Czarna lista kolekcjonerów

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1266
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#211 Post autor: Dariobeer »

Moja czarna lista kolekcjonerów
Józef D.-Legionowo
Ireneusz K.-Nowogard
Tomasz S.-Leszno
Na forum nie są zarejestrowani.Pisali do mnie,że przesyłka niedoszła.A ja mam potwierdzenie z poczty o wysłaniu listem poleconym i dostarczeniu adresatowi.

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1049
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#212 Post autor: glogowianin »

Do czarnej listy dodaję pana Carlosa Pinto z Mozambiku (CC.I # 1479).
Wysłałem mu na początku grudnia 30 kapsli w ciemno. On pisał, że jest chory i że nie może wysłać kapsli. W lutym napisałem do niego, że kapsli ciągle brak. Carlos dalej mówił, że jest chory. Zapytałem się więc, czy nie może poprosić kogoś, żeby wysłał kapsle za niego. Wtedy kontakt się urwał. Od tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi na moje ponaglenia i groźby, że poinformuję o jego zachowaniu innych kolekcjonerów. Po ocenach na CCI widać, że inni też mieli podobne problemy, chociaż ma dwie oceny pozytywne. Może po prostu zabrakło mu kapsli do wymiany, a nie chciał rezygnować z dalszych wymian... Kto go tam wie :/ Jakby nie było, jest to nieuczciwe zachowanie i dlatego ostrzegam Was przed wymianą z tym kolekcjonerem.

krzysztof

#213 Post autor: krzysztof »

Wojciech Kołakowski - Trzeci
Kapsle wysłane 2 kwietnia listem zwykłym. Twierdzi, Że nigdy ich nie otrzymał, on kapsli dla mnie wcale nie wysłał, o czym pisze w PW.... CóŻ jako, Że nie był to polecony więc 50% nie chce się przyznać,Że kapsle dostał, 50% przesyłka zaginęła. Sześć lat wysyłam kapsle po całym świecie w tym prawie nigdy poleconych i jakoś nie ma problemów. Chciał abym mu wysłał kolejne kormorany za te kapsle - nie zgodziłem się, zaproponowałem pieniądze, jednak nie był zainteresowany takim rozwiązaniem problemu...
Według niego 'wymiana nie doszła do skutku, poniewaŻ nie dostał moich kapsli, ani nie wysłał swoich' szkoda, Że ja wysłałem swoje a jego nie dostałem...

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#214 Post autor: JulasTczew »

Dwa razy wymieniałem się z Trzecim i problemów żadnych nie było.
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#215 Post autor: Trzeci »

Krzysztof właśnie zidentyfikował swój poziom jako zero. Nie wiedziałem że na forum są tacy ludzie. Ale od początku. Twierdzi że wysłał kapsle 2 kwietnia, a skoro tak bardzo lubi statystyki procentowe to bardzo proszę. Jest 50% szans że kapsli nie wysłał i 50% że zawiniła poczta. Jako argument swojej niewinności podał fakt że wysyła kapsle od 6 lat i mu się coś takiego jeszcze nie zdarzyło. Wszystko fajnie tylko co z tego jak nie otrzymałem kapsli. Chciałem by chociaż wysłał połowę z nich. Nie zgodził się, jednak prawdą jest że oferował mi pieniądze. Tak, całe 5 zł więc niech się nie dziwi że nie chciałem tak rozwiązać problemu. To żałosne że oczekuje że wyśle mu kapsle ale nie dostane tego co miałem otrzymać. Czy chce by ta osoba była na czarnej liście kolekcjonerów? I tak i nie. „Tak” bo wymiana nie doszła do skutku i „nie” bo liczę że Krzysztof przemyśli swoje zachowanie i przestanie oskarżać innych kontrahentów o to że go oszukują (ja poczułem się osobiście dotknięty takim bezpodstawnym zarzutem) i że powstrzyma bluzgi w prywatnych wiadomościach do innych kolekcjonerów. Czy ta wymiana może dojść do skutku? Liczę że tak. Kapsle czekają spakowane, ale nie wyśle ich za darmo. Nadal czekam na poważną ofertę z jego strony. Liczę że taką dostane i będę mógł o całej sprawie zapomnieć.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2525
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#216 Post autor: wtk »

Dlatego zawsze wysyłam listem poleconym!! :)

Listem zwykłym to wysyłam kartki na święta! :lol:

krzysztof

#217 Post autor: krzysztof »

Trzeba było podać swoją cenę... Ja nie mam zamiaru wysyłac Ci kolejnych kormoranów za takie kapsle: starszy lech z dapem,odkrecany, nowy lech odkrecany,tyskie,2 mocne harnasie,najnowszy reeds,lomza niepasteryzowana, kanclerz, zamkowe i cieszyn...
Tak, Ty jesteś dotknięty... :ble:
Gdybym Ci nie napisał, Że kapsle wysłałem 2 kwietnia, to byś pewnie swoje juŻ wysłał, ale widziałeś, Że długo ich nie ma więc zniechęciło Cię wysłanie swoich kapsli..

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

#218 Post autor: Wiśnia »

Ja zawsze wysyłam listem poleconym ekonomicznym, to tylko 3,75! :D

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#219 Post autor: Trzeci »

Dogadajmy się pokojowo Krzysztof-PW

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1266
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#220 Post autor: Dariobeer »

Wiadomo jak działa Poczta Polska.Ja też kilka razy nie otrzymałem przesyłek (krajowe) nadanych listem zwykłym.Teraz proszę o list polecony.Osoby,z którymi się wymieniam mogą potwierdzić,że otrzymały kapsle bez problemu.

Awatar użytkownika
Grzesio
Posty: 217
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:29
Lokalizacja: Mazowsze

#221 Post autor: Grzesio »

wtk pisze:Dlatego zawsze wysyłam listem poleconym!! :)

Listem zwykłym to wysyłam kartki na święta! :lol:
Dokładnie Wojtku.
znając realia poczty to nawet polecone giną .Gdzie są ubezpieczone na około 100 zł .Jeden gości z forum wysyłał mi kapsle listem zwykłym gdzie szedł dwa tygodnie .Ja też preferuje tylko listy polecone przynajmniej mam pewność ze gościu jest fair , bo ma kwitek nadania .
A na koniec powiem ze pocztowiec to też człowiek , a jaki Polak jest to nie trzeba wiele pisać :mad:
Zbieram kapsle od czerwca 2011.
Podziękowania za wzbogacenie kolekcji dla; wtk ,bucik i Kardzik z forum emonety

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#222 Post autor: diamen »

A ja się rozczarowałem do blindów z Włochami. Zrobiłem dwie wymiany 50x50 i 70x70 i w sumie może z 10 kapsli włoskich od nich dostałem. Nie napisałem w mailu, że prosze o włoskie kapsle co skrzętnie wykorzystali. Pierwszy blind 50x50 jeszcze nie był najgorszy, ale to co dzisiaj przyszło to lekka lipa :/ . Brakuje jednego kapsla, 4 kapsle czyste, jeden wygląda jak przejechany przez samochód, 50% z nich trudno będzie nawet wymienić z początkującym, bo są bardzo powszechne. A kolekcjoner od którego je dostałem ma ponad 7000 kapsli :? :
http://img72.imageshack.us/img72/9571/ivano.jpg
Rozczarowany jestem bo wysłałem 70 polskich + 12 czeskich jako bonus, raczej niezłe kapsle. Dostał je wczoraj i był bardzo zadowolony sądząc po mailu.
co myślicie?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#223 Post autor: chinet »

... ale za to Rakszawę dostałeś, kolejny kapsel wrócił do kraju :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1049
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#224 Post autor: glogowianin »

diamen, we Włoszech po prostu nie ma aż tylu piw jak u nas. W sklepach i na ulicach dominują: Beck's, Moretti, Peroni, Heineken, czasami Peroni Azzurro. Włosi mają wiele mikrobrowarów z fajnymi kapselkami, ale te piwa są drogie, rzadko spotykane i pewnie kapsle niezbyt chętnie są wysyłane, szczególnie w ciemno.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#225 Post autor: Jacek »

Diamen miałem to samo z tym kolekcjonerem, napisałem że 40 PL za 40 Włoskich + jeszcze ileś tam innych państw. Ku mojemu zdziwieniu zgodził się. Jak otrzymałem przesyłkę to było kilka czystych kapsli, kilka w stanie krytycznym, włoskich naliczyłem 7 chyba, reszta niemcy. Napisałem do niego emaila ,że przecież zgodził się na taką wymianę jaką zaproponowałem, odpisał ,że najprawdopodobniej pomylił przesyłki i abym poczekał kilka dni aż da mi znać co i jak. Od tej pory kontakt się urwał :|

Tak więc jeśli ktoś nastawia się na fajną wymianę z Ivano Malavasi to radzę nie wierzyć w obietnice wysłania większej ilości włoskich kapsli w blindzie, koleś po prostu leci sobie w kulki.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#226 Post autor: Jacek »

Radzę także uważać na Paulo Daniel Mayer Venar z Brazylii. Jakieś 3 lata temu miałem z nim ekstra wymianę chyba jakoś po 30 kapsli wysztko było ok. W styczniu 2010 wysłałem do niego monety, za wysyłkę trochę zapłaciłem bo były ciężkie, on w zamian miał mi przysłać 40 kapsli ,2 otwieracze piwne. Mijały dni,miesiące, mijał rok, na emaile nie odpisywał nie zareagował na negatywną ocenę na CC.I, dalej nie odpowiadał na mejle, zaprosiłem go na facebooku i ku mojemu zdziwieniu zaakceptował zaproszenie. Wysłałem mu kilkanaście wiadomości, pisałem mu na tablicy. Odpisał dopiero w tym roku w lutym, gadka-sratka ,że wysyłał 2 razy ale zawsze wracała przesyłka, doszliśmy do tego ,że ma poprzekręcany adres podałem mu prawidłowy. Powiedział ,że nie ma już tych kapsli ale postara się jak najszybciej zebrać i wysłać. I znów powtórka z rozrywki czyli 0 kontaktu i 0 kapsli.

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#227 Post autor: JulasTczew »

Z Włoch polecam Luca Albizzi. Otrzymałem od niego 80 włoskich piwnych kapsli - każdy inny + 20 egzotyki piwnej w zamian za 100 polski piwnej + niepiwnej
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#228 Post autor: Moby »

JulasTczew pisze:Z Włoch polecam Luca Albizzi. Otrzymałem od niego 80 włoskich piwnych kapsli - każdy inny + 20 egzotyki piwnej w zamian za 100 polski piwnej + niepiwnej
Do takiego kolekcjonera raczej nie musisz nikogo przekonywać... ;)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#229 Post autor: Bajek »

JulasTczew pisze:Z Włoch polecam Luca Albizzi. Otrzymałem od niego 80 włoskich piwnych kapsli - każdy inny + 20 egzotyki piwnej w zamian za 100 polski piwnej + niepiwnej
Z Włoch zawsze na propsie Bernardo Gronchi. Złoty facet. :)

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#230 Post autor: JulasTczew »

1. kaziu - miesiąc czekam i brak odpowiedzi, oraz kapsli
2. Cinx - niedługo minie rok od naszej wymiany, kapsli brak.
3. kamil92rypin - kilka kapsli zakupionych po za allegro - mijają dwa miesiące, a kapsli brak, kontaktu brak
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Parker1226
Posty: 16
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 09:23
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

#231 Post autor: Parker1226 »

Mi za to trudno się dogadać z Portugalczykami. Albo coś wymyślają albo na odpowiedz czekam bardzo długo.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#232 Post autor: Mr Cinx »

Huh, ciężko tak zacząc po takim okresie.
Dałem trchę dupy, przynaję.

Dziś wysłałem kapsla dla Julasa, + kilka gratisów.

Przepraszam, że tak wyszło. Ale wracam do gry :D


PS: Danio jest brzydszy :nono:
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2955
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#233 Post autor: lendoo »

On żyje! Aaaaa.a.a.....
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2525
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#234 Post autor: wtk »

lendoo pisze:On żyje! Aaaaa.a.a.....
Po prostu był "zaginiony w akcji"!! :lol:

rafcio18w
Posty: 9
Rejestracja: 13 października 2011, 20:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#235 Post autor: rafcio18w »

Ostrzegam przed wymianą z pawlosek12 - na kapsle czekam już prawie 3 miesiące, od 2 miesięcy brak jakiegokolwiek kontaktu, chociaż widzę że wchodzi do katalogu praktycznie codziennie
Tam też nie posłuchał ostrzeżeń i odpocznie od pisania w tym miejscu

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 319
Rejestracja: 14 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

#236 Post autor: konrad »

Również ostrzegam przed kolegą pawlosek12.
Żaden kapsel który mi przysłał nie odpowiadał numerom katalogowym.
Wzór sie zgadzał ale sygnatury były inne.
Dodatkowo prawie same "chodnikowce", niektóre tak zniszczone, że ja nie rozumiem jak można wysłać komuś takie kapsle.
Kapsle odesłałem i zaproponowałem żeby mi przysłał co innego lub zwrot kapsli które ja wysłałem.
Ale oczywiście niczego nie dostałem.

henk
Posty: 123
Rejestracja: 04 listopada 2010, 22:48

#237 Post autor: henk »

Do mnie właśnie wczoraj napisał ten kolekcjoner na gg, niestety gdy mu napisałem, że nie zainteresowały mnie żadne z jego dubli to nachalnie prosił, żebym mu kapsle wysłał za darmo :D Myślałem, że ktoś mnie wkręca. Być może liczba na końcu jego nicku to wiek :)

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#238 Post autor: JulasTczew »

Mi ten kolekcjoner spamuje od jakiegoś pół roku na gg.
Cały czas śle tą samą wiadomość - "kapsle !" , albo "wyślesz mi kapsle za darmo ? "
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3639
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#239 Post autor: wismat »

O, mi też spamuje!
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 451
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

#240 Post autor: mu0dy »

Usuńcie GG :)

ODPOWIEDZ