Katalog niepiwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#61 Post autor: Paweł »

Kania Sp. Z O.O.
ul. Dworcowa 54
86-320 Łasin

www.kaniawoda.pl

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#62 Post autor: Paweł »

http://www.powiat-olsztynski.pl/t2/inde ... page=przem

Nazwa: EVITA S.A.
Adres: 11-300 Biskupiec, ul. Chrobrego35

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#63 Post autor: Paweł »

www.juraskalka.pl

ZAKŁADY PRODUKCYJNE B-D
42 – 400 ZAWIERCIE
ul. 11 Listopada 2/4

tel. (32) 67 013 00,
tel. (32) 67 013 01


ZAKŁAD W SKAŁCE
ul. Świerkowa 31

tel. (32) 67 210 30

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#64 Post autor: Kowalsik »

Co do Widiopolu - jest chyba jeden w katalogu piwnych, ale ja mam inny... Ktory gdzie chodzil - nie mam pojecia :-(
Kowalsik

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#65 Post autor: Pedro »

Czy Frucade nie bylo robione w browarze w Lodzi ? Ptys wydaje mi sie chyba, ze w Tarczynie; a Browar Warszawski w latach 90ych krotko produkowal inne napoje niz Tonic (te z kolorowymi kapslami).

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#66 Post autor: wiki »

BEWA



Bewa. Sp. z o.o. Towarzystwo Gospodarcze

0 44 737 77 50
97-410 (p-ta Kleszczów) Rogowiec
pow.bełchatowski, woj.łódzkie

http://www.bewa.pl/

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#67 Post autor: danio_145 »

Paweł pisze:To on jest niepiwny??

Ten z katalogu tak. Na ząbkach pisze " woda źródlana"
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#68 Post autor: Bajek »

Katalog, bo już chyba można tak nazwac ten zbór zdjęć, jest również dostępny pod aliasem:

http://www.katalog-kapsli-niepiwnych.xt.pl/

niedługo zrobię banner i buttona :-)

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#69 Post autor: Pedro »

Hmm... takie kapsle jak Polmos Bialystok to osobiscie sugerowal bym umieszczac osobno, moze jakas podstronka Alcopopy (nie ma ich przeciez wiele) ? Wydaje mi sie ze jednak jest roznica miedzy orezadka a drinkiem alkoholowym. :?

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#70 Post autor: danio_145 »

Można by również pomyśleć o odzieleniu wód mineralnych.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#71 Post autor: chinet »

A co z niepiwnymi z browarów? Bedzie taki rozdział czy też może Paweł umieści w swoim katalogu :?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#72 Post autor: wiki »

Pomysly sa boskie. Podzial niepiwnych ze wzgledu na zawartosc alkoholu. Napoje z podzialem na smaki. Wody z podzialem na mineralne i zwykle, gazowane i niegazowane. I obowiazkowo osobno te napoje, ktore produkowal jakis browar.

To kto wykorzystujac istniejace fotki podejmuje sie zrobic alternatywny katalog?

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#73 Post autor: Pedro »

Nadal obstaje przy tym, iz sensowne bylo by oddzielenie napojow alkoholowych od bezalkoholowch. Te drugie moze pic kazdy, zas tymi pierwszymi moza sie upic tak samo jak piwem. Do tego oblozone sa akcyza, a wiec to zupelnie inna kategoria napojow niz orezadki itd.. Zreszta kapsli takich w Polsce jest jak na razie tylko kilka. Pomysl, zeby oddzielic wode sodowa zostal przedstawiony przez Danio jak rozumiem celem skompromitowania pomyslu. Na przyszlosc mozna by powstrzymac sie od zlosliwych komentarzy.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#74 Post autor: mr-perez »

A nie wystarczy, że jest podział na piwne i niepiwne ? Niedługo zaczniemy dzielić na otwarte zapalniczką, kluczami , otwieraczem, zębami itp. Tylko się wszystko pogmatwa.
Wydaje mi się , że zaczynacie marudzić :) , lepiej skany podsyłajcie do Wikiego bo od takiego gadania to w katalogu nic nie przybędzie. A żeby zrobić podział to trzeba mieć co dzielić.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#75 Post autor: wiki »

Dla mnie propozycja jest absurdalna. Dla kilku kapsli tworzyc osobna rubryke. O ile wiem same kapsle nie zawieraja w sobie alkoholu. Nie mozna sie nimi upic chociaz stanu podobnego do upojenia na widok niektorych mozna doznac.

Zeby skonczyc dyskusje. To ja tworze strone z kapslami niepiwnymi i w tym zbiorze osobnej rubryki dla takich kapsli nie bedzie. K.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#76 Post autor: danio_145 »

Pedro pisze: Pomysl, zeby oddzielic wode sodowa zostal przedstawiony przez Danio jak rozumiem celem skompromitowania pomyslu. Na przyszlosc mozna by powstrzymac sie od zlosliwych komentarzy.
To nie był złośliwy komentarz, ani nie miałem na myśli kompromitowania twojego pomysłu. Przepraszam jeśli poczułeś się urażony :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#77 Post autor: JJaq »

Ja popieram Pedro bo co innego jest krynka a co innego jest Smirnoff czy impress ale niewiem czy Smirnoff jest polski

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#78 Post autor: lendoo »

smirnoff nie jest polski :) przynajmniej te co ja mam nie maja polskich sygnaturek
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#79 Post autor: mr-perez »

JJaq pisze: co innego jest krynka a co innego jest Smirnoff czy impress
No i właśnie dlatego będą umieszczone jako różne kapsle , a nie jeden :) . Bardzo trafne spostrzeżenie, ale myślę, że Wiki też by się zorientował, że każdy jest inny :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#80 Post autor: Krzysiek »

Nie przesadzajmy. Wiki się podjął tej roboty, a Wy go zarzucacie już jakimiś dziwnymi pomysłami. Co to ma za znaczenie czy napój jest alkoholowy czy nie? Czy w katalogu poslkich kapsli piwnych istnieje podział na "pilsy" i "portery", "piwa smakowe" czy "pszeniczne"?

Według mnie katlog powinien byc zrobiony na wzór tego Bartka/Pawła, czyli po prostu miejsce wyprodukowania, i tam pakujemy kapsle. Nie licząc tych koncernów typu Coca - Cola które mogą mieć kilka miejsc produkcji.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#81 Post autor: Pedro »

JJaq pisze:Ja popieram Pedro bo co innego jest krynka a co innego jest Smirnoff czy impress ale niewiem czy Smirnoff jest polski
Sa Polskie Smirnoffy.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#82 Post autor: wiki »

Na stronie jest juz lista odwrotek Marka Kowalskiego (moze ktos jest w stanie ja uzupelnic).

Lista kapsli powiekszyla sie do 268 szt. Jezeli nie liczyc kapsli Coca i Pepsi to juz wiecej niz ja mam w kolecji. K.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#83 Post autor: Kowalsik »

Szkoda, ze moj skaner skanuje jednowymiarowo - tylko to, to lezy na szybce, dalej jest zamazane... Chyba ze takie nas zainteresuja...

Moze by chociaz opisowo podac napisa, ktore sa na zabkach? Moze sie okazac, ze kazdy ma inne kapsle. Z Pepsi jest maja kapsli, rozniacych sie wytworniami, a te sa opisane wlanie na zabkach...
Kowalsik

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#84 Post autor: wiki »

Napisy chociazby w formie wyjasniajace roznice dwoch takich samych od góry kapsli pojawia sie. Podobnie jak inne wyjasnienia roznic dwoch bardzo podobnych kapsli. Ktos ogladajacy zbior/katalog kapsli nie powinien czuc sie jak uczestnik quizu "znajdz różnice". K.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#85 Post autor: wiki »

Szukam producentow (napis na zabkach kapsla) DUOHISTERIA i NUMEROMANIA. K.

Mam już:

Duohisteria:
1. Heweliusz Brewing Co, Gdańsk
2. Z-dy Piwowarskie S.A., Leżajsk
3. "LECH" BW S.A., Poznań


Numeromania (z napisami na licu o zawartosci):

1. KPPSiD "Polmos", Kraków
2. Heweliusz Brewing Co, Gdańsk

Numeromania (bez napisow na licu)

1. M.Z.P.O.W. Tarczyn sp. z o.o., Tarczyn

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#86 Post autor: Krzysiek »

Gratuluje koledze Wikiemu wspaniałej roboty! Naprawdę bardzo mi się podoba!
Mam dwa pytania do autora:
1. Czy numery są stałe?
2. Czy jak mam coś czego tam nie ma, czy coś co jest w lepszym stanie niż na zdjęciu, to przysyłać?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#87 Post autor: wiki »

1). Do momentu gdy na stronie znajdzie sie wiekszosc kapsli numery beda sie zmieniac. Nie bardzo sobie wyobrazam jak inaczej to zrobic. Chyba, ze kapsle beda wklejal alfabetycznie a numery beda od tego momentu w takiej kolejnosci jak wstawiane sa na strone.

2) Powoli koncza sie kapsle Wojtka i moje (mam jeszcze tylko do wrzucenia Cocę, Pepsi i pokrewne). Pozostale mozna juz uzupelniac. Na poczatek to czego nie ma w katalogu, w drugiej kolejnosci w lepszym stanie niz zamieszczone.

K.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#88 Post autor: Krzysiek »

wiki pisze:2) Powoli koncza sie kapsle Wojtka i moje (mam jeszcze tylko do wrzucenia Cocę, Pepsi i pokrewne). Pozostale mozna juz uzupelniac. Na poczatek to czego nie ma w katalogu, w drugiej kolejnosci w lepszym stanie niz zamieszczone.
Dobra, popatrzyłem, i sporo tego wyszło, ale to zpowodowane jest tym, iż sporo jest tam Coli i Pepsi. Ale resztę jutro cyknę, i Ci podeślę :)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#89 Post autor: Pedro »

Ja w kwestii formalnej. :> Osobiscie uwazam, iz kapsle z promocji Coca Cola - Letnie Falowanie, nie powinny byc umieszczone pod L :
http://republika.pl/kwiki/niepiwnekapsle/kapsle-l.html , ale kazdy tam gdzie konkretny napoj (ktorego nazwa jest zreszta podana). W koncu Letnie Falowanie to ani nazwa producenta, ani napoju (a tego kryterium mielismy sie na razie trzymac). Podobnie wydaje mi sie, ze powinno byc z DuoHosteria i NumeroMania; choc nie ma tam podanej na wierzchu nazwy, to powszechnie wiadomo iz sa z promocji Pepsi i moim zdaniem powinny byc pod P (tak jak buzki z BoboFrutow sa pod B).

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#90 Post autor: mr-perez »

Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze to chce powiedzieć/napisać, że zgadzam się z Pedro a nawet poszedłbym jeszcze dalej.

Nie wiem Wiki jak to ocenisz i jakie masz dalsze koncepcje, ale może dałoby radę wydzielić te 2 koncerny ( Pepsi i Coca Cola ) . Tych kapsli jest naprawdę sporo i będą potem porozrzucane, a tak byłyby razem.

Ale to tylko moje zdanie. Poza tym wszystko OK :)

ODPOWIEDZ