Kryteria kolekcji

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Alkoneser
Posty: 7
Rejestracja: 04 czerwca 2023, 22:02
Kontaktowanie:

Kryteria kolekcji

#1 Post autor: Alkoneser »

Cześć,
przeglądając kolekcje szanownych użytkowników, zacząłem się zastanawiać: czy macie jakieś kryteria co do których kierujecie się włączając kapsle do kolekcji?

Z tego co widziałem to wielu użytkowników zbiera nawet sygnatury, co jest chyba największym hardkorem.
Skoro ja zacząłem temat to podzielę się swoimi kryteriami:

1) Wszystkie kapsle pochodzą od piw, które sam wypiłem
2) Nie zbieram duplikatów, więc czy kapsel Heinekena pochodzi z Polski czy z Indii - nie interesuje mnie to, do kolekcji trafia pierwszy
3) Nie zbieram polskich kapsli loteryjnych
4) Nie zbieram kapsli z określonych państw
5) Zbieram tylko kapsle z piw "tradycyjnych", które sam pijam, więc odpadają tutaj: piwa bezalkoholowe, radlery itp.
6) Zbieram tylko kapsle koronowe, więc odpadają zawleczki, nakrętki itp.
Moja kolekcja kapsli -> Wszystkie piwa wypite osobiście :)
Kolekcja Whisky

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kryteria kolekcji

#2 Post autor: PawełN »

Moje kryteria wyglądają tak:
1. Zbieram kapsle, czyli również odpadają zawleczki, nakrętki itd.
2. Nie interesuje mnie jaki napój kiedyś znajdował się pod kapslem - moja uwaga skupia się na kapslu, nie na napoju. Nie ma żadnego znaczenia czy to piwo, woda, mleko czy środek do czyszczenia sedesów
2. Zbieram z całego świata ale skupiam się na Polsce i do nich przywiązuję największą wagę
3. Zbieram kapsle na wzory - czyli jeśli kapsle są zbyt podobne do siebie usuwam je z kolekcji. Jedynie te polskie trochę ściślej traktuję
4. Interesuje mnie tylko lico kapsla, co jest na odwrotce mnie nie interesuje
5. Wszelkie owijki, naklejki, laki, generalnie wszystko co nie jest częścią kapsla również mnie nie interesuje
6. Wybieram kapsle w najlepszym stanie - czy jest to dziewica czy nie ma - dla mnie drugorzędne znaczenie. Najważniejszy jest stan zachowania lica.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kryteria kolekcji

#3 Post autor: KZK16 »

Ja z kolei mam takie kryteria kolekcji, choć wielu może się z tym nie zgadzać i patrzeć dziwnie jak tak można !? :)

1) Wszystkie kapsle z Polski w kolekcji są albo z piw, które sam wypije albo znajdę dany kaspel, wymienię się kapslami, kupię lub dostanę kapsle.
2) Rozróżniam sygnatury, cyfry, rodzaj blachy, odcienie, odwrotkę, rodzaj uszczelek (korkowa, lana gumowa, zwykła gumowa).
3) Kapsle butelkowane i niebutelkowane, czasem też zdezelowane dopóki nie trafi się dobry egzemplarz (np Koszalin 20).
4) Zagranicę zbierałem i też rozróżniałem sygnatury, razem z Polskimi kiedyś było 8061 sztuk ze 143 państw bodajże.
Aktualnie tylko PL ale myślę czy o coś nie poszerzyć kolekcji.
5) Wszystkie kapsle polskie które są w rubrykach w katalogu, nawet te niedodane (seria 2007, próby itp)
6) Zrywki, nakrętki też są w kolekcji (Tymbark, Garage itp)
7) Polskie niepiwne tak samo jak piwne (sygnatury, odwrotki, uszczelki, odcienie itp)
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2023, 20:50 przez KZK16, łącznie zmieniany 1 raz.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kryteria kolekcji

#4 Post autor: southern »

Pewnie można wymieniać, ale gdzie Ty piwa znajdujesz? :wink:

Alkoneser
Posty: 7
Rejestracja: 04 czerwca 2023, 22:02
Kontaktowanie:

Re: Kryteria kolekcji

#5 Post autor: Alkoneser »

southern pisze: 20 czerwca 2023, 12:36 Pewnie można wymieniać, ale gdzie Ty piwa znajdujesz? :wink:
Nie do końca rozumiem, ale jeśli pytanie do mnie to - dużo podróżuję. Tutaj mapa z moimi podróżami od lipca 2020 -> https://alkoneser.pl/piwna-mapa/
Moja kolekcja kapsli -> Wszystkie piwa wypite osobiście :)
Kolekcja Whisky

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kryteria kolekcji

#6 Post autor: southern »

Alkoneser pisze: 20 czerwca 2023, 16:13
southern pisze: 20 czerwca 2023, 12:36 Pewnie można wymieniać, ale gdzie Ty piwa znajdujesz? :wink:
Nie do końca rozumiem, ale jeśli pytanie do mnie to - dużo podróżuję. Tutaj mapa z moimi podróżami od lipca 2020 -> https://alkoneser.pl/piwna-mapa/
Nie, nie do Ciebie.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kryteria kolekcji

#7 Post autor: KZK16 »

southern pisze: 20 czerwca 2023, 19:13
Alkoneser pisze: 20 czerwca 2023, 16:13
southern pisze: 20 czerwca 2023, 12:36 Pewnie można wymieniać, ale gdzie Ty piwa znajdujesz? :wink:
Nie do końca rozumiem, ale jeśli pytanie do mnie to - dużo podróżuję. Tutaj mapa z moimi podróżami od lipca 2020 -> https://alkoneser.pl/piwna-mapa/
Nie, nie do Ciebie.
Bardzo śmieszne...
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Kryteria kolekcji

#8 Post autor: Arusiak »

Alkoneser pisze: 20 czerwca 2023, 00:48 Cześć,
przeglądając kolekcje szanownych użytkowników, zacząłem się zastanawiać: czy macie jakieś kryteria co do których kierujecie się włączając kapsle do kolekcji?

Z tego co widziałem to wielu użytkowników zbiera nawet sygnatury, co jest chyba największym hardkorem.
Skoro ja zacząłem temat to podzielę się swoimi kryteriami:

1) Wszystkie kapsle pochodzą od piw, które sam wypiłem
2) Nie zbieram duplikatów, więc czy kapsel Heinekena pochodzi z Polski czy z Indii - nie interesuje mnie to, do kolekcji trafia pierwszy
3) Nie zbieram polskich kapsli loteryjnych
4) Nie zbieram kapsli z określonych państw
5) Zbieram tylko kapsle z piw "tradycyjnych", które sam pijam, więc odpadają tutaj: piwa bezalkoholowe, radlery itp.
6) Zbieram tylko kapsle koronowe, więc odpadają zawleczki, nakrętki itp.
Większość to hardcorowcy i zbierają na sygnatury.

ODPOWIEDZ