Pegasus

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pegasus

#1 Post autor: barthez »

Temat, który zamieszczam dotyczy, jakże popularnej niegdyś w Polsce (i nie tylko) konsoli Pegasus. Chciałbym wiedzieć czy wśród naszego zacnego grona znajdują się jeszcze podobni do mnie entuzjaści, z sentymentem wspominający owe urządzenie.
Ostatnimi czasy (po dłuższej przerwie) znowu odpaliłem swoją maszynę (a nawet zaopatrzyłem się w kolejną) i pogrywam raz po raz:D. Od nowa kompletuję cardrtigde i liczę na to, że zbiór będzie się powiększał, więc jeśli ktoś z forumowiczów jest podobnym fanatykiem albo ma cokolwiek do Pegasusa (cardridge, pady, zasilacz i tym podobne sprawy;), proszę o wpisywanie się w tym temacie. Chętnie rozważę propozycję wymiany za cokolwiek lub kupna/sprzedaży:).
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

Grało sie grało :D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#3 Post autor: lendoo »

Też grałem na pegazusie, dużoo :D Dyskietek miałem trochę, zostało mi jeszcze kilka, mam 2 pady, musze to wszystko na strychu poszukać.
Niestety pegazus mi się zepsuł gdzieś w 2000. Barthez dam znać jak znajdę cos na strychu. :mrgreen:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#4 Post autor: KOLEKCJONER »

Tak była to nie złą gra "konsola". 96' miałem wtedy 8 urodziny gdy dostałem ten sprzęt:) Pociągnął do 2000 roku. Obecnie popsuty leży w piwnicy na półce. Dyskietek sporo jest :D
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

KOLEKCJONER pisze:Tak była to nie złą gra "konsola".
Eee że co?
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#6 Post autor: mr-perez »

No wreszcie coś konkretnego dla starszych kapslarzy :mrgreen: .

Byłem mistrzem Galazy, wiele nieprzespanych nocy. Był taki "czarodziejski" cartridge "168 in 1" i tylko tam była ta gra chyba...
To wszystko było jakieś 10 lat temu, jeśli dobrze kojarzę. Gdzieś mam tego cartridge'a i Pegasusa w komórce :mrgreen: .

PS. jeszcze mi sie przypomniało...sprawdziłem w moich notatkach. Na Galazie doszedłem do stage 32 i ugrałem 321 000 pkt.
Było to w marcu 1998 r , dokładnie 12 marca :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Bajek »

Heh. No ja się podłączam. :P

Otóż Pegasus to rosyjska podróbka 8 bitowej konsolki NES (Nintendo Entertainment System), prawie dokładna kopia. Oczywiście gdy mozna było marzyć o PlayStation grało się, oj grało. Najlepiej wspominam gry Capcoma i Code Masters. Takie tytuły jak Street Fighter, Big Nose, Micro Machines, Addamsi, Dizzy, Adventure Island, Tanki, Mario, Tiny Toon, Excite Bike, Contra, Chip & Dale, Prince of Persia... :D:D:D Oj, miło powspominać. Obecnie gram na emulatorze Nesa FCE Ultra w kafce, dzisiaj przeszedłem Dizzego the adventurera :P. Jak cuś się znudzi to odpala się emulatora :P Ja swojego Pegaza mam jeszcze, oddałem młodszym braciszkom chyba, będę musiał zagadać :D

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#8 Post autor: KOLEKCJONER »

mr-perez pisze: Pegasusa w komórce :mrgreen: .
.
Tak . Technika poszła na przód i obecnie te stare gry i nowsze idą na komórce dzięki emulatorom bądź robione są w specjalnej wersji na komórkę. Obecnie grafika i stopień zaawansowania gier jest lepszy gry 3D np tu warto wspomnieć o konsoli N-Gage (THPS, SSX, TOMB Raider, NFS Carbon, X MEN II i wiele innych których nie wymieniłem. Kiedyś instalowałem na siemensa sl45i Prince of Persia gra monochromatyczna zajmowała kilka kb. Obecnie wgrywałem gry na telefon 26mb a nawet 60mb :D Przy telefonie nie trzeba kabli, (chyba że przy ładowaniu) a tak gra bezprzewodowa przez bluetoth , można oglądać telewizję, wgrać różnego rodzaju słowniki (nawet arabski) zmienić czcionki, słuchać mp3, oglądać mp4 , a nawet konwertować filmy mpg dvd np mpg film 700 mb na telefonie zajmuje przy konwertowaniu 70mb a jaka jakość :D Nadeszła już era wirusów na komórkę i jest wiele już do ściągania antywirusów. można nawet podróżować po świecie mapa tom tom, GPS, i mieć połączenie z internetem, sterować komputerem z 10 m i widzieć co w danej chwili widnieje na monitorze komputera, zmieniać kanały w TV, pisać w Wordzie, oglądać prezentację w Powerpoincie, i liczyć Ecelu. Obecnie są z kolorowymi wyświetlaczami, trwa pęd w aparatach, początkowo były małe rozdzielczości portretowe następnie VGA , 1mpx obecnie 3,2 a nawet 6.... filmy nagrywane są nawet do 90 min w jakości DVD. A są propozycje telefonów z 8GB pamięci ... Sterowanie zdalnie sterowanym samochodzikiem (bajer sony Ericssona) można przelewy robić z telefonu wysyłać pocztę. Mówię o Nokiach serii 60 nie wspominam o telefonach z dotykowym wyświetlaczem, windowsem, itp.. O tym i co napisałem już to tylko urywek a mogę o tym pisać mówić i pisać...:P :D Pegazus tyle bajerów nie dawał aczkolwiek nie mówię że był zły, wyparł go komputer, i telefon komórkowy. :D

http://www.youtube.com/watch?v=G1HFq1j5BvQ :D:D
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Bajek »

No jak phone ma symbiana, to możesz robić wszystko. Jest lepszy od kompa, tylko pograć nie można zabardzo w gierki 3D (takie prawdziwe). Ale wydatek na najtańszego SPVa z symbianem i innymi badziewiami + karte 2 gigowa to 2000 zł. Mnie niestety nie stać :P

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#10 Post autor: KOLEKCJONER »

Grabowski Bartosz pisze:No jak phone ma symbiana, to możesz robić wszystko. Jest lepszy od kompa, tylko pograć nie można zabardzo w gierki 3D (takie prawdziwe). Ale wydatek na najtańszego SPVa z symbianem i innymi badziewiami + karte 2 gigowa to 2000 zł. Mnie niestety nie stać :P
Rozumiem Bartek że przeczytałeś to co napisałem :D i trochę może się orientujesz. Wiesz komputera za bardzo niema co porównywać do telefonu bo różni się wymiarami. Gry uważam że i tak są bardzo zaawansowane, i na pewno prawdziwe:D 2000zł. co ty obecnie mam NOKIĘ 6670 i gry z N-gage działają trzeba mieć tylko pacze, nakładki itp. wszystko w necie. Za telefon na allegro rok temu dałem 500zł. 512mb karta. czyli 1/4 tego co napisałeś.. po co SPV... NOKIA to niezawodny telefon :!: :)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#11 Post autor: chinet »

KOLEKCJONER pisze:NOKIA to niezawodny telefon
A na 5110 pójdą gry 3D? :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#12 Post autor: danio_145 »

KOLEKCJONER pisze:wgrać różnego rodzaju słowniki (nawet arabski)
Polski też?
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#13 Post autor: KOLEKCJONER »

chinet pisze:
KOLEKCJONER pisze:NOKIA to niezawodny telefon
A na 5110 pójdą gry 3D? :mrgreen:
hehe mówiłem o serii 60 SYMBIAN , a że niezawodny to ogólnie o NOKII
danio_145 pisze:
KOLEKCJONER pisze:wgrać różnego rodzaju słowniki (nawet arabski)
Polski też?
polsko-angielski, angielsko-polski, polsko-niemiecki, niemiecko-polski itp, itd hehe chodziło mi o tłumacze.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Bajek »

Pisałem o nówce ;-) Mam urazę do używanych. Po tym, jak mój Siemens MC60 stał się złomem (miałem go 2 lata) zmieniłem go i kupiłem używaną Motke e1000, ale miała coś z softem i joy nie zawsze działał. Więc, wolę nowe. Może jest duża różnica w cenie, ale masz pewność że to nie złom ;)

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#15 Post autor: KOLEKCJONER »

Grabowski Bartosz pisze:Pisałem o nówce ;-) Mam urazę do używanych. Po tym, jak mój Siemens MC60 stał się złomem (miałem go 2 lata) zmieniłem go i kupiłem używaną Motke e1000, ale miała coś z softem i joy nie zawsze działał. Więc, wolę nowe. Może jest duża różnica w cenie, ale masz pewność że to nie złom ;)
Nigdy nie popadł mi taki złom. Trzeba patrzeć co się kupuje. :)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#16 Post autor: barthez »

Otóż Pegasus to rosyjska podróbka 8 bitowej konsolki NES (Nintendo Entertainment System), prawie dokładna kopia.
Wracając do tematu nie rosyjska lecz koreańska;).
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#17 Post autor: Pluto »

Na Pegasusie to i ja grałem :D Nawet gdzieś jeszcze chyba mam, tylko chyba mi zasilacz padł :/ No i faktem jest jak napisał mr-perez, że gierki z Pegasusa działają w komórkach, wystarczy emulator a gierki są w necie :)

A propos tego co napisał KOLEKCJONER to matryce w komórkach to już ponad 10 mln pxl :D Taka matryce ma Samsung (Anycall na rynku koreańskim) SCH-B600

Zobaczcie sami :mrgreen:
http://www.gsmmania.pl/article.php?stor ... 7193407141
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#18 Post autor: barann »

Jak na moje oko, to Perez napisał, że jego stary Pegasus leży gdzieś w komórce lub jak kto woli jakiejś piwniczce. No, ale niezbadane są wyroki boskie.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#19 Post autor: Pluto »

W sumie to masz racje , mój błąd :/ To przez to, że mam lekkiego bzika na punkcie komórek i tym co jest z nimi związane :wink:
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#20 Post autor: peterklasinski »

Czy moze mi ktos dać linka do sciagnięcia gry mario w wersji na kompa?????? Mam sentyment do tej gry bo przypomina mi stare dobre czasy, dlatego tez bede wdzieczny. :roll:
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#21 Post autor: Pluto »

http://www.pegasus.glt.pl/ :arrow: Ten link wystarczy? Masz tam wszystko : gry, emulatory żeby gry na kompie chodziły itp. Od razu mówie, że nie wiem czy gry chodzą czy nie ale strona wydaje się porządna, a trafiłem na nią przez przypadek :D
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#22 Post autor: peterklasinski »

D Z I E N K I ! ! !

Czy moze pośrób piramidy która układasz są kapsle fińskie lub inne ze skandynawi???
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#23 Post autor: Pluto »

Nie ma za co :P

W 98 % jestem pewien, że nie ma tam nic z krajów skandynawskich...
W piramidzie głównie znajdują sie kapsle z Polski, chociaż nie wykluczam możliwości, że jest coś z zagranicy ale nie wiem...
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

idziol
Posty: 241
Rejestracja: 02 lutego 2006, 15:36
Lokalizacja: NML

#24 Post autor: idziol »

D Z I E N K I ! ! !
NO comment :ble:

ODPOWIEDZ