Praca magisterska

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

Praca magisterska

#1 Post autor: Bronek »

HeY

Jako, że zacząłem mieć seminarium magisterskie to trzeba było wybrać sobie jakiś temat, na który można by pisać. Pierwszy temat jaki wybrałem był podobno za łatwy. Więc postanowiłem napisać pracę magisterską dotyczącą kolekcjonowania kapsli. Temat został przychylnie przyjęty przez profesora tylko mam problem w jakim kontekście mam go zawrzeć.
Macie może jakieś propozycję? Proszę o radę i poważne odpowiedzi. Myslę, że praca może być ciekawa.

Mam kilka propozycji związanych z tą pracą.

1. Mógłbym z kimś z kolekcjonerów zrobić wywiad kto ma ciekawą historię jak zainteresował się kapslami.
2. Można by zawrzeć rozdział dlaczego w ogóle ludzie zbierają różne rzeczy i co ich do tego popycha.
3. Kolejny rozdział byłby poświęcony stricte kapslom np. ich rodzajom, podział kapsli, klasyfikacja itp.

Co o tym myślicie?

Proszę o poważną i szczerą odpowiedź.
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

Ja proponuje abyś skontaktował się z największym świrem/maniakiem kapsli jakim jest Grzesiek Gacka:) Myslę, że dostarczyłby Ci sporo materiału:)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

ugedey
Posty: 155
Rejestracja: 21 września 2005, 18:03
Lokalizacja: Poznan

#3 Post autor: ugedey »

Chetnie "pomoge" ci w pisaniu twojej pracy, tym bardziej, ze jak widze jestes z Poznania, wiec nie ma problemu z kontaktem osobistym (tzn. nie bedzie, bo wracam do Poznania pod koniec pazdziernika). Poza tym znam jeszcze kilku miejscowych kolekcjonerow - wszyscy bardzo zyczliwi i na pewno chetni do wspolpracy. Trudno mi w tej chwili udzielic ci jakiejkolwiek podpowiedzi dotyczacej tematu pracy magisterskiej, bo nie wiem co studiujesz, a poza tym musialbym wiedziec troche wiecej n/t "wygladu" prac magisterskich pisanych na twoim kierunku/wydziale. Kazdy kierunek ma swoja specyfike dotyczaca struktury (i objetosci) prac magisterskich, a bez tej znajomosci trudno udzielic mi podpowiedzi dotyczacej problematyki poruszonej w przyszlej pracy magisterskiej.
W kazdym razie jesli bede mogl ci w jakis sposob pomoc - uczynie to z przyjemnoscia.

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#4 Post autor: Bronek »

HeY

Dzięki Ugedey. Sprawa ma sie tak, że nie ma to być praca badawcza. Nie trzeba żadnych konkretnych badań wykonywać. Sposób pisania pracy jest dowolny. Mamy fajnego profesora, który dodatkowo podaje nam od razu plan i rozdziały całej pracy. Muszę tylko jakoś zgrabnie uchwycić temat. To co studiuję ma sie nijak do tematu pracy:). Objętościowo ma to być od 70 do 130 stron. Ale średnio 80 stron.
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#5 Post autor: mr-perez »

Bronek pisze:Więc postanowiłem napisać pracę magisterską dotyczącą kolekcjonowania kapsli. Temat został przychylnie przyjęty przez profesora
Gratulacje Bronku, ciekawa praca będzie. Życzę powodzenia i oczywiście informuj kolegów z forum o postępach.

PS. Równy gość z tego Twojego profesora. Może zacznie zbierać...

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: Bronek »

HeY

Zbierać chyba raczej nie zacznie. Chyba, że dla mnie:) Ale kilka zdań na ten temat zamieniłem. Jak profesor gdzieś wyjeżdża to zawsze pija tamtejsze piwa i zawsze mu smakują. Ale jak wraca z powrotem to przestają mu smakować. Najbardziej lubi Amstela, Grolscha i Heinekena.

Mam nadzieję, że praca dojdzie do skutku bo dzisiaj trochę mi się skomplikowała sytuacja na uczelni. Ale bądźmy dobrej myśli. Oczywiście będę informował forumową brać o postępach w pracy:)
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#7 Post autor: peterklasinski »

Bardzo oryginalny temat na prace magisterska, masz odwage. Ciekawe czy to pierwsza tego rodzaju praca w Polsce??? Pewnie tak... :D
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Bronek »

HeY

Jak powiedział profesor temat ten stoi odłogiem. Więc podejrzewam, że nie wiele prac na ten temat powstało.
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Paweł »

Bronek, powiedz jeszcze jaki kierunek studiujesz i gdzie bo bardzo ciekawy jestem :D

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#10 Post autor: JJaq »

Może taki temat
"Kolekcjonowanie kapsli-wpływ na życie zawodowe i prywatne kolekcjonerów"
Tylko nie śmiać się za bardzo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: Bronek »

HeY

Kierunek studiów ma się nijak do tematu mojej pracy.

Studiuję Pedagogikę Specjalną na poznańskim UAM:)
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#12 Post autor: wiki »

Wlasciwie to mozesz pisac o wszystkim.
Moze bardziej od strony kolekcjonera czyli co zbieramy (piwne, niepiwne, sygnatury, odwrotki itp.). Jak przechowujemy. Jak zdobywamy nowe egzemplarze.
Oczywiscie wstep o histori kapsla i innych sposobach zamykania butelek ...

Tylko skad znajda specjaliste, ktory zrecenzuje taka prace?

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#13 Post autor: lendoo »

Mało specjalistów od kapsli w Polsce żyje :P
Poza tym, napisać 80 stron o kapslach to też będzie nie lada wyczyn. :)
Bronek jak już napiszesz to umieśc gdzieś w necie aby wszyscy mogli sobie przeczytać i ją skomentować. :D

Powodzenia!
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: barthez »

Racja, ja też jestem ciekawy, znaczy popieram i życzę powodzenia :) .
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#15 Post autor: zgrredek »

Powody zbierania kapsli są różne (nawet jakiś temat chyba taki był), więc lepiej nie skupiać sie na jednym kolekcjonerze. Jak dasz opinie kilku kolekcjonerów będzie łatwiej uciułać Ci te 80 stron. Wszystkie moje wypowiedzi na tym forum możesz cytować do woli. Jak będzie mało mogę sie wypowiedzieć na dowolny temat.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#16 Post autor: danio_145 »

Również służę pomocą. Moim zdaniem na ten temat. Może przydadzą Ci się artykuły o mnie i o kolekcji(chwila na chwalenie się :mrgreen: ) z gazety. Jak tak to napisz. Chętni użyczę Ci skanu:)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#17 Post autor: zgrredek »

Ja kiedyś na giełdzie żywieckiej udzielałem wywiadu, ale zapomniałem do jakiego radia :|

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#18 Post autor: lendoo »

Może do radia Maryja :mrgreen: :)

Bronek a jak będziesz cytował sporo wypowiedzi to i nawet te 120 stron uzbierasz. :D
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#19 Post autor: Bronek »

HeY

Dzięki wszystkim za propozycje pomocy. Na pewno zgłoszę się do Was o pomoc. Ale jak na razie pomysł zaczyna kiełkować. Teraz zbieram pomysły. Na pisanie przyjdzie jeszcze czas. Najpierw muszę wymyślić temat.
Dzięki za już podane przez Was propozycje. Część już wpadła mi w oko.
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Hamlet
Posty: 132
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 19:41

#20 Post autor: Hamlet »

Temat rzeczywiście oryginalny. Ale to się ceni :) Życzę powodzenia !

ambrorzy:)
Posty: 148
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 20:01
Lokalizacja: Milówka

#21 Post autor: ambrorzy:) »

Super pomysł, taki oryginalny i to będzie chyba najprawdopodobniej pierwsza praca magisterska w Polsce na temat kapsli, hehe super :)
http://www.ambrorzy-kolekcja.yoyo.pl/index.html
Przerwa....................... powrót już niebawem :):):)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#22 Post autor: wiki »

TYlko,ze Bronek czeka na pomysly co tam napisac. A nie zachwyty jak to fajnie, ze bedzie praca o kapslach. Na zachwyty przyjdzie czas gdy juz praca zostanie napisana. K.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#23 Post autor: zgrredek »

Konieczny jest wywiad z Grzesiem Gacką i z Kazikiem Grzywaczem. Interesujące są historie znalezienia niektórych kapsli, zwłaszcza przedwojennych i to jak udało im się dotrwać do naszych czasów.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#24 Post autor: Paweł »

Na magisterskie ide na pedagogike specjalna, niezly ubaw to musi byc :D A poza tym to zycze powodzenia w pisaniu pracy :)

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#25 Post autor: JJaq »

Warto też wspomnieć o naszej samoorganizacji i zaufaniu :D (a ja też się pochwale a co) czyli o paczuszce,warto też wspomnieć o giełdach,i o przyjaźniach jakie się nawiązały podczas kolekcjonowania "kolorowych blaszek".

Hamlet
Posty: 132
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 19:41

#26 Post autor: Hamlet »

Taaak, ta specyficzna więź pomiędzy kapslarzami :D

czebrys
Posty: 573
Rejestracja: 29 marca 2006, 14:52

#27 Post autor: czebrys »

Hamlet pisze:Taaak, ta specyficzna więź pomiędzy kapslarzami
sie wie kotku xd

jak bedziesz potrzebowal pomocy to chyba kazdy z nas bedzie chetny zeby takowej udzielic ;D

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#28 Post autor: wiki »

Jak tak czytam o checi do pomocy przez wielu forumowiczow to sam sie zastanawiam w czym moglbym pomoc i nie znajduje takiego sposobu.
W koncu i w zebraniu materialow i napisaniu pracy nie mam szans pomoc, nawet nie mam jakis szczatkowych materialow ktore moglbym podeslac. Ale widocznie inni maja.

Zartuje oczywiscie. Mysle, ze pomyslem w ktorym kazdy moglby wziasc udzial to oparcie pracy czy tylko czesci pracy na ankiecie, ktora kazdy kolekcjoner moglby wypelnic. Niezaleznie od zakresu pracy taka dobrze skonstruowana ankieta mogla by uwiarygodnic to co napisze Bronek.
O konstruowaniu i opracowywaniu ankiet socjologicznych mozna znalezc kilka ksiazek.
Warto by tez poszukac literatury dotyczacej kolekcjonerstwa i kolekcjonerow, bo chyba o tak popularnym zbieractwie jak filatelistyka to juz ktos napisal. Byc moze mozna by tam nawet znalezc zblizony temat i w calych rozdzialach wymienic tylko kolekcjonera znaczkow na kolekcjonera kapsli i gotowe. W koncu to tacy sami porabani ludzie.

Tak przy okazji to zona wyjasnila mi ze pisanie o dewiantach - za jakich nas uwaza jest jak najbardziej zgodne z kierunkiem studiow Bronka.

Pzdr. K.

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#29 Post autor: Bronek »

HeY

No jeśli ktoś ma jakąś literaturę dotyczącą zjawiska jakim jest kolekcjonerstwo to jak najbardziej proszę o kontakt. To na pewno przyda sie do pisania pracy.

Pedagogika specjalna nie mówi tylko o zaburzeniach ale także o osobach nieprzeciętnych Oczywiście w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Czyli o Nas Kolekcjonerach kapsli :D :D
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#30 Post autor: Bronek »

HeY

Przepraszam, że piszę post pod postem ale nowa wiadomość jest znacząca. Otóż wyjaśniła się kwestia tematyki mojej pracy. jednym słowem poszerzył się jej zakres.

Otóż temat pracy to: " Społeczne funkcje piwa w społecznościach zachodnich".

Plan pracy

1. Dzieje piwa
2. Typy piwa
3. Styl życia a piwo (Kultura Pubu)
4. Studium przypadku.
5. Kolekcjonerstwo.
6. Sondaż

Mam teraz do Was pytanie. Ma ktoś z Was jakieś materiały lub książki i broszury na ten temat i na poszczególne działy? Temat mnie się wydaje, że jest ciekawy ale mogę mieć problemy z literaturą. Ma ktoś może jakieś ciekawe reklamy piwa, które mogę wydrukować?

Jak uważacie? Taki temat może być czy może coś zmienić w samym temacie lub z rozdziałach?
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

ODPOWIEDZ