Katalog niepiwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
witkor
Posty: 49
Rejestracja: 04 września 2006, 17:32
Lokalizacja: Turek wlkp.

Katalog niepiwnych

#1 Post autor: witkor »

witam, jestem początkującym kolekcjonerem i poszukuje katalogu kapsli wiele razy słyszałem o katalogu Bartka Sikorskiego moze ktoś mozę mi pomóc i dać znać jak się zaopatrzyć w ten katalog

pozdrawiam witkor
witkor

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: Mr Cinx »

Paweł już kończy nowy katalog, który będzi ZA dARMO więc nie ma sensu kupować starszej wersji teraz :)
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#3 Post autor: KOLEKCJONER »

Witam a kiedy PAWEŁ:) skaczy ten katalog..?? i gdzie będzie on dostępny???na stronie?? ijakich kapsli bedzie dotyczył?? polska..??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: Mr Cinx »

1. Wkrótce powinien skończyć, albo już skończył i zajmuje się zrobieniem stronki do tego.
2. Dostępny na stronce Pawła; to ta na której teraz jesteś :)
3. piwnej Polski
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
kamixon
Posty: 439
Rejestracja: 10 lipca 2006, 16:36
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: kamixon »

sorki za offtop:

czy ktoś aktualnie pracuje nad katalogiem niepiwnych? wiem, że robił go kiedyś kaktus ale teraz nie wiem. Można by chociaż zrobić listę obecnych wód mineralnych...

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#6 Post autor: barann »

ja właśnie przeglądając allegro to się boję czy kaktus nie przestał zbierać kapsli ... :ble: :(

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#7 Post autor: mr-perez »

barann pisze:ja właśnie przeglądając allegro to się boję czy kaktus nie przestał zbierać kapsli ... :ble: :(
No ja też sie martwię o Kaktusa, że mało pisze na forum :( . Ale nie martwcie się, mam dobre wiadomości. Widziałem się z nim dwa dni temu i na razie nie ma mowy o tym żeby przestał zbierać kapsle :) . Co do katalogu niepiwnych to już nie jest tak różowo, niestety.

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#8 Post autor: JJaq »

a może katalog dla tych co zbierają bez sygnatór co Wy o tym sądzicie

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#9 Post autor: danio_145 »

Bez sensu.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Pedro »

Zastanawialem sie juz jakis czas temu, czy nie mozna by zrobic otwartego-katalogu, cos jak wikipedia. Kazdy mial by prawo dodawac kapsle do niego. Ale oczywiscie byly by ustalone zasady numerowania, wymagania co do wielkosci i jakosci zdjec itd. Mysle, ze dla jednej osoby zrobienie katalogu to wielka praca, a w kilka osob mozna by to szybko skonczyc.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#11 Post autor: wiki »

Jezeli znajda sie chetni do nadsylania zdjec to moge sie podjac do umieszczania ich z dnia na dzien na stronie. W tej chwili na moja strone wykorzystuje ok 20 z 100 MB limitu wiec miejsce jest. Oczywiscie od zbioru zdjec posortowanych alfabetycznie do prawdziwego katalogu dluga droga ale moze ktos majac ten zbior moglby sie tego podjac.
Sam niestety mam ok 270 polskich kapsli niepiwnych (i to liczac z sygnaturami). Ponadto mam ok 400 w swoim prywatnym katalogu - glownie te ktore uplynnial jakis czas temu G.Gacka. Zdjecia roznej jakosci ale pewnie Grzegorz zgodzil by sie by wykorzystac je publicznie. To na poczatek pozniej mozna byc dac jednakowej jakosci i wielkosci skany/zdjecia. K.

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#12 Post autor: barann »

tak, tak - ale nie można zapomnieć przecie o takich którzy nie orientują się zbytnio i mogliby dodawać zbędne badziewie. ale pomysł sam w sobie podoba mi się ... wczesniej myślałem nad tym samym

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#13 Post autor: Mr Cinx »

wiki pisze:Jezeli znajda sie chetni do nadsylania zdjec to moge sie podjac do umieszczania ich z dnia na dzien na stronie. W tej chwili na moja strone wykorzystuje ok 20 z 100 MB limitu wiec miejsce jest. Oczywiscie od zbioru zdjec posortowanych alfabetycznie do prawdziwego katalogu dluga droga ale moze ktos majac ten zbior moglby sie tego podjac.
Sam niestety mam ok 270 polskich kapsli niepiwnych (i to liczac z sygnaturami). Ponadto mam ok 400 w swoim prywatnym katalogu - glownie te ktore uplynnial jakis czas temu G.Gacka. Zdjecia roznej jakosci ale pewnie Grzegorz zgodzil by sie by wykorzystac je publicznie. To na poczatek pozniej mozna byc dac jednakowej jakosci i wielkosci skany/zdjecia. K.
Brzmi ładnie.Np. pod kapselm który ma kilka sygnatur, wypisywać sygnaturki albo wklejać takie małe zdjęcia jakie amsz na swoich piwnych Krzyśku.
Pozdrawiam,
CinX
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Bajek »

Mógłbym pomóc. Moglibyśmy zamieścić wszystko nawet na mojej www :) Zajmuję na razie 13 mb z 500 :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wiki »

..:::Crazy Bajek:::.. pisze:Zajmuję na razie 13 mb z 500 :)
No zdecydowanie mnie przebijasz 487 MB to miejsce na kilkadziesiat tysiecy kapsli. Teraz tylko potrzeba tych, ktorzy by dla potrzeb katalogu zrobili ladne zdjecia/skany.
Co do szczegółów. Optymalnym wymiarem wydaje mi sie rozmiar ok. 150 pikseli. Widac szczegoly a nie zajmuje to jeszcze bardzo duzo miejsca.
Inne propozycje?

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#16 Post autor: mr-perez »

Na mnie możecie liczyć. Chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#17 Post autor: wiki »

Widze, ze bez sprawdzania wstrzelilem sie w rozmiar 150x150. Jezeli za kilka miesiecy mr-perez (tworzac swoja strone) bedzie posiadaczem najwiekszej ilosci skanow niepiwnych to ten wymiar moglby pozostac standardem. Reszta musialaby sie dostosowac. Jak to wyglada mozna sprawdzic na stronie mr-pereza. Wystarczy tylko dorobic rubryczke gdzie mozna by wpisac sygnatury i wrzucic na serwer mojej lub Crazy-Bajka strony. Reszta zalezy juz tylko od checi wspolpracy pozostalych kolekcjonerow. Szczegolnie tych co maja jakies unikaty. K.

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#18 Post autor: barann »

chętnie bym pomógł ale rarytasów to ja chyba nie mam, ale sam pomysł przedni . powodzenia w realizowaniu :)

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#19 Post autor: mr-perez »

Dobra wiadomość :) . Już wszystko z grubsza obgadane. Wiki zaczyna działać od poniedziałku , a ja mu będę pomagał. Wszyscy zainteresowani są proszeni o pomoc. Zwłaszcza posiadacze niepiwnych rarytasów :P .

Nie będzie to może od razu katalog , ale będziemy sie starali zebrać jak najwięcej polskich niepiwnych kapsli w jednym miejscu. Może ktoś kiedyś "pociągnie" ten temat dalej.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#20 Post autor: wiki »

Chetnych zapraszam do wspolpracy i przysylania skanow/zdjec na moj adres mailowy. Najlepiej w od razu w rozmiarze 150x150 i rozdzielczosci 72 lub lepszej. (wiki@bg.umed.lodz.pl). K.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#21 Post autor: wiki »

barann pisze:chętnie bym pomógł ale rarytasów to ja chyba nie mam,
Wszelka pomoc jest potrzebna. To nie musza byc rarytasy. Katalog bedzie tworzony od zera wiec fotki wszystkich kapsli beda potrzebne. Te ktore mam na stronie sa za male tylko 105 pikseli. K.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#22 Post autor: Bajek »

Co jest potrzebne? Otóż oczywiście fotografie, adres i stronka www. Resztą już ja się zajmę :) Zrobimy katalog na Portalu. Zawsze jakiś pożytek :)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Kowalsik »

kaktus posiada skany masy Polskich kapsli... Moze by go zapytac, czy by nie udostepnil?
Kowalsik

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#24 Post autor: Kowalsik »

To ja jeszcze dodam, ze mam spisane odwrotki - jakby jakos dalo sie je wrzucic na strone, chociazby w formie listy :-)
Kowalsik

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#25 Post autor: KOLEKCJONER »

Widze ze jakoś temat ...sprawił to zę ludzie na forum biorą sie od pracy:P:)<brawo>:)

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#26 Post autor: mr-perez »

Kowalsik pisze:kaktus posiada skany masy Polskich kapsli... Moze by go zapytac, czy by nie udostepnil?
Niestety już nie posiada , kilka dni temu robił porządek w komputerze. Spóźniłem się 4 dni :( .

PS. Kowalsik, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#27 Post autor: wiki »

Kowalsik pisze:To ja jeszcze dodam, ze mam spisane odwrotki - jakby jakos dalo sie je wrzucic na strone, chociazby w formie listy :-)
Jezeli jest taka potrzeba to nie ma problemu. Moze byc lista, moze byc tabela . K.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#28 Post autor: Kowalsik »

Ale czesc z nich ja mu wiozlem... Moze mam na kompie - sprawdze w domu. Liste tez tu zawiesze.
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#29 Post autor: Paweł »

Jak chcecie moge umiescic w internecie niedopracowaną wersje katalogu nawet dziś, ale ostrzegam ze powstanie wielkie zamieszanie...

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#30 Post autor: Bajek »

To to zrób :) A potem się zobaczy :)

ODPOWIEDZ