Namysłów 4 i 5 i ?

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
szymirunner
Posty: 14
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 15:45

Namysłów 4 i 5 i ?

#1 Post autor: szymirunner »

Hej
Przepraszam ze tak późno, ale bawię się tak tymi kapslami i zauważyłem taka ciekawostkę ze starym namyslowem
Mam chmielowe 4 i 5 wg katalogu

ALE !!! Znalazłem kapsla taki sam wzór a inna sygnatura której nie ma w katalogu, czy to gdzieś zgłosić ??
image1.JPG


Niżej zdjęcia tej trzeciej sygnatury

image2.JPG
image3.JPG

Na 7 jest takie coś jak na Namysłów 5 ale cyfry nie są na 5 a na 11

Pozdrawiam

szymirunner
Posty: 14
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 15:45

Re: Namysłów 4 i 5 i ?

#2 Post autor: szymirunner »

Zdjęcia
Załączniki
IMG_1132.JPG
IMG_1131.JPG

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Namysłów 4 i 5 i ?

#3 Post autor: chinet »

Pokaż jeszcze raz tą trzecią sygnaturę, bo nie bardzo wiem o co Tobie chodzi. To coś w nr 5 to fob (Fabryka Opakowań Blaszanych). Na cyfry nie zwracaj szczególnej uwagi, katalog ich nie rozróżnia (obecność i umiejscowienie). Dla niektórych kolekcjonerów to jest odmiana.
Jestem trollem :mad:

szymirunner
Posty: 14
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 15:45

Re: Namysłów 4 i 5 i ?

#4 Post autor: szymirunner »

aha, no to możliwe że mam odmianę :)

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: Namysłów 4 i 5 i ?

#5 Post autor: Cooper »

Wg aktualnego katalogu to Namysłów 5. Fakt że u Ciebie cyfra jest na innym miejscu ale to dlatego że po "Dobrej Zmianie" z dawnego katalogu wyleciało trochę kapsli m.in. te różniące się jedynie innym umiejscowaniem cyfr/y a ten kapsel wynika ma ich conajmniej 2 odmiany tzn z cyfrą na (XI-XI) jak na foto i na (IV-V) jak w katalogu co zresztą jest napisane w komentarzu po kliknięciu jego wizerunku.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

ODPOWIEDZ