Katalog niepiwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#121 Post autor: danio_145 »

Zeżarło kapsle na E
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#122 Post autor: wiki »

danio_145 pisze:Zeżarło kapsle na E
Drobna pomyłka, miało zeżreć na H gdzie nic nie ma. K.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#123 Post autor: Pedro »

Przerzuce tutaj, jak by ktos przegapil gdzie indziej:
Pare roznych uwag:
1. Ja nie bardzo rozumiem co w tym katalogu robia kapsle reklamowe CP (C-004/7)? One beda przeciez w katalogu Pawla. Zreszta nawet rysunkiem na nich jest piwo.
2. Granini to napoj Niemiecki. Jego obecnosc tu jest omylkowa !!
3. Zielony Kinley K-012 - mam taki, ale z Bulgarii. Ktokolwiek widzial go na butelce w Polsce ??
4. Mysle ze Las L-004 to zniszczony L-005. Takie kapsle tak wlasnie wygladaja, jesli sa zle utrzymane (tzn. czernieja).
5. Prigat (P-027/29) to napoj Rumunski. Zapewne kapsle byly eksportowane, stad polskie sygnatury. Pomylka !!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#124 Post autor: wiki »

Wszystki uwagi dokladnie w tym (i sasiednim temacie) czytam i postaram sie uwzgledniac. W wielu przypadkach sam mam watpliwosci co do polskosci kapsli. Czesc od razu odrzucam. Inne jak Granini wrzucam by mogli wypowiedziec sie inni.
Niektore z kapsli rzeczywiscie moga byc wyblakloscia. Szczegolnie trudno to ocenic gdy skany pochodza z roznych zrodel.
Wszedzie gdzie mozna staram sie podawac roznice w kapslach. Na wiele pytan Bartek znalazl by odpowiedzi czytajac opisy (mozna je zobaczyc pod Internet Explorerem - nie jestem fanem tego programu ale to najwygodniejszy na tym etapie sposob). Czasami jest to napis (jak w Numeromanii i Duohisterii) czasami metaliczny brzeg, czesto sygnatura, lub np. Cena lub jej brak.
Nawet w przyblizeniu nie jestem w stanie podac kiedy wg tego katalogu bedzie mozna robic listy brakow. Pawel poprawiajac jedynie katalog piwnych pracowal nad tym chyba z rok. Katalog niepiwnych powstaje od poczatku. Liczba 800 kapsli jaka jest w tej chwili na stronie moze okazac polowa tego co powinno sie tu znalezc. K.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#125 Post autor: Bajek »

Rozmawialiśmy o tym, że wszystko zdąza do zrobienia listy wg miast tak jak w katalogu piwnym. Ja doszłem jednak do tego, że takie rozwiązanie byłoby bez sensu. Coca-Cola Co. była robiona w wielu miastach. Pepsi Co. również. Wszystko by się pogmatwało. Ale przecież można zrobić katalog wg. nazwy własnej napoju czyli np: Pepsi, Kania, Krynka itd. Można by również zrobić listę wg. producenta np: Pepsi Co., Coca-Cola Co. Krynka S.A. itd. Myślę, że powinniśmy dążyć w tym kierunku.

Pozdr.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#126 Post autor: wiki »

CocaCola i PepsiCola byly robione w roznych miastach ale to zupelnie odrebna sprawa. Te kapsle, chociazby ze wzgledu na ich ilosc beda osobno, czy posegregowane wg miast czy nie to juz inna sprawa.
Pozostale musza byc wg miast lub wytworcow, bo w wielu przypadkach jeden producent wytwarza kilka napojow o roznych nazwach (zreszta to powielalo by katalog alfabetyczny). Jezeli powstanie podzial wg miast to i tak obowiazkowo jakas lista wytworni z odpowiednimi odsylaczami do miasta.
Ale kapsli ciagle przybywa i kwestia takiego katalogu to przyszlosc. K.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#127 Post autor: KOLEKCJONER »

a z Duo Histerii to tam są D008 D009 D009a... to tam są zadeklarowane jakies wartosci pod kapslem czy ze czyms innym sie różnią..?? ja mogę zadeklarowac swoje posiadam to lewa połowa 5 PLN 700PLN i 30 000PLN
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#128 Post autor: wiki »

Te na stronie roznia sie brakiem na zabkach D008 lub napisami na zabkach informujacymi o producencie Heweliusz Brewing Co, Gdańsk i Z-dy Piwowarskie S.A., Leżajsk. Sprawdz czy masz inne. K.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#129 Post autor: KOLEKCJONER »

Wiki nawet sie nie przygladałem im ze mogą ybć inne z zewnątrz..bo róznice zauwarzyłęm tylko pod kapslem o sumie do wygrania.. wiec na jednym z moich jest tylko napisane: Heweliusz Brewing Co na reszcie nic niema.:(
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#130 Post autor: Bajek »

Dzisiaj wysłałem do Krzyśka paczke (udana wymianka, kilka nowych zagranicznych przybedzie) i wysłałem również zdjęcia kapsli, 3 na 100% nie ma jeszcze w katalogu, reszty nie chciało mi się sprawdzić to wysłałem wszystko :-) :cool: 22 skany z opisami.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#131 Post autor: wiki »

Jest juz wstepna wersja katalogu z podzialem na miasta/producentow.
Wszelkie uwagi, sprostowania i uzupelnienia mile widziane.
Pzdr. Krzysztof

http://republika.pl/kwiki/niepiwnekapsle/napoje.html

miodek

#132 Post autor: miodek »

Bardzo mi się podoba alfabetyczny podział kapsli. Jest przejrzyście i zrozumiale, super szybko ładują się skany - nic dodać nic ująć.
Pozostaje mi tylko się wnerwić Że wiele z tych kapsli (nawet tych starszych z czasów komuny), miałem okazję zdejmować z butelki i zwyczajnie odrzucać :oops:

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#133 Post autor: Paweł »

Mam uwagę co do kapsla C-001. Wg mnie to hiszpański kapsel od czegoś robionego dla supermarketów Continental.

Poza tym katalog jest super. Żałuję, że dawno temu pozbyłem sie swojej kolekcji niepiwnych za grosze bo mogłbym teraz na nich dużo zyskać.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#134 Post autor: wismat »

Katalog bradzo fajny. Cieszę się ze uaktualniłeś wersjie wg. miast. Szkoda, ze nie zbieram na sygnaturki Polskich piwnych i niepiwnych :cry: . Moglbym korzystac z katalogow


PS: Czy nadal będziesz tekze dbał o wersię alfabetyczną?? :) Bo z niej korzystam :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#135 Post autor: KOLEKCJONER »

Mi bardziej odpowiada alfabetyczny podział kapsli:) aczkolwiek nie potępiam tych którzy będą używać wg. miast.:) Tylko jak na kapslu wyraz "słowo" zaczyna się na "A" to wiadomo ,że trzeba szukać na literę "A" i tak jest o wiele prościej:)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#136 Post autor: barann »

(Wersję, wg bez kropki, polskich z małej, znów wersję - do Kaszebe)

Pomijając to katalog rzeczywiście jest bomba. Zawaliłem trochę z tą Krystynką z zegarkiem. Przypomniało mi się i jutro jej strzelę zdjęcie.

Widzę, że trochę pozostało niezidentyfikowanych, ale to i tak nic w porównaniu z ilością zidentyfikowanych. Z tych co jeszcze nie są przyporządkowane trudno cokolwiek wywnioskować...

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#137 Post autor: mr-perez »

Bardzo dobrze, że powstał taki katalog. Można się przekonać jakie piękne są polskie niepiwne kapsle. Zwłaszcza te starsze. Mało osób zbierało do tej pory niepiwne dlatego są trudne do zdobycia. A ile jeszcze nieujawnionych :?:

Dobra robota Wiki. Czekamy na kapsel nr 1000 :) .

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#138 Post autor: Mr Cinx »

Paweł pisze:Mam uwagę co do kapsla C-001. Wg mnie to hiszpański kapsel od czegoś robionego dla supermarketów Continental.
.
Ten kapsel jest chyba z Belgii albo Francji...
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#139 Post autor: wiki »

Bardziej od zachwytow na strona, ktora jest jeszcze bardzo niekompletna oczekuje pomocy w identyfikacji niezidentyfikowanych, uzupelnienia informacji. Wiem, ze czesc malych wytworni jest juz nie do zidentyfikowania, ale np. takie przedsiebiorstwo jak "LAS" byla duza i znana za komuny firma moze ktos pamieta cos na ten temat.

Równiez bardzo czekam na 1000 kapsel, ale tu tez nie wszystko zalezy ode mnie.

Oczywiscie w dalszym ciagu bedzie wersja alfabetyczna i wersja wg miast. Tylko w takiej werscji mozna bedzie wszystko znalezc.

C001 przesuwam do watpliwych.
K.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#140 Post autor: KOLEKCJONER »

Wiki "Izbę" ci przesłałem na mejla:) mam nadzieję że ją wrzucisz wkrótce:) i będzie to 927 kapsel już:) mam taki na wymianę jeden:)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#141 Post autor: wiki »

Informuje, ze istniejaca w katalogu numeracja nie bedzie ulegala dalszym zmianom. Kolejnym kapslom bede nadawane kolejne numery.
Czyli numery te mozna stosowac do wymian, numeracji kolekcji oraz dubli itp. K.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#142 Post autor: wismat »

wiki pisze:Informuje, ze istniejaca w katalogu numeracja nie bedzie ulegala dalszym zmianom. Kolejnym kapslom bede nadawane kolejne numery.
Czyli numery te mozna stosowac do wymian, numeracji kolekcji oraz dubli itp. K.
Super!! :) :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#143 Post autor: Kowalsik »

Wiem, ze juz o to pytalem, ale jednak wiekszosc ludzi nie uzywa IE... Dlatego pytam, czy mamy szanse kozystac z katalogu??

I drugie pytanie. Nie mam skanera, czy jak strzele fotke aparatem, bedzie dobrze? Przysiadlbym kiedys :-)
Kowalsik

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#144 Post autor: JJaq »

Kowalsik pisze:wiekszosc ludzi nie uzywa IE...
Tu masz rację

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#145 Post autor: wismat »

Kowalsik pisze:wiekszosc ludzi nie uzywa IE...
Fakt, dużo osób nie używa IE, ja korzystam np. często z Firefoxa, ale mam także na kompie IE więc w razie problemów włączam IE i wtedy przeglądam Katalog Niepiwnych :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#146 Post autor: Kowalsik »

Ale strach jest... jak to mowia:

IE - Twoje okno na Świat. Okno, przez które każdy Cię zobaczy..."

no i jeszcze w sprawie numeracji.. Nie zebym sie chwalil, ale postaram sie szybko zmobilizowac i troche dojdzie. Np. Pepsi PC 086 mam szesc roznych - i szkoda, zeby ich numery byly gdzies indziej... Pokemony bylyby ladnie i po kolei... jednego nie mam, ale zdobede od kolegi skan...
Kowalsik

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#147 Post autor: wiki »

Tez niechetnie korzystam z IE. Jezeli ktos ma pomysl jak zrobic by objasnienia byly dostepne niezaleznie od programu, chetnie poprawie katalog.

W katalogu sa zarowno zdjecia jak i skany. Ja rowniez nie mam skanera a na mojej stronie jest kilka tysiecy zdjec kapsli. W przypadku blyszczacych/metalicznych zdjec to nawet zdjecie wychodzi lepiej niz skan. Najlepiej gdyby aparat mial funkcje makro ale i bez tego mozna chyba zrobic zadowalajace foto. Po prostu trzeba sprobowac i zobaczyc jak bedzie wygladalo. Obrobka zdjec i dostosowaniem wielkosci moge sie juz zajac sam.

Co do numeracji to sam nie wiem czy lepiej pozostawic czy ciagle aktualizowac. K.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#148 Post autor: wiki »

1 0 0 0

To musiało się w końcu zdarzyć. Pierwszy tysiąć kapsli niepiwnych znalazło się w katalogu. K.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#149 Post autor: KOLEKCJONER »

yyy...To nie możliwe... Wiki. Ja myślałem, że tyle kapsli to nam ukaże się pod koniec roku...a tu.......... nonono Nie źle... a teraz powiedz nam co doszło :)

Wspominałem, że by przydało się na stronie umieścić dział z aktualnościami i nowościami.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#150 Post autor: wismat »

KOLEKCJONER pisze:Wspominałem, że by przydało się na stronie umieścić dział z aktualnościami i nowościami.
Tak, to dobry pomysł. Wpisywałbyś tam nowości z ostatniej aktualizacji. A co do zbioru to GRATULUJĘ!! :D:D LOL
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ