Katalog

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#151 Post autor: Paweł »

wiki pisze:Nie mogę teraz znaleźć tego posta. Ale przy okazji poprawek do katalogu to przypominam, że istnieje czarny kapsel podobny do Sulimar 6 różniący się szczegółami - analogicznie jak zielony Sulimar 1 i 3.
Postaram się o zdjęcie.
Już jednego czarnego Sulimara mam w kolejce do wprowadzenia. Ale wrzuć zdjęcie bo może to nie ten sam :)

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#152 Post autor: Paweł »

Paweł, czy posiadasz w zbiorze Szczecin 26?
Bo w katalogu nr 26 i nr 28 to ten sam zeskanowany kapsel ( widać po ryskach), natomiast ja uważam że nr 26 różni się od nr 28 nie tylko sygnaturą.
Mam, ale u mnie się nie różnią niczym oprócz sygnatury. Ale wrzuć zdjęcie, chętnie obejrzę.

miodek

#153 Post autor: miodek »

Wiesz co, dobrego zdjęcia nie mam jak zrobić, wezmę obydwa do ¯ywca.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#154 Post autor: Kowalsik »

Chinet napisal kiedys...

Koszalin 30, ale ząbki i korona srebrne.

"Srebrne tak na 100%? Bez sladu złotego?"

Robox z kolei...

"W katalogu nie zauważyłem kapsla Broka, z tej serii 53, 54, 55, z literą B, tylko całego białego, czerwony napis Brok, pod nim litera B, sygnatura "zegarek" na IX."

Pokazesz fotke?

Paweł napisał kiedys...

"Widzę że temat Żywca 54 powraca jak bumerang.
Będę musiał wstawić inny skan do katalogu. Mój egzemplarz w kolekcji ma srebrne kółko, czasami także złote - w zalezności od tego pod jakim kątem padnie światło. Na zdjęciu w katalogu jest srebrne bo żarówka skanera zrobiła akurat srebrny odcień blachy. Może podpisać ten kapsel: kółko w kolorze blachy i będzie spokój?"

TAK TAK, zrob tak... :-)
Kowalsik

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#155 Post autor: wojtekr72 »

Brzesko - wzór taki jak 70,71,72 ale tym razem bez sygnatury.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#156 Post autor: wojtekr72 »

Brzesko 93 Carlsberg z cp. U mnie wersja ze srebrnymi ząbkami ma zieloną sygnaturę. Na ząbkach złotych sygnatura jest czarna.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#157 Post autor: wiki »

Paweł pisze: Już zdecydowałem, że wszystkie trzy pszeniczne Okocimie będą w katalogu.
Czyli na przyszłość (żeby nie było wątpliwości) warto by raz na zawsze uzupełnić definicję tego co my kolekcjonerzy uważamy za kapsel polski.

"Kapsle z piw produkowanych na licencji i/lub o wzorach ewidentnie kojarzonych z polskim browarem"

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#158 Post autor: yoreck »

Już zdecydowałem, że wszystkie trzy pszeniczne Okocimie będą w katalogu. Ale żaden z powyższych argumentów mnie nie przekonał. Przekonał mnie argument Kowalsika, że już mamy w katalogu kapsle z ukraińskiego Van Pura (o tym nie pamiętałem).
czyli to co będzie w katalogu tak naprawdę zależy Paweł tylko od Ciebie?
Fakt ,ze Polska leży w UE nie potwierdza tego, że piwo to/Okocim Pszeniczne/ było warzone w Polsce.Jeżeli te kapsle znajda się w katalogu,to czy nie będzie to "siłowe "rozwiązanie?Bo chyba są jakieś zasady umieszczania danego kapsla w katalogu ?A może się mylę?
kolejne nurtujące mnie pytania - mianowicie jest takie:
kiedy katalog będzie prowadzony konsekwentnie,tzn, skoro są niektóre odcienie kolorów to dlaczego niektórych nie ma?
skoro są różne odcienie blach - to dlaczego niektórych nie ma?
i ostatnie pytanie jest takie - czy to prawda ,że,to co jest w katalogu równa się temu co Ty i Marek macie w kolekcji?
Argument Marka jest mało przekonywujący - piwo Van Pur było warzone w Rakszawie a na Ukrainie była jego rozlewnia.
Rozmawiałem na ten temat z Sergiejem Parszukowem na ostatniej giełdzie we Lwowie.W razie wątpliwości zapytaj tom-tom
Czyli bardziej trzeba by było dać ten kapsel do rozlewni.
Skoro tak to idąc dalej - co zrobić z Okocimem nr 1 ?
przecież to amerykański kapsel,tak samo jak Żywiec z CCS.
bo z tego co wiem piwo z Okocimia i Żywca było rozlewane w USA.
To dlaczego ten kapsel-Okocim nr 1 - jest w kapslach browarnianych?przecież powinna to być rozlewnia.
Myślę,ze czas najwyższy stworzyć jakieś gremium ,które powinno decydować ,jaki kapsel powinien być w katalogu a który nie.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2009, 21:35 przez yoreck, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#159 Post autor: Tomek »

yoreck pisze:Jeżeli te kapsle znajda się w katalogu,to czy nie będzie to "siłowe "rozwiązanie?
Te kapsle już się w nim znalazły.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#160 Post autor: yoreck »

Tomek pisze:
yoreck pisze:Jeżeli te kapsle znajda się w katalogu,to czy nie będzie to "siłowe "rozwiązanie?
Te kapsle już się w nim znalazły.
ooo!
to kolejne pytanie do Pawła - dlaczego nie ma w katalogu Van Pura z czarnymi napisami?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#161 Post autor: chinet »

Dalej idąc, co z "obcymi" kapslami na polskich piwach, np. serduszko z Witnicy? Wchodzą, nie wchodzą?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#162 Post autor: Kowalsik »

Zdecydowanie nie jest Katalog robiony w oparciu o moja kolekcje :-) To ze postuluje włączenie do niego kapsli ktore mam wynika po części z tego, że kapsli ktorych nie mam często nie znam, a skoro nie znam - nie bardzo mogę o nie walczyc!! Ale szukam wielu kapsli spoza Katalogu - patrz moja lista brakow, ktora stala sie nieco zbyt opisowa - jak nr 12, ale.... Itd :-)

A o konsekwencje tez sie dobijam, niestety bezskutecznie... Zas sugestia co do ukraińskiego Van Pura była własnie w trosce o konsekwencje - ale jezeli on był tam tylko rozlewany, to jak najbardziej trzeba go zostawic!

Katalog jednak jest Pawła, wiec w zasadzie ma on prawo umieszczac tam to co chce, aczkolwiek szkoda, ze nie ma przyjetych jasno regul - to by zakonczyło wszelkie dyskusje.
Kowalsik

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#163 Post autor: Bronek »

HeY

Mam mały problem z dwoma okocimami. Czy według Was są dwa takie same kapsle czy być może są różne wzory?

Posiadam również folię z okocima ale nie ma jej w katalogu. Wiecie może coś o niej?

Dzięki za pomoc.
Załączniki
okocim.JPG
okocim.JPG (20.93 KiB) Przejrzano 5792 razy
okocim folia.JPG
okocim folia.JPG (15.56 KiB) Przejrzano 5792 razy
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#164 Post autor: Kowalsik »

Za mala fotka, napisow nie widac. A roznice jakie miedzy nimi - tylko kolor bialy-szary?
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#165 Post autor: Paweł »

Czyli na przyszłość (żeby nie było wątpliwości) warto by raz na zawsze uzupełnić definicję tego co my kolekcjonerzy uważamy za kapsel polski.

"Kapsle z piw produkowanych na licencji i/lub o wzorach ewidentnie kojarzonych z polskim browarem"
Myślę że to dobra definicja.

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#166 Post autor: Paweł »

yoreck pisze:Argument Marka jest mało przekonywujący - piwo Van Pur było warzone w Rakszawie a na Ukrainie była jego rozlewnia.
Rozmawiałem na ten temat z Sergiejem Parszukowem na ostatniej giełdzie we Lwowie.W razie wątpliwości zapytaj tom-tom
Skoro był WARZONY w Van Purze, a tylko rozlewany na ukrainie to spoko, zaraz usunę te flagi bo w ogóle nie są potrzebne.

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#167 Post autor: Paweł »

yoreck pisze:Skoro tak to idąc dalej - co zrobić z Okocimem nr 1 ?
przecież to amerykański kapsel,tak samo jak Żywiec z CCS.
bo z tego co wiem piwo z Okocimia i Żywca było rozlewane w USA.
To dlaczego ten kapsel-Okocim nr 1 - jest w kapslach browarnianych?przecież powinna to być rozlewnia.
Przecież sam piszesz, że były rozlewane (tylko rozlewane w USA), więc są to piwa z polskich browarów.
Rozlewnie to zakłady które mają własne kapsle ale nie mają własnego piwa.

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#168 Post autor: Paweł »

yoreck pisze:kiedy katalog będzie prowadzony konsekwentnie,tzn, skoro są niektóre odcienie kolorów to dlaczego niektórych nie ma?
skoro są różne odcienie blach - to dlaczego niektórych nie ma?
i ostatnie pytanie jest takie - czy to prawda ,że,to co jest w katalogu równa się temu co Ty i Marek macie w kolekcji?

Myślę,ze czas najwyższy stworzyć jakieś gremium ,które powinno decydować ,jaki kapsel powinien być w katalogu a który nie.
Każdy ma prawo do zgłaszania uwag do katalogu, Kowalsik korzysta z tego prawa najczęściej i bardzo dobrze.
Ja jestem twórcą katalogu, poświęcam na to bardzo dużo czasu, robię to wszystko charytatywnie i ode mnie zależy ostateczna decyzja czy dany kapsel znajdzie się w katalogu czy nie... Proszę nie oczekujcie ode mnie nie wiadomo czego!

Katalog nigdy nie był konsekwentny i już nie będzie - przykro mi.
Nikomu nie każę korzystać z tego katalogu.
Naprawdę nie widzę żadnego problemu, aby ktoś ustalił NOWE ZASADY i na ich podstawie stworzył NOWY KATALOG.

Pisałem już wiele razy o tych zasadach, ja naprawdę nikomu nic nie zabraniam - wręcz przeciwnie pozwalam każdemu korzystać ze zdjęć kapsli, na zrobienie których poświęciłem SETKI GODZIN PRACY i nikt mi nie pomagał!!!

Przygotowuję teraz pierwsze rozszerzenie katalogu o starsze kapsle, które powinny się w nim znaleźć, będą tam jednak tylko oczywiste braki (nie będzie żadnych kolejnych dyskusyjnych odcieni).



PS. Jeżeli ktoś pisze, że nie dodaję jakiegoś kapsla do katalogu bo sam nie mam go w kolekcji to bzdura totalna. Posiadam w kolekcji całą masę kapsli (odcienie), których nie zamierzam wrzucać do katalogu bo po prostu uważam że na to nie zasługują.

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#169 Post autor: Paweł »

yoreck pisze:to kolejne pytanie do Pawła - dlaczego nie ma w katalogu Van Pura z czarnymi napisami?
Dlatego, że jest to zbyt dyskusyjny kapsel.
Wiadomo, że popularny w swoim czasie był tylko wzór z granatowym napisem.
Wiadomo że kapsel z czarnym napisem został odkryty wiele lat później.
Wiadomo, że jest nówka (niebutelkowany).
Wiadomo, że może to być błąd drukarski.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2161
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#170 Post autor: yoreck »

Paweł pisze:Wiadomo, że jest nówka (niebutelkowany).
no nie do końca wiadomo ,ja mam Van Pura z czarnymi napisami ,ale BUTELKOWANEGO.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#171 Post autor: chinet »

Paweł pisze:Przygotowuję teraz pierwsze rozszerzenie katalogu o starsze kapsle, które powinny się w nim znaleźć, będą tam jednak tylko oczywiste braki (nie będzie żadnych kolejnych dyskusyjnych odcieni).
Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, w jaki sposób to się odbędzie? Czy na zasadzie oddzielnej zakładki, czy też kolejno dodane kapsle do odpowiednich browarów? A może inne rozwiązanie?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#172 Post autor: chinet »

Kowalsik pisze:Chinet napisal kiedys...

Koszalin 30, ale ząbki i korona srebrne.

"Srebrne tak na 100%? Bez sladu złotego?"
Nie, nie jest to czyste srebro. Chociaż mam wrażenie, że korona jest bardziej srebrna niż ząbki.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#173 Post autor: Kowalsik »

To jeszcze (Pawel mnie znielubi :-) ) mozna zapytac autora strony o zgode...

http://www.browarygrodziskie.yoyo.pl/kapslepw.htm

Ladne :-)
Kowalsik

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#174 Post autor: zipkeczup »

O matko z córką. Ale petarda :D :D :D
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#175 Post autor: Mr Cinx »

Ciekawe o istnieniu ilu podobnych kapsli jeszcze nie wiemy :)
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3645
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#176 Post autor: wismat »

Jakbym miał te kapsle to na jedwabnej poduszce w pudełku ze szklaną, pancerną szybą bym je trzymał. Nie wspominając o alarmie jaki bym tam podłączył... :)

A tak na serio to SUPER kapsel :D
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ugedey
Posty: 155
Rejestracja: 21 września 2005, 18:03
Lokalizacja: Poznan

#177 Post autor: ugedey »

każdego starego kapsla z niemieckimi napisami trzeba "wziąć pod lupę", a być może okaże się kapslem pochodzącym z obecnych terenów Polski. Przed II WŚ istniało w każdej mieścinie nieraz po kilka browarów, więc przedwojennych polskich kapsli może jeszcze trochę przybędzie (miejmy nadzieję).
Jeśli tak się stanie, będzie dyskusja, czy dany kapsel traktować jako Polski - np. kapsle z przedwojennego Wrocławia - jakby nie było przed II WŚ Wrocław był od wieeeeeeelu lat Niemieckim miastem, nie leżał w strefie zaboru pruskiego jak wiele Polskich miast na zachodzie Polski...

Paweł
Administrator
Posty: 2166
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#178 Post autor: Paweł »

Hehe już od jakiegoś czasu wiem o tych dwóch nowych-starych Grodziszach ale nie chciałem robić zamieszania :)

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#179 Post autor: Mr Cinx »

Paweł pisze:ale nie chciałem robić zamieszania
Następnym razem zrób :D
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

krzysztof

#180 Post autor: krzysztof »


Zablokowany