Przedwojenna (lub wojenna) butelka Browaru Strakacz

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

Przedwojenna (lub wojenna) butelka Browaru Strakacz

#1 Post autor: bucik »

Szanowni,

Wszedłem w posiadanie butelki browaru Strakacz ze Skierniewic.
Butelka ta jest w stanie jak na swoje lata idealnym. Jest zamknięta oryginalną porcelanką, która ma niemieckie napisy.
Na samej butelce również znajdują się niemieckie napisy.

Póki co nie mogę zrobić jej zdjęcia - ale to uczynię i zamieszczę lub prześlę dla zainteresowanych, kiedy tylko będę mógł.

Chciałbym póki co zorientować się czy znacie jakiś poważnych kolekcjonerów takich butelek - obiecałem osobie, która mi ją dała, że jej nie sprzedam tylko wymienię za coś co mnie będzie interesowało (a oczywiście wiecie co mnie interesuje :).

Dajcie znać jakbyście coś wiedzieli w tym temacie.

Pozdrawiam
G.

P.s. Tak wiem, że mógłbym to zamieścić na browar.biz - i tak pewnie zrobię ale póki co uderzam do bliższego mojemu sercu audytorium :)
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

miodek

#2 Post autor: miodek »

Cooper zbiera wszystko co związane z browarami mazowieckimi, Skierniewice blisko Warszawy, nie wiem czy zasięg zainteresowań Wojtka sięga na ziemię łódzką, ale wymianka byłaby na pewno satysfakcjonująca :)

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#3 Post autor: Cooper »

Bucik, jakie konkretnie niemieckojęzyczne napisy na tej flaszce i porcelance masz na myśli ? Skierniewki też zbieram. To nie moje województwo ale ot taki wyjątek :)
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#4 Post autor: Cooper »

Wiem że zaglądam na to Forum rzadko ale wynika że kolega Bucik robi to chyba jeszcze rzadziej ode mnie (jego ilość postów bynajmniej temu by zaprzeczała) i raczej chyba nie doczekam się odpisu na moje pytanie :|
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1357
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#5 Post autor: Kibi »

Czemu Bucik nie odpowiedział od lutego nie wiem, być może pochłonęły go obowiązki młodego małżonka.
Kilka dni temu został szczęśliwym ojcem więc zapewne szanse na odpowiedź jeszcze zmalały.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
pga
Posty: 412
Rejestracja: 26 lipca 2008, 16:27
Lokalizacja: Stare Babice / Warszawa

#6 Post autor: pga »

A tu mała niespodzianka, bo owa butelka jestu mnie:)

Na samej butelce widzę tylko polskie napisy,ale na porcelance jest napis, coś w stylu:

"GORKAU SOCIETAETS-BRAUEREI"

Nie ma problemu byś ją sam obejrzał.
ZK on T(O)UR

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#7 Post autor: Cooper »

Wynika więc że to zwykła popularna polskojęzyczna butelka ze Skierniewic z porcelanką z Sobótki :ble:
Czy tak ciężko było to zidentyfikować ? :roll:
A już liczyłem na cud.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

ODPOWIEDZ