Niespotykane

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

Niespotykane

#1 Post autor: gustawo »

dlugo szukalem na forum tematu, ale tylko tu i tam znalazlem odpowiedz na nurtujace mnie pytanie.
Ktore z kapsli z katalogu naleza do tak zwanych 6-co gwiazdkowych, ´5cio itd. Marzeniem chyba kazdego z nas jest zdobyc Brzesko 1, Lomze 1, Lodz 36, z tego co sie orientuje niewielu z nas moze sie nimi pochwalic, a czasami jest to nawet tajemnica zbioru :D Powyzsze kapsle zaliczylbym do tych 6-cio gwiazdkowych, do piecio natomiast taki Tychy 5, czy nawet Tychy 17-19. Ciekawi mnie wasze zdanie.
Dodatkowo tez zeby cala sprawe utrudnic z podzialem na butelkowane i niebutelkowane, przyklad Gosciszewo niebutelkowany dla mnie 6* a butelowany natmiast tyko 5* ( w wlasnej sprawie bo klekcjonuje niebutelkowane)
Milo byloby poczytac jakies odpowiedzi

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

#2 Post autor: rwjak »

Gwiazdkowość w katalogu nie jest uznaniowa, lecz wynika z arytmetyki.

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

#3 Post autor: gustawo »

wspaniale, widocznie opuszczalem te lekcje matematyki, bo nic z tego nie rozumie, myslalem ze gwiazdkowosc wynika z dobrej woli pomocy i znajomosci zagadnienia, a ze ja sie nie znam to zapytalem, a nastepne troche glupie pytanie dlaczego wlasciwie gwiazdkowosc nie jest w katalogu uznawana?
pozdrawiam ludzi dobrej woli
T

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł »

Do kapsli 5* katalog zalicza kapsle, które posiada w swoich kolekcjach mniej niż 5% użytkowników mających wypełnione PEŁNE listy braków (w tej chwili jest to około 100 kolekcjonerów, więc próba całkiem pokaźna). Niepełne lub niewypełnione listy braków nie są brane pod uwagę.
Z tego właśnie powodu popularność nie jest obliczana dla rozlewni, przedwojennych, serii, itp - próba jest zbyt mała, żeby podać wiarygodne wyniki.

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

#5 Post autor: gustawo »

dlaczego od razu tak oficjalnie?, tu chyba rozmawia sie o piwie przy piwie :D , ciagle gdzies czytam ze kazdy zbiera jak chce, a katalog nie jest alfa i omega, wiec pytanie rzucone luzno. Kiedys uslyszalem slowa pewnego powaznego kolekcjonera: kazdy przeciez wie ze Polczyn 2 jest rzadszy od Polczyna 3 a ten z kolei rzadszy od Polczyna 1. Ja tego nie wiedzialem, az sie przekonalem na wlasnym zbiorze, ze wlasnie 1 i 3 mam a natomast nie mam 2. ( w wlasnej sprawie oddam 1i3 Polczyna niebutelkowanego za niebutelkowany Polczyn 2)
Skoro jednak nie wiem jak sie to ma z rzadkoscia kapsli, nie mam nawet pojecia czy moja propozycja jest smieszna czy do przyjecia (oczywiscie jak ktos ma wlasnie Polczyna 2 niebutelkowanego na wymiane

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Paweł »

Moja odpowiedz wcale nie miala zabrzmiec oficjalnie :) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1358
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#7 Post autor: Kibi »

Nie wiem, czy Gustawo zdaje sobie sprawę, że "gwiazdkowość" w katalogu jest dostępna, ale tylko dla osób wykupujących wersję premium (czy jak to się nazywa).
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2591 sztuk!

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

#8 Post autor: gustawo »

nie zdaje sobie z tego sprawy ze "gwiazdkowosc" jest dla VIPOW, ale znajac zycie jakos mnie to nie dziwi. Temat otwarlem by dowiedziec sie mniej lub wiecej ktory kapsel was podnieca, :lol: za Lomze 1 pewno niejeden dalby rok swojego zycia, szczegolnie ktorys z tych mlodszych kolekcjonerow :D Jezeli chodzi o katalog Pawel, bylbym zainteresowany w formie papierowej ale nie w formacie A4 bo to za wielka kolumbryna, ten ktory mam lezy na polce i rzadko do niego zagladam. Wielkosc A5 w luznych kartkach ktore moglbym wpiac do mniejszego ordnera najlepiej z 4 dziurkami to byloby cos i zawsze mozna byloby dokupic luzne kartki, (np. nastepna kartke z danego browaru czy chociazby nwosci na rok 2012) ale to bylby chyba szczyt ulatwiania a mi sie marza tylko rzeczy proste i latwe

ODPOWIEDZ