2x PEPSI brak w katalogu (?)

Kapsle od wody, napojów, soków itp.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

2x PEPSI brak w katalogu (?)

#1 Post autor: prokomfanz »

Cześć!
Wpadło w moje ręce sporo różnych kapsli z PEPSI z lat 90tych.
Przeglądając je wpadły w mi oko dwa kapsle. Prawdopodobnie brak ich w katalogu:

1) PN86 Żywiec napisy jak na nr 60 ale inne litery "E" i "S" w napisie PEPSI:
pepsi 60.jpg
2) Również PN 86 Żywiec jak nr 85 ale brak literki znaku "R" pod literą "P" w napisie PEPSI, blacha wyraźnie błyszcząca i kolor napisów jasny niebieski a nie granatowy.
pepsi 85.jpg
Dajcie znać co o nich sądzicie czy to faktycznie nowości do katalogu czy może coś jednak przeoczyłem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: 2x PEPSI brak w katalogu (?)

#2 Post autor: Radekj7 »

Fajnie, że o tym napisałeś! :) Pepsi we wcześniejszej szacie graficznej (czyli spod pkt 1) są z tzw. okresu przejściowego, kiedy marka zmieniała kształt logotypu, tj. przechodzili m.in. na S bez "zawiniętych" końcówek. Później doszło pochylenie itd. Więc ten z zawiniętymi końcówkami to (jeszcze) brak w katalogu.

Na marginesie to istnieją też takie z normą PN86 z Poznania, ul. Bałtycka.

Odnośnie kapsli z pkt 2) to też jest to kwestia pewnych zmian. Poza wzorem nr 85 (z ® i bez ®) istnieje też taki z Krakowa, czyli nr 69.

Niezależnie, kapsle Pepsi nie są jeszcze dopracowane. Brakuje kilku wzorów oraz trzeba poprawić znaczną cześć skanów, gdyż są nieczytelne. Analogicznie w przypadku Coca-cola.

Wszystkie te uzupełnienia, czy poprawki ułatwią nam kolekcjonowanie, ale wymagają też znacznego nakładu pracy - choćby z tytułu dodawania opisów, które znajdują się na ząbkach. Jednak niebawem piwnno się to udać :)

ODPOWIEDZ