Katalog niepiwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#91 Post autor: danio_145 »

To jeśli doszłoby do wydzielenia Pepsi i Coli, to pasowałoby wydzielić też Fante, Sprite, Mirinde itd, które należą do koncernu Pepsi czy Coli.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#92 Post autor: mr-perez »

danio_145 pisze:To jeśli doszłoby do wydzielenia Pepsi i Coli, to pasowałoby wydzielić też Fante, Sprite, Mirinde itd, które należą do koncernu Pepsi czy Coli.
Oczywiście danio masz rację chodziło mi o napoje tych 2 koncernów, czyli dokładnie te co wymieniłeś + 7Up itp :) .

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#93 Post autor: Pedro »

7up to orginalnie nie jest produkt ani Pepsico ani Coca Coli.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#94 Post autor: mr-perez »

Pedro pisze:7up to orginalnie nie jest produkt ani Pepsico ani Coca Coli.
Z tego co mi wiadomo to 7UP jest marką PepsiCo
http://www.jobpilot.pl/profile/micropag ... xpepsi.htm

Tylko w USA prawa do 7UP ma Cadbury.
http://en.wikipedia.org/wiki/7_Up

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#95 Post autor: JJaq »

A ja mam pytanko czy Shweeps (niewiem czy dobrze napisałem) i Kinley są polskie bo kupiłem je u mnie w mieście. Ja trzymam je w polskich

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#96 Post autor: danio_145 »

Są polskie. Są i w katalogu ;)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#97 Post autor: wiki »

Z pewnoscia macie racje co do Coli i Pepsi i Letniego falowania.
Chociaz z drugiej strony mnie rowno myli to sie z jakiego molocha jest Mirinda, Pepsi, 7up. A kto z mlodych kolekcjonerow wie na czym byly umieszczane kapsle Duohisteria i Numeromania? On powinien miec mozliwosc dotarcia do tych kapsli przez katalog aflabetyczny. Poniewaz docelowo ma powstac wersja katalogu poukladana producentami to w tej chwili nie widze potrzeby zmian. Drobne korekty beda mozliwe gdy przyjde do pracy i nie bede mial - tak jak dzisiaj - skrzynki zapchanej nowymi zdjeciami (z czego zreszta bardzo sie ciesze).
Dzieki za uwagi i za zdjecia. K.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#98 Post autor: danio_145 »

Coca Cola: Coca Cola, Cola Light, Sprite, Fanta, Kinley.
PepsiCo: Pepsi, 7up, Mirinda, Schweppes, Duohisteria, Numeromania.
To te występujące w Polsce :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#99 Post autor: mr-perez »

danio_145 pisze: PepsiCo: Pepsi, 7up, Mirinda, Schweppes, Duohisteria, Numeromania.
To te występujące w Polsce :)
Danio, bardzo ładny podział :)

Numeromania (ok.1996r) i Duohisteria (ok.1997r) to były krótkie serie promocyjne na napojach Pepsi. Z tego co ja pamiętam to występowały tylko na Pepsi . Na Mirindzie i 7Up nie. Chociaż mogę sie mylić.

Jeszcze Bonaqa i Cappy jest z Coca Coli ( tak myślę przynajmniej ).

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#100 Post autor: chinet »

mr-perez pisze:Jeszcze Bonaqa i Cappy jest z Coca Coli ( tak myślę przynajmniej ).
a Kropla Beskidu ? (chociaż może z tym to wyskoczyłem jak gumka... jakakolwiek)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#101 Post autor: danio_145 »

Na etykiecie rzeczywiście pisze, że Coca Cola.

chinet pisze: (chociaż może z tym to wyskoczyłem jak gumka... jakakolwiek)
:mrgreen: :mrgreen: :D :mrgreen: :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#102 Post autor: Pedro »

Widze, ze przy kapslach Pepsi od razu podane jest miasto pochodzenia. Swietnie ! :) Dobrze by bylo jednak dodac to samo do Mirindy. Ciekawia mnie tez roznice na kapslach Tonic z Browaru Warszawskiego, bo one sie wyjatkowo wredenie skanuja. Ja mam 3 rozne, ale na stronie widze ze jest 6.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#103 Post autor: mr-perez »

Pedro pisze:Widze, ze przy kapslach Pepsi od razu podane jest miasto pochodzenia. Swietnie ! :) Dobrze by bylo jednak dodac to samo do Mirindy. Ciekawia mnie tez roznice na kapslach Tonic z Browaru Warszawskiego, bo one sie wyjatkowo wredenie skanuja. Ja mam 3 rozne, ale na stronie widze ze jest 6.
Pedro, po najechaniu kursorem na dany kapsel np. Mirindy pokazuje się producent. Napisy są na ząbkach. Tam gdzie nie pokazuje się producent to znaczy , że napisów na ząbkach nie ma.
Tak samo przy kapslach Tonic. Na tych kapslach są różne ceny napoju nadrukowane na licu, a jeden jest z rozlewni Śmigiel. Co do jednego mam wątpliwości czy się nie powtarza bo nie mogę odczytać ceny nawet przy użyciu lupy, która powiększa 10x. Na pozostałych cenę widać "gołym okiem" :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#104 Post autor: wiki »

mr-perez pisze: Pedro, po najechaniu kursorem na dany kapsel np. Mirindy pokazuje się producent.
Oczywiscie powyzsze dziala gdy korzysta sie z przegladarki Explorer, nie działa np. pod Netscape'm. K.

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#105 Post autor: JJaq »

i pod ff nie działa

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#106 Post autor: Pedro »

No to sie wyjasnilo: normalnie uzywam Opere. Teraz otworzylem IE i wszystko widze. :)
Co do tego Tonic, to jak zrozumialem na kapslu, o ktorym piszesz, byla cena, ale trudno ja odczytac. Ja tez mam taki jeden, jest na tyle zamazana, ze trudna do ustalenia. Mam tez jednak inny, bardzo dobrze zachowany kapsel, a napis na nim jest: "Zaw.Extr. 9% * Cena" i tu ceny brak. Zapewne inflacja byla taka, ze zdazyli tylko usunac cyfry, napis Cena pozostal. Podesle scan Wiki'emu, podobnie jak brakujacy tam z cena 14 zl (choc oba skany, co nie zaskakujace, niestety sa dosc mierne :( ) Tak a propos, to zauwazylem dopiero dzis, ze na kapslach z napisem Cena jest na dole tekst: "Konserwowane Benzoesanem Sodowym" . Kapsle z sama zawartoscia ekstraktu tego nie maja.
Ogolnie to mysle, ze na razie pod kapslem, albo lepiej na dole strony warto by podac napisy jakie sa na zabkach (w tych kapslach gdzie sa), bo moga sie trafic wygladajace tak samo kapsle, ale z roznymi napisami po bokach.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#107 Post autor: wiki »

Za chwilę pierwsza 500-ka będzie na stronie. Kolejne kilkaset czeka na wstawienie. Właśnie dostałem płytkę CD ze zdjęciami kapsli Marka Darpały i Tadeusza Kokota (Tezzeusza). Kiedy je zobaczycie bedziecie tak jak ja jestem pod wielkim wrazeniem urody polskich kapsli niepiwnych. Do czasu gdy wyjasni sie co juz jest a czego nie ma spojrzcie na swoje Pepsi (szczegolnie te starsze) może znajdziecie kapsle rozniące sie sygnatura lub napisami. To samo z cocacola ale dopiero od poniedzialku. K.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#108 Post autor: Pedro »

A propos Pepsi: mam PC-045 z Lezajska z niebieska sygnatura PBO, a PC-046 z Tarczyna z czerwona. Czy w przypadku tych kapsli wszyscy maja sygnatury z takimi wlasnie kolorami, czy tez istnialy wersje na odwrot ??

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#109 Post autor: Pedro »

Najpierw uwaga formalna: proponuje zmiane oznaczen kapsli na Ż z Ż-000 na ZZ-000. Z katalogu beda tez zapewne korzystac obcokrajowcy, wiec Ż moze sprawic im problemy. Druga sprawa, kapsel J-001 "JS Napoje" jest nie polski, a slowacki. Nawet akcent nad A na to wskazuje (jak wiemy, w Polskim nie ma akcentow :/ )

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#110 Post autor: wiki »

Szkoda, juz podobal mi sie ten kapsel. Odczytalem akcent jako polskie "Ś" ale akcent nad "a" w napisie "napoje" nie pozostawia watpliwosci.
Ż i Ł w numeracji zmienie. K.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#111 Post autor: mr-perez »

Pedro pisze: Druga sprawa, kapsel J-001 "JS Napoje" jest nie polski, a slowacki. Nawet akcent nad A na to wskazuje (jak wiemy, w Polskim nie ma akcentow :/ )
Też miałem te same wątpliwości juz od rana . Zawsze z wielkim bólem wyjmuję z polskich kapsli jakiś zabłąkany zagraniczny :) .

Mam jeszcze pytanko odnośnie kapsla W003. Przez wiele lat miałem go w zagranicznych, prawie się go już pozbyłem , a teraz widzę , że jest w katalogu polskich niepiwnych. Jeżeli ktoś wie o nim cos więcej to bardzo proszę żeby napisał. ( chodzi o ten czarny z czerwoną syreną i literą W ) . Dzięki.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#112 Post autor: danio_145 »

I jeszcze jeden szczegół. Nie zrobiłeś z Pepsi odnośnika na "S" do Szweppesa.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#113 Post autor: Krzysiek »

Przejrzałem sobie katalog. Jestem pod wrażeniem kapsli zeskanowanych przez Tezzeusza. Są naprawdę piękne.
Zauważyłem 1 mankament, otóż po kliknięciu w odnośnik do Pokemonów, powinny się pojawiać same Pokemony, a nie Pokemony z Pepsi, bo tej Pepsi jest naprawdę dużo, i aby obejrzeć pokemony, trzeba całość na sam dół przewinąc, omijając je. A będzie ich zapewne jeszcze więcej.

PS. Cieszę się że mogłem pomóc przy tworzeniu tego katalogu, wysląjąc zdjecia swoich kilku skromnych kapsli.
I podeślę Ci jeszcze jeden jutro, jak zrobię mu zdjęcie.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#114 Post autor: wiki »

Pokemony beda na osobnej stronie. Jak mi sie uda to juz w poniedzialek bedzie ich tam ponad 50.

Ciesze sie, ze tak duzo osob wlaczylo sie do tworzenia katalogu. Okazuje sie, ze ciekawe kapsle trafiaja sie rowniez u poczatkujacych. Rownie wazne jak nowe zdjecia wazne jest sprawdzanie sygnatur/napisow. Moze sie trafic cos czego ktos inny nie zauwazyl. Od Cinxa np. dostalem kapsel Orbis (z globusem) i sygnatura ukrainska "Ukr-pak" wyglada jak (yn). K.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#115 Post autor: Mr Cinx »

Heheh ten ORbis ma jeszcze biały pasek na ząbkach, sam nawet na to nie zwróciłęm większej uwagi :)
Takie pytanie co do katalogu.
Czym różni się kapselek S-023 od S-024 (oba Sprite z A na X) ?
Oraz F-027 od F-028 (Obie Fructony bez sygnaturki, na pierwszy rzut oka takie same. Wojtek i Wiki oświećcie mnie :D )
Pzdr,
CinX
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#116 Post autor: danio_145 »

Co do Fructon też się kiedyś pytałem. Wg Wojtka różnią się odcieniem żółtego.
-----------------------------------
No i zeżarło kapsle na E!!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#117 Post autor: mr-perez »

Mr Cinx pisze: Czym różni się kapselek S-023 od S-024 (oba Sprite z A na X) ?
Oraz F-027 od F-028 (Obie Fructony bez sygnaturki, na pierwszy rzut oka takie same. Wojtek i Wiki oświećcie mnie :D )
Pzdr,
CinX
Cinx , co do Sprite S23 i S24, to takie młode oczy jak Twoje nie widzą różnicy :O ???
Nie powiem Ci , sam sie przyjrzyj . Jak sie poddasz to napisz na PW :) .
Mogę tylko zdradzić, że ja też to przeoczyłem...Wiki mi podpowiedział .

Co do Fructony to jest różnica w odcieniu. Dosyć wyraźna. Może po prostu jeden wyblakł. Ja się nie upieram :) .

idziol
Posty: 241
Rejestracja: 02 lutego 2006, 15:36
Lokalizacja: NML

#118 Post autor: idziol »

na S-024 jedno kolko zachodzi na drugie
na S-023 lacza sie
dobrze napisalem :?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#119 Post autor: wiki »

idziol pisze:na S-024 jedno kolko zachodzi na drugie
na S-023 lacza sie
dobrze napisalem :?
Dokladnie tak jak napisales.

Co do niewielkich roznic w odcieniach kapsli. To prawdopodobnie w koncowym katalogu pozostana tylko te w ktorych roznice beda oczywiste.
Ale to wszystko do pozniejszej dyskusji. K.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#120 Post autor: Pedro »

Ja tak troche OT, ale z czego jest kapsel Odkrec i Wygraj (w katalogu ma numer O-003) ??

ODPOWIEDZ