Kapsel Impress

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

Kapsel Impress

#1 Post autor: bucik »

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post więc na wstępie się przedstawiam: Grzesiek - Kraków i chylę czoło przed Wami - wielkimi kolekcjonerami.

Z racji tego, że jestem młodym kolekcjonerem codziennie odkrywam coś nowego w tej pasji. Moje pytanie na dziś to: Czy kapsel z napisem Impress jest tak naprawdę kapslem piwnym czy niepiwnym?

W katalogu Pawła widnieje pod numerem Koszalin 78 (czerwony) i 79 (zielony). Tak się złożyło, że znalazłem taki kapsel na ulicy. Co mnie zdziwiło to to, że miał przyklejony fragment banderoli. I kiedy porównałem sygnatury z tym, który jest w katalogu okazało się, że się różnią - mój ma "podwójne s" na górze a w katalogu jest "korona"

W związku z powyższym proszę o pomoc w identyfikacji a raczej przyporządkowaniu tego kapsla.

Z góry dzięki za pomoc

Grzesiek

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Kapsel Impress

#2 Post autor: Bajek »

bucik pisze: chylę czoło przed Wami - wielkimi kolekcjonerami.
:roll: :lol: :cool: :P :> :mrgreen: Bez przesady :wink:
bucik pisze:Z racji tego, że jestem młodym kolekcjonerem codziennie odkrywam coś nowego w tej pasji. Moje pytanie na dziś to: Czy kapsel z napisem Impress jest tak naprawdę kapslem piwnym czy niepiwnym?

W katalogu Pawła widnieje pod numerem Koszalin 78 (czerwony) i 79 (zielony). Tak się złożyło, że znalazłem taki kapsel na ulicy. Co mnie zdziwiło to to, że miał przyklejony fragment banderoli. I kiedy porównałem sygnatury z tym, który jest w katalogu okazało się, że się różnią - mój ma "podwójne s" na górze a w katalogu jest "korona"
W związku z powyższym proszę o pomoc w identyfikacji a raczej przyporządkowaniu tego kapsla.
Impress to "drink na bazie piwa" czy jakoś tak i jest produkowany przez browar w Koszalinie. Ten z "S" to poprostu nowa sygnaturka, która w przyszłości pewnie również znajdzie się w katalogu ;-)

A tak apropos, to Witamy wśród użytkowników forum :cool:

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Kowalsik »

Nie znajdzie sie. Obecnie nie ma tam piwa, i kapsel trafil do niepiwnych.
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2165
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł »

Kowalsik ma rację, Impressy już nie znajdą się w katalogu piwnych.

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#5 Post autor: bucik »

Wielkie dzięki za info

Bajek - dzięki za powitanie

Grzesiek
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

ODPOWIEDZ