moderator

Pytania i propozycje dotyczące działania forum.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Karposzczak
Posty: 241
Rejestracja: 19 maja 2012, 07:00
Lokalizacja: Warmia

moderator

#1 Post autor: Karposzczak »

Mam pytanie. Kto jest moderatorem tego zacnego forum? Ostatnio na forum jest tak straszna samowolka w obrażaniu innych osób, wytykaniu im spraw, które nie powinny ich obchodzić, że aż głowa boli. Żenada, dziecinada, chamstwo, impertynencja, wścibstwo - wiele nieproszonych zachowań zawitało na forum. Wiele zachowań, które do niczego nie prowadzą. Tym powinni zajmować się moderatorzy, rozumiem, że obecnie piastujące owe stanowiska osoby najzwyczajniej w świecie nie mają czasu. Jednak problem pozostaje, a niektóre dyskusje wychodzą poza spektrum kulturalnej rozmowy. Czy moderatorzy mogą zająć się tym co się dzieje tutaj :?:

Niestety jestem człowiekiem, którego strasznie denerwuje bezpodstawne chamskie oraz dziecinne zachowanie, w szczególności wśród osób, które powinny uchodzić za osoby dorosłe.

Moderator powinien ucinać przejawy agresji, hate'owania w ZARODKU, a osobę, która nie dorosła do niepotrzebnego wdawania się w dalszą dysputę blokować, banować na określony czas.

Myślę, że wszyscy chcemy by nasze hobby było wolne od wszelkich przejawów chamstwa, prostactwa i niewytłumaczalnej głupoty. Nie po to wchodzimy sobie wieczorkiem na forum by użerać się z gimbusami, osobami niekulturalnymi, czy zwykłymi prostakami. Z takimi osobami mamy do czynienia w codziennym życiu w pracy, na studiach, czy szkole. Hobby ma odprężać i przynosić radość, a forum tematyczne ma być miejscem rozmów o tym hobby, rozwijaniem go i KULTURALNĄ rozmową na poziomie.
Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem.

http://karposzczak.jimdo.com/ - w trakcie uzupełniania

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: moderator

#2 Post autor: Delma21 »

Ty to masz pisane,książke możesz napisać,heh :D

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: moderator

#3 Post autor: Kibi »

Nie sposób się nie zgodzić z Karposzczakiem.
Jeśli nie poruszamy jakiegoś ogólnego problemu, naprawdę istotnego dla całego środowiska, to mnie naprawdę nie interesuje co kolekcjoner B uważa na temat kolekcjonera A, jego kolekcji, sposobu pozyskiwania, a następnie pozbywania się kapsli, ich układania, opisywania itp.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
hubn
Posty: 120
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 12:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: moderator

#4 Post autor: hubn »

Karposzczak pisze:
Moderator powinien ucinać przejawy agresji, hate'owania w ZARODKU, a osobę, która nie dorosła do niepotrzebnego wdawania się w dalszą dysputę blokować, banować na określony czas.
Popieram Kolegę i również proszę o interwencję - niektórzy przesadzili !!!

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: moderator

#5 Post autor: diamen »

Na dole forum głównego jest informacja o moderatorach:
http://forum.kapsle.net.pl/memberlist.p ... =group&g=4
Kolekcja: Kolekcja kapsli

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: moderator

#6 Post autor: Pluto »

Owszem, jest taka informacja. Zauważ tylko, że ostatnimi czasy moderatorzy stali się trochę "mało aktywni" :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: moderator

#7 Post autor: Paweł »

Pod każdym postem jest guziczek z wykrzyknikiem "zgłoś post".

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: moderator

#8 Post autor: Wacek »

Paweł pisze:Pod każdym postem jest guziczek z wykrzyknikiem "zgłoś post".
Jak zauważyłem,już dwa dni temu,guziczki były rozgrzane do czerwoności. :D

Awatar użytkownika
Karposzczak
Posty: 241
Rejestracja: 19 maja 2012, 07:00
Lokalizacja: Warmia

Re: moderator

#9 Post autor: Karposzczak »

Paweł pisze:Pod każdym postem jest guziczek z wykrzyknikiem "zgłoś post".
Który niestety nie jest skuteczny, a tematy zalegają syfem..
Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem.

http://karposzczak.jimdo.com/ - w trakcie uzupełniania

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: moderator

#10 Post autor: zipkeczup »

Ludzie kochani i trochę mniej. Nawet, gdybym był codziennym gościem na forum, na pewno nie trzymałbym porządku na nim w czasie świąt. Szanujmy się nawzajem i szanujmy też swój czas oraz prawo do spędzenia świąt z rodziną, a nie przed komputerem kasując posty albo pacyfikując jakiś żałosnych forumowych napinaczy (szczerze mówiąc, to nawet nie wiem jakiej rozmowy i kogo dotyczy ten temat, który założył Kaproszczak i szczerze mówiąc, nawet nie będę tego sprawdzał).

Kiedyś w każdej toalecie pociągu była tabliczka - "Żądasz czystości, zachowaj ją sam". Wszyscy narzekają na czystość toalet w pociągach, ciekawy jednak jestem kto osrywa ściany, sufit i podłogę i rozwija całą rolkę papieru do zarzyganego kibla.

Naprawdę nie mam czasu na ślęczenie codziennie przed kompem i czytanie wszystkich postów i wypocin, które w większości pozostawiają wiele do życzenia. Niech napinacze załatwiają swoje sprawy na fb, gg albo @.

Wszystkie swoje prywatne sprawy wyprowadzam już na prostą. Dziecko czasem potrafi się zająć kilka minut samo. Będę więc miał trochę więcej czasu w niedalekiej przyszłości na zajęcie się kapslami oraz tym forum. Póki co, chwilowo, ograniczam to do minimum.

Jeśli się to komuś nie podoba, a napisał już to nawet kolega Tomek, napiszcie do Pawła i pozbawcie mnie praw moderatora.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać trochę świeżej krwi i po prostu dodać nowego moda do forum, żeby było nas w sumie 4, bez konieczności pozbawiania mnie tej renomowanej niby funkcji.

Póki co powoli będę kreślił grubą czerwoną kreskę, od której zacznę robić porządki. Ci, którzy mnie znają, to wiedzą, jaki jestem... Krowie spod ogona nie wypadłem.

Poluzujcie trochę majty, to tylko forum, w życiu są większe problemy, które wcześniej czy później wszystkich was dopadną.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
Karposzczak
Posty: 241
Rejestracja: 19 maja 2012, 07:00
Lokalizacja: Warmia

Re: moderator

#11 Post autor: Karposzczak »

zipkeczup pisze:Naprawdę nie mam czasu na ślęczenie codziennie przed kompem i czytanie wszystkich postów i wypocin, które w większości pozostawiają wiele do życzenia. Niech napinacze załatwiają swoje sprawy na fb, gg albo @.
Nikt nie twierdzi, że moderator ma siedzieć 24h/dobę i czytać każdego posta, nikt również nie wytyka błędów w moderacji pojedynczym osobom. Mi głównie chodzi o to, że od pewnego czasu ( nie tylko w święta, ale również dużo, dużo wcześniej) poziom rozmowy na forum zszedł poniżej przyzwoitości.

Problem również z niektórymi osobami jest taki, że nie chcą one załatwiać swoich spraw na fb, gg, czy innym chłamie, tylko wolą obnażać swoją ignorancję na forum publicznym, na czym tracą inni forumowicze, a treść tematów czasami odbiega tak dalece od swojej pierwotnej formy, że trudno się połapać czy jest o kapslach od browarów czy o inwigilacji konkretnych osób. Nie wiem może mafia kapselkowa zwerbowała nowych członków i zamierza wprowadzić politykę rozmowy jaka panuje w polskim parlamencie.

Myślę również, że nikt nie traktuje swojego hobby jako najważniejszej sprawy w swoim życiu, ale jak już poświęca się czas nie tylko sobie, bo również i innym forumowiczom to fajnie jakby nie trzeba było szukać w temacie wśród 30 postów, dwóch które są na temat, bo reszta prawi o tym kto sprzedał kapsel na allegro, a przecież dostał go za darmo od Warsteinera i jest to niemoralne.. Jak wchodzę w temat o kapslach od browarów to chcę poczytać o tym kto od jakiego browaru dostał kapsle, ile to trwało, czy coś płacił czy nie, pooglądać zdjęcia fajnych kapsli, itp., a nie obrzucanie się błotem przez 15 postów. Czepiam się akurat jednego, konkretnego tematu, ale dotycz to wielu innych również.

Nie twierdzę, że moderatorzy nie wykonują powierzonej im pracy, poświęcając swój własny prywatny czas, za co powinniśmy być im bardzo wdzięczni, ale ostatnio widocznie się nie wyrabiają. Pomysł z kolejnym moderatorem czy dwoma jest jak najbardziej trafny i taki popieram, nie trzeba zabierać tej funkcji obecnym moderatorom bo nie ma to sensu. Jeżeli nikt się nie zgłosi, to zrobię to ja i jak Paweł zezwoli postaram się wprowadzić nieco ładu i składu.
Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem.

http://karposzczak.jimdo.com/ - w trakcie uzupełniania

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: moderator

#12 Post autor: Paweł »

Inna sprawa, że nie za bardzo widać kogoś nowego, kto rzetelnie podjąłby się pełnienia funkcji moderatora.

Sprawa kolejna: zlikwidowałem konto romka85 (czy jakoś tak), również nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo nie wiem co chodziło w tej piaskownicy?
Dostałem zgłoszenia na jego temat od wiarygodnych osób i nie wnikałem w szczegóły.

ODPOWIEDZ