polski czy nie?

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

polski czy nie?

#1 Post autor: mr-perez »

Czy kapsel Wódka Gorbatschow z sygn. RRK/9 można uznać jako polski niepiwny ? W Bottle Caps Index występuje jako niemiecki, ale kupiłem tego drinka i na oryginalnej etykiecie (nie jakiejś tam naklejce) był podany taki adres producenta:

Gorbatschow Wodka sp. z o.o.
ul.Mazowiecka 48
87-100 Toruń
Polska

Kiedyś te drinki były sprowadzane z Niemiec. Teraz na oryginalnej etykiecie podana jest Polska. Jak należy traktowac taki kapsel? Czy to nie jest podobna sytuacja jak z licencjami w przypadku kapsli piwnych? Proszę o pomoc. Dołączam skan kapsla.
Załączniki
wódka gorbatschow rrk9.jpg
wódka gorbatschow rrk9.jpg (21.16 KiB) Przejrzano 2531 razy

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#2 Post autor: wismat »

Osobiście tego kapsla bym dodał do niepiwnych poniewaz skoro na etykiecie jest Polska to znaczy ze byl wyprodukowany w Polsce. A na Bottle Caps Index moze był to odrobinę inny kapsel lub osoba dodająca go się pomyliła. Jest tez taka mozliwośc ze firma produkuje ten drink i w Polsce i w Niemczech.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: prokomfanz »

Czyżbyś wyciągnął go z paczuszki? Jeśli tak to kapsel ten pochodzi z Wybrzeża :mrgreen: Sam osobiście znalazłem go na plaży. Niepiwnych nie zbieram, więc mogę poradzić jak ja to zrobiłbym. Osobiście zakwalifikowałbym go do polskich, skoro na etykiecie pisze Polska.


P.S Trudno tu nie znaleźć analogii do sytuacji z polskimi piwnymi licencjami... :) Moim zdaniem jest to osobista kwestia każdego kolekcjonera... :)

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#4 Post autor: mr-perez »

prokomfanz pisze:Czyżbyś wyciągnął go z paczuszki?
Niestety musiałem go przegapić w paczuszce. Kupiłem go za całe 5 zł w supermarkecie. Na szczęście był w zestawie z drinkiem, więc się w miarę opłacało...
prokomfanz pisze:Osobiście zakwalifikowałbym go do polskich
Osobiście też bym tak zrobił... już nawet tak zrobiłem, nie mam zamiaru byc piątaka w plecy :mrgreen: .

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

Skoro zrobiony w Polsce to polski. Kiedyś był robiony tylko w Niemczech i sprowadzany do Polski.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Pedro »

danio_145 pisze:Skoro zrobiony w Polsce to polski. Kiedyś był robiony tylko w Niemczech i sprowadzany do Polski.
Od poczatku jego niemieckie pochodzenie bylo dla mnie podejzane. Chyba juz wczesniej produkowano go w Polsce, tylko na etykiecie cos bylo niekonkretnie napisane.

ODPOWIEDZ