwyżej wciśniemy Cię w kolejkę. Może najlepiej jak pójdzie do Ciebie od razu od kol. rulez2002? Bo to wcale nie jest dużo czasu, a zważywszy na to, ile mamy osób w kolejce, możemy poczekać. Możemy też zobaczyć jak będzie szło - ja się mogę sprężyć, dużo czasu nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1057 Post autor: Bart »

Krzysiek pisze: 15 września 2023, 19:15 Troszkę się spóźniłem, ale wczoraj widząc pustkę na liście wpadłem na pomysł, by dopisać się do listy i przynieść paczkę na spotkanie Zielonych Kartek. W ten sposób za jednym razem skorzysta z niej więcej osób, więcej też zmieni się w środku niż jakby miała ją w tym czasie przeglądać tylko jedna osoba. Oczywiście biorę na siebie odpowiedzialność za paczkę, jakość wymian na spotkaniu oraz ich udokumentowanie.
Haczyk jest taki, że musimy się zgrać z terminem najbliższych Kartek czyli 28.09.2023. Myślę że PawełG bez problemu wyrobi się z przejrzeniem, drek25, FALUBAZ_ZG, mogę liczyć na Waszą współpracę w tym temacie, tak by paczka w ostatnim tygodniu września trafiła do mnie? :)

Już była u Was na spotkaniu więc to spoko pomysł. Kwestia czy paczka poleci do Ciebie Krzysiek od rulez2002 czy PawłaG ? Myślę że drek25 i FALUBAZ_ZG nie będą mieć nic przeciwko.
Jak się dogadacie to zróbcie korektę listy.


Jest to dobry moment na dopisanie się do listy. Chłopaki z Zielonych Kartek zrobią taaakie zawirowanie w kartonie, że grzechem by było nie skorzystać :D
Jak czytasz ten temat i jeszcze nie brałeś udziału w zabawie to zrób to teraz.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1058 Post autor: Krzysiek »

Myślę, że spokojnie może teraz iść do Pawła, optymalnie byłoby gdyby trafiła do mnie za ~półtorej tygodnia. Skoro już się wciskam w kolejkę to bez sensu żeby leżała u mnie i czekała na Kartki. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1059 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jak dla mnie nie ma problemu.
Pozdrawiam

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1060 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jak dla mnie nie ma problemu.
Pozdrawiam

drek25
Posty: 72
Rejestracja: 06 września 2016, 14:53

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1061 Post autor: drek25 »

Dla mnie też bez problemu, może od Pawła iść na spotkanie

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1062 Post autor: Krzysiek »

151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 [o]
158) PawelG
159) Krzysiek (Zielone Kartki)
160) drek25
161) FALUBAZ_ZG
162)
163) naitsabess
164)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

W takim razie uaktualniam rozpiskę, dzięki panowie!
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

rulez2002
Posty: 12
Rejestracja: 21 listopada 2021, 15:27

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1063 Post autor: rulez2002 »

Dobry wieczór,

podsumowanie wymiany:

- POLSKIE BUTELKOWANE: - 17\17
- POLSKIE NIEBUTELKOWANE: - 19\19
- pozostałych kategorii nie ruszałem.

zdjęcia z wymiany poniżej, pozostałe wysłałem na podany adres e-mail.

Pozwoliłem sobie wymienić pudło zbiorcze kapsli, ponieważ poprzedni karton był zniszczony. Zdjęcie poniżej.

Paczkę w dniu dzisiejszym wysłałem do PawelG.

Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20230917_181330a.jpg
IMG_20230917_181318a.jpg
IMG_20230917_181307a.jpg
IMG_20230916_165243a.jpg
IMG_20230914_202652a.jpg
IMG_20230914_185904a.jpg
IMG_20230917_190617a.jpg

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1064 Post autor: PawelG »

Paczuszka jest u mnie, dziękuję. Podziałam i pewnie w weekendzik puszczę do Krzyśka, tak żeby zdążyła dojść.

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1065 Post autor: Shrek »

Jakaś mniejsza dynamika w temacie paczki w ostatnim czasie... Panowie, co jest? Wakacje się już przecież skończyły!
To ja dopisuję się do kolejki.

151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 V
158) PawelG
159) Krzysiek (Zielone Kartki)
160) drek25
161) FALUBAZ_ZG
162) Shrek
163) naitsabess
164)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1066 Post autor: PawelG »

Chciałem bardziej zamieszać, ale nie zdążyłem... paczka w drodze do Krzyśka. Fotki wrzucę później:

złomki 2 za 1
dziewice pl 5 za 5
niepiwne pl 2 za 2
inne 1 za 1
starsze pl 8 za 4
odwrotki wygr 1 za 1
starsze zagr 2 za 1
egzotyki 12 za 6

Dzięki :)
Załączniki
DSC06282.JPG
DSC06281.JPG
DSC06143.JPG
DSC06139.JPG
DSC06138.JPG
DSC06136.JPG
DSC06135.JPG
DSC06110.JPG

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1067 Post autor: PawelG »

.
Załączniki
DSC06142.JPG
DSC06141.JPG
DSC06140.JPG

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1068 Post autor: Krzysiek »

Paczka jest już u mnie, rozpoczynam szabrowanie. :cool:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1069 Post autor: Krzysiek »

Pozwolę sobie na komentarz, który już dawno cisnął mi się na usta. Póki nie brałem czynnie udziału w paczce to uznałem że nie będę bezpodstawnie gęgał, ale skoro paczka przebywa u mnie to pozwolę sobie. :)

Poniżej przykładowe zdjęcie tzw. "starej Polski" na którym zaznaczyłem kilka sztuk. Te kapsle ani nie są stare, ani nie są ciekawe. Mógłbym wystawić je po 1zł na Allegro i podejrzewam że nikt by nie wziął udziału w aukcjach. Tacki są 3, z każdej jestem w stanie od ręki ściągnąć rządek takich kapsli. To są kapsle które miałem w Hirschaid raz, miałem drugi raz, były ze mną na BCWC w Tychach, proponuję je kilkadziesiąt razy w roku w trakcie wymian internetowych. I one dalej u mnie leżą. I na tych tackach tak samo będą leżeć. I sama ich obecność będzie powodowała pojawianie się kolejnych "rarytasów" w postaci Tatry czy Królewskiego które idealnie wstrzeliwują się w 2006 rok. Dziś na tej tacce może leżeć Żywiec z 75% w katalogu, a nie mogą eksportowe kapsle z Piotrkowa.

Moja sugestia jest taka, by następnym razem gdy paczka trafi do osoby decyzyjnej (nie wiem kto poza Bartem się w nią najbardziej angażuje) po prostu zaorać te tacki i system z datą. Przejrzeć kapsle z katalogiem, zostawić te które mają poniżej 50%, resztę rzucić do zwykłej Polski i trzymać się zasady że wymiana powinna być 1:1, zgodna ze statystyką z katalogu. Ktoś chce dołożyć więcej? Proszę bardzo, ale to ma być na zasadzie dodatku do wymiany 1:1, a nie że za 1 fajny kapsel dałem 1 średni i 3 gnioty bo takiego fajnego dubla nie miałem. Od razu dodam, że nie trafia do mnie argument że nie każdy opłaca abonament w katalogu i ma dostęp do statystyk. To nie jest jakaś wielka operacja żeby skontaktować się z posiadaczem abonamentu i ustalić popularność danych wzorów. Zresztą co ja gadam, abonament na miesiąc wynosi raptem 8 zł, nie jest to chyba jakieś wielkie poświęcenie biorąc pod uwagę że Wismat (prawdopodobnie :mrgreen: ) nie wrzuca tych pieniędzy w błoto.

Wracam do paczki, z pozytywów pragnę zauważyć że całość jest bardzo zgrabnie poukładana i dobrze spakowana. A sam karton nie jest aż tak ciężki jak się obawiałem mając w perspektywie wyprawę komunikację miejską na ZK. :D
Załączniki
380373225_330551002975812_8181789586192024432_n.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1070 Post autor: Bart »

Ze starszymi faktycznie jest jakiś problem. Była próba przeforsowania innej daty aby kapsle były jeszcze starsze tylko nie ma odnośnika do dat. Jedynym takim kryterium jest strona wikiego i data 2006 czyli na tą chwilę kapsle 17-18 letnie i starsze.
Krzysiek słusznie zwróciłeś uwagę na masówkę w tej kategorii i teraz pytanie czy Twoja propozycja z 50% by się przyjęła. Powiem tak...mi i wielu osobom nie sprawiłoby to kłopotu i w zasadzie to powinno wystarczyć...tylko znam życie :)
Myślę, że taki lub podobny krok jest nieunikniony.

Może macie jakiś pomysł ? Zróbmy tak jak dotychczas aby w dyskusji wybrać wygodną formułę wymian.
Kategoria starsze powinna być priorytetowa + zagranica egzotyczna bo nie ukrywajmy ale te 2 działy są magnesem dla ludzi biorących udział w zabawie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1071 Post autor: Bart »

Nie pamiętam kto robił tabelę do podliczeń i dlatego piszę tu - proszę o wysłanie pliku do Krzyśka ponieważ kończy się miejsce. Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 65
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1072 Post autor: nosfer3 »

Krzysiek ma racje z tymi kapslami,praktycznie to tylko wypełniacze tacki które nie znajdują miejsca w rotacji.
Poza tym wiele razy podnoszono larum o pożądne wymiany.Mnie samemu sie kiedyś oberwało.To ja się pytam czy ktoś to kontroluje,po co my wysyłamy te wszystkie fotki skoro trafiają sie takie kwiatki jak "perła chmielowa"," brackie itp

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1073 Post autor: Bart »

nosfer3 pisze: 28 września 2023, 14:43 To ja się pytam czy ktoś to kontroluje,po co my wysyłamy te wszystkie fotki skoro trafiają sie takie kwiatki jak "perła chmielowa"," brackie itp
Wyobraź sobie, że to miała być tylko zabawa. Nikt z pilnujących nie chce bawić się w policjantów i złodziei.
W ostatnim okresie nikt z chłopaków też nie ma czasu i być może stąd to poluzowanie ?

Powtórzę się, dla mnie udział w paczce to przyjemność. Od jej powstania do teraz, myślę że włożyłem do niej spokojnie 500 kapsli (najwięcej na start - zapraszam do pierwszych postów)
Przy jej okazji kilka osób dostało odemnie pakiety startowe (m.in nosfer3 Twój szwagier) a przy każdej wizycie paczki u mnie - ciągle dodaję kapsle...dalej...przy każdej wymianie zawsze dokładam coś gratis i gdyby każdy podchodził do tego hobby w ten sposób to po pierwsze nie byłoby tematu po drugie życie kolekcjonera byłoby łatwiejsze.
Niestety są osoby które tego nie rozumieją i stąd bałagan
Na szczęście więcej jest osób życzliwych i dzięki nim ta paczka funkcjonuje.

Oczywiście mile widziane są pomysły i sama chęć zaangażowania się w zabawę. To nie jest moja paczka czy chłopaków którzy się w nią zaangażowali a nasza paczka. Każdy ma prawo głosu i działania a gdyby też każdy wziął to sobie do serca to zrobimy progres.

Z tego miejsca zapraszamy do wpisania się na listę. Zbliżają się jesienne długie wieczory i jest to najlepsza forma 8ch spędzania 🙂

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 65
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1074 Post autor: nosfer3 »

Bart pisze: 28 września 2023, 17:20
nosfer3 pisze: 28 września 2023, 14:43 To ja się pytam czy ktoś to kontroluje,po co my wysyłamy te wszystkie fotki skoro trafiają sie takie kwiatki jak "perła chmielowa"," brackie itp
Wyobraź sobie, że to miała być tylko zabawa. Nikt z pilnujących nie chce bawić się w policjantów i złodziei.
W ostatnim okresie nikt z chłopaków też nie ma czasu i być może stąd to poluzowanie ?

Powtórzę się, dla mnie udział w paczce to przyjemność. Od jej powstania do teraz, myślę że włożyłem do niej spokojnie 500 kapsli (najwięcej na start - zapraszam do pierwszych postów)
Przy jej okazji kilka osób dostało odemnie pakiety startowe (m.in nosfer3 Twój szwagier) a przy każdej wizycie paczki u mnie - ciągle dodaję kapsle...dalej...przy każdej wymianie zawsze dokładam coś gratis i gdyby każdy podchodził do tego hobby w ten sposób to po pierwsze nie byłoby tematu po drugie życie kolekcjonera byłoby łatwiejsze.
Niestety są osoby które tego nie rozumieją i stąd bałagan
Na szczęście więcej jest osób życzliwych i dzięki nim ta paczka funkcjonuje.

Oczywiście mile widziane są pomysły i sama chęć zaangażowania się w zabawę. To nie jest moja paczka czy chłopaków którzy się w nią zaangażowali a nasza paczka. Każdy ma prawo głosu i działania a gdyby też każdy wziął to sobie do serca to zrobimy progres.

Z tego miejsca zapraszamy do wpisania się na listę. Zbliżają się jesienne długie wieczory i jest to najlepsza forma 8ch spędzania 🙂
Wyobraz sobie że doskonale to rozumiem.Po co tylko te wyniosłe teksty o trzymaniu poziomu skoro po każdej wymianie mamy jej fotki,każdy na nie patrzy i dzieje się co się dzieje.Wszyscy wiemy że paczka ma cel społeczny i niezobowiązujący ale skoro poświecamy swój czas i tyle czasu meczyliśmy temat zamieszczania fotek że wypadałoby by ktoś trzymał nad tym piecze.Ktoś obeznany w temacie w pełnym dostepem do katalogu.Wiemy że sporo osób bardzo przykłada się do paczki,dokłada sporo kapsli w nadstan wymiany ale czy trzeba o tym co chwila przypominac.Jedni maja co dołozyc ,inni nie ; w kocu paczka ma trafiąc tez do tych z mniejszym stażem.Z moim szwagrem (nawiasem pisząc to rulez) też robimy sporo wymian z osobami z forum i nie tylko,też raczymy ich gratisami ale to nie w tym rzecz by pisac kto ile dostał bo liczą się kontakty i niejednokrotnie swietne znajomości na długie lata
Temat starych polskich był nie raz wałkowany niemalże w każdym kierunku rozwoju tej kategori.I historia znowu zatoczyła koło.Dziwnym trafem znalazły się tam kapsle które tam znaleźdx sie nie powinny i nikt nawet nie wspomniał że coś sie dzieje nie tak.Ta kategoria potrzebuje zdrowego resetu tak jak kolega wyżej zaproponował.

Pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1075 Post autor: Bart »

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że gdyby każdy do tematu podszedł rzetelnie to nie byłoby tematu.
Nie chodzi o chwalenie czy poklask. Ci co mnie znają osobiście czy korespondencyjnie wiedzą jakie preferuję podejście do hobby i z założenia ta paczka miała właśnie tak wyglądać. Myślę, że jak wszyscy podejdziemy do tematu w sposób taki aby ktoś po nas miał uśmiech na twarzy to paczka spełni wszystkie założenia.

Ponadto:
nosfer3 pisze: 28 września 2023, 18:51 Po co tylko te wyniosłe teksty o trzymaniu poziomu skoro po każdej wymianie mamy jej fotki,każdy na nie patrzy i dzieje się co się dzieje.
Również możesz zwrócić uwagę na forum jak coś Twoim zdaniem jest nie tak. To jest nasza paczka!

Jest ruch w temacie i szansa, że ktoś kto nie brał udziału w zabawie się dopisze...więc nie ma co zwlekać :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1076 Post autor: Krzysiek »

Paczka w zasadzie ogarnięta, na jutro już jej nie naszykuję ale we wtorek powinna ruszać dalej. Poza mną na Kartkach skorzystały trzy osoby, przy czym nie rozbijaliśmy tego na osobne wymiany, traktujemy to jakby całość wyjęła i włożyła jedna osoba (czyli ja). Stąd takie połatane zdjęcia. Wybaczcie słabą jakość niektórych fotosów ale oświetlenie w lokalu nie było optymalne.

Jeśli chodzi o zawartość paczki. Problem ze starą Polską już zgłosiłem. Pozostałe polskie są ok, nie ma co się spodziewać tam sztosów, ale wybór jest duży i przeglądając dziewice dla zaprzyjaźnionego kolekcjonera jak widać sporo byłem w stanie wybrać.
Wywaliłem pudełka CD z odwrotkami, jedno było już połamane. Dołożyłem tackę na którą przełożyłem część kapsli szemranych, za to w zwolnioną w ten sposób koszulkę wrzuciłem odwrotki (także spakowane luzem w siatkę złote Tyskie) dzięki czemu łatwo je obejrzeć z obu stron.

Zagranica. Pudełko z Europą to chyba największy zawód z całej paczki. Zbierając kapsle piwne z całego świata mam duże pole manewru jeśli chodzi o dokładanie nowych sztuk do zbioru. Niestety duża część kapsli z zagranicy to absolutnie najpopularniejsza masówka z gatunku takich kapsli, które głupio jest wrzucać nawet do blind trade'a. Niemniej najgorsze było to, że wiele z nich było zdublowanych, czasem nawet w 3 sztukach. Paulanery, Rohozce, Kirsch Porter, Bitburgery. Większość mojego wyboru w tej kategorii to kapsle które po prostu wyrzuciłem z paczki żeby zrobić miejsce. Oczywiście nie twierdzę że włożyłem za nie same rarytasy, ale przynajmniej są to kapsle których w obecnym momencie w paczce nie było i zwiększają wybór w tej części.
Umownie przyjęta egzotyka za to bardzo pozytywnie wypada, jest w czym wybierać, jest kilka ciekawszych państw. Tutaj pozwoliłem sobie na mały szacher-macher. Skąd by Efesy nie były (Turcja, Mołdawia, Rosja, Niemcy), to ich miejsce jest we wcześniejszej kategorii. W niepiwnych to samo tyczy się tureckich kapsli, ale to zostawiam już komuś kto się lepiej orientuje w tym temacie. Sugestia dla chętnego w przyszłości: myślę że spokojnie można zrobić czystkę z Coronami czy Changami - chyba każdy to ma i nawet nieegzotyczne kraje typu Kanada czy USA mogą okazać się ciekawsze.


Jeśli chodzi o moje sugestie to należy postawić bardziej na jakość niż ilość w paczce. Miejsce jest ograniczone (i np. kompletnie zbędne wydają mi się podstawki, etykiety i bilety - niby nie zajmują dużo miejsca ale z drugiej strony każda przestrzeń w paczce jest cenna) i nie można wiecznie dokładać do niej ilościowo, szczególnie że takie coś zawsze będzie sprzyjało "rozwadnianiu" zawartości. Czyli po pierwsze jednak trochę mocniejsza kontrola tego co do paczki trafia, po drugie w momencie dokładania czegoś ekstra do paczki (tak jak pisałem wcześniej, w formie bonusu a nie wyrównania jakości) stopniowo wywalać kapslowy paździerz.
Załączniki
Zagranica Egzo2.jpg
Zagranica Egzo1.jpg
Zagranica dziewice.jpg
Szemrane.jpg
Polska2.jpg
Polska1.jpg
Polska Stara.jpg
Niepiwne.jpg
Dziewice2.jpg
Dziewice1.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1077 Post autor: Krzysiek »

I druga część zdjęć wraz z aktualnymi zdjęciami starej Polski. Leciutki update do zdjęć którego już nie uchwyciłem graficznie:
1) Były pojedyncze przypadki że w trakcie dokładania orientowałem się że dany kapsel już jest w paczce i podmieniałem go na jakiś inny wzór z moich dubli
2) Jeszcze kilka sztuk niemiecko-belgijskiego paździerzu wyleciało żeby zrobić miejsce dla moich kapsli
3) Do szemrańców dołożyłem po kilka sztuk kapsli ZK#100, ZK#150 oraz ZK#158
Załączniki
ZZ (3).jpg
ZZ (2).jpg
ZZ (1).jpg
Zagranica3.jpg
Zagranica2.jpg
Zagranica1.jpg
Zagranica Stara.png
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1078 Post autor: Bart »

Dzięki Krzysiek za zaangażowanie i ogarnięcie paczki oraz słuszne uwagi. Tak to powinno wyglądać!

Cały czas prosimy o nie dokładanie dubli do paczki. Proste, prawda ? Średnio ogarnięty to zrozumie a WY (ci co tak robią) nie potraficie ?
Nie wkładajcie dubli a jak jakiś się trafi to wywalać!

W dalszym ciągu oferuję nadzór nad starszymi PL. Paweł chciał przypilnować zagranicę. Chłopaki (Serek, KZK16) z braku czasu (co jest zrozumiałe) rzadziej albo z doskoku pilnują - więc jak WY nie weźmiecie odpowiedzialności za jakość to będzie koniec paczki.

Z plusów: cały czas można coś ciekawego z niej wyciągnąć. Dreszczyk emocji gwarantowany. Prócz tego, staramy się dołożyć osobie po nas coś do kolekcji.
Ponad paczką powstały i powstają nowe znajomości i to jest dla młodszych stażem (sam skorzystałem) największa wartość więc mimo wszystko warto brać udział w zabawie.

Lista:

151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 V
158) PawelG V
159) Krzysiek (Zielone Kartki) V
160) drek25
161) FALUBAZ_ZG
162) Shrek
163) naitsabess
164)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1079 Post autor: pawlosek12 »

Dzięki Krzysiek za zaangażowanie i ogarnięcie paczki oraz słuszne uwagi. Tak to powinno wyglądać!

Cały czas prosimy o nie dokładanie dubli do paczki. Proste, prawda ? Średnio ogarnięty to zrozumie a WY (ci co tak robią) nie potraficie ?
Nie wkładajcie dubli a jak jakiś się trafi to wywalać!

W dalszym ciągu oferuję nadzór nad starszymi PL. Paweł chciał przypilnować zagranicę. Chłopaki (Serek, KZK16) z braku czasu (co jest zrozumiałe) rzadziej albo z doskoku pilnują - więc jak WY nie weźmiecie odpowiedzialności za jakość to będzie koniec paczki.

Z plusów: cały czas można coś ciekawego z niej wyciągnąć. Dreszczyk emocji gwarantowany. Prócz tego, staramy się dołożyć osobie po nas coś do kolekcji.
Ponad paczką powstały i powstają nowe znajomości i to jest dla młodszych stażem (sam skorzystałem) największa wartość więc mimo wszystko warto brać udział w zabawie.

Lista:

151) Pawlo V
152) kinbir V
153) Lokys-71 V
154) Bart V
155) PawełN V
156) f430 V
157) rulez2002 V
158) PawelG V
159) Krzysiek (Zielone Kartki) V
160) drek25
161) FALUBAZ_ZG
162) Shrek
163) naitsabess
164) pawlosek12 (Zielone Kartki)
165)
166)
167)
168)
169)
170)

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#1080 Post autor: pawlosek12 »

Może uda mi się w tej paczce też zrobić porządek jak Krzysiek,kiedy donnie dojdzie.

ODPOWIEDZ