ZIELONE KARTKI

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2043
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#481 Post autor: Krzysiek »

Krzysiek pisze:1. Bucik
2. KZK16
3. Krzysiek

A się wpiszę, choć na razie widzę, że zmianę w pracy mam do 21, ale coś zakombinuję.
Zakombinowałem, będę na 100%. :-)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#482 Post autor: bucik »

Wczorajsze spotkanie odbyło się w lokalu o nazwie Celibar przy ulicy Świętojańskiej. Po za 12tką wcześniej zapowiedzianych uczestników dodatkowo pojawił się kolega Paweł.

Znakami przewodnimi wieczoru były wszystkie piwa, które mają Kapsel z Raciborza oraz Zielona Liga Typerów. No i oczywiście pierogi, którymi prawie wszyscy zajadali się w przerwach między kolejnymi piwami.
Piwko butelkowane w lokalu miało stałą cenę 8 złotych i po pewnym czasie kelnerki łapiąc kapslowe klimaty starały się wynajdywać na zapleczu butelki, których to kapsli moglibyśmy jeszcze nie posiadać.

Długo oczekiwaliśmy na Lolka, który zjawił się ok. godziny 19:30 i zebrał zasłużone brawa po opuszczonych dwóch ostatnich spotkaniach. Jak to rzeczony Lolek kiedyś pisał Zielone Kartki bezapelacyjne kojarzą się z niektórymi twarzami - a właśnie tej mordki na poprzednich dwóch ZK nam bardzo ale to bardzo brakowało. Dobrze, że znowu jesteś!

Po przybyciu rzeczonego odbyła się mała uroczystość wręczenia nagród za I edycję Zielonej Ligi Typerów. Jak wiecie zwycięzcą okazał się Trzeci, który otrzymał komplet (4 sztuki) kapsli wydanych z okazji ZK oraz extra kapsel z okazji 12 edycji ZK za największą ilość trafnie wytypowanych wyników. Po za tym zarówno Trzeci jak i Eow za zdobycie miejsca na pudle otrzymali pamiątkowe podsumowania rozgrywek w formie „książkowej” z autografami organizatorów. Zaś wszyscy uczestnicy Zielonej Ligi Typerów, którzy przybyli na spotkanie pamiątkowy kapsel z okazji zakończenia I edycji Konkursu. (Info dla innych Uczestników ZLT jak otrzymać kapsel w stosownym dziale).
O randze konkursu może świadczyć ilość fotoreporterów kręcących tą skromną uroczystość wraz z przemowami organizatorów i słowami zwycięzców.

Jak zwykle podczas wieczoru pojawiały się plotki Forumowe. Spekulowano jak będzie wyglądać nowy katalog na nowym serwerze oraz dyskutowano nad projektem Kapsla Polskich Kolekcjonerów, który prezentował PGA. Oczywiście nie brakowało wymian – przed końcem roku i giełdą warszawską każdy obecny kolekcjoner pragnął nadrobić braku z zakresu licznych tego roku nowości.

Lolek dodatkowo zaprezentował fragment swojej kolekcji z Danii oraz Niemiec – pamiętającą jeszcze lata 80te czy jego początki zbierania. Kolekcja robi wrażenie i wszyscy odbyli mała podróż w czasie oglądania, zwłaszcza, że ich właściciel Lolek okrasił prezentację wspomnieniami giełd z lat 80tych kiedy wyjeżdżało się w piątek na giełdę a wracało w środę – często nie osiągając celu podróży.

KZK (debiutant na ZK) zapowiedział nowy film, z nim w roli głównej, który kręci, a Pluto wspomniał o swoim bracie, który podobno buduję piramidę z nakrętek od Frugo! :)

XVIII ZK więc w sposób bardzo udany przeszły do historii i myślę, że zatarły złe wrażenie które pozostało, po tych XVII_tych.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2043
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#483 Post autor: Krzysiek »

Kilkanaście zdjęć z... poprzednich Kartek. Zupełnie zapomniałem, że noszę je na pendrivie.

https://picasaweb.google.com/1059134525 ... directlink

Dostęp tylko przez linka.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1421
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#484 Post autor: KZK16 »

Mi wystarczy się zgodzić z relacją Bucika. Ja dodam coś od siebie. Na miejsce dotarłem ok 17.30 pieszą drogą z Centralnego. Były wymiany, dobre piwo i pierogi :D. A te butelki z kapslami na półce to były Miłosław nr 2 oraz 5 kormoranów (serie) ja wziąłem 3 kapsle a Lowolak 2. I też wielkie dzięki dla niego za nocleg i ciekawe historie w drodze do i od domu piona.
Cel jaki założyłem przekroczyłem mianowicie 3600, a mam już 3639 około więc zadowolony jestem. Udało się dołączyć szklankę z BK oraz puszka ze stadionem Poznań. Udane ZK i oby takich więcej, pozdrowienia dla tych co byli :)
5749 PL
3151 P
x575 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2355
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#485 Post autor: Pluto »

No nie wierzę, że ściągnęliście te kapsle z półki! :D Legalnie czy nie bardzo? :>
Zdjęcia i film z wręczania nagród i przemówienia Bucika - trafi jeszcze dziś na forum :)

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 670
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#486 Post autor: lowolak »

legalnie czy nie bardzo :lol:

Pluto oczywiście jak to na ZK, zawsze w pełni legalnie :> Ja grzecznie zapytałem czy można, a że akurat nikogo nie było więc cisza oznacza zgodę (tak mnie uczyli bynajmniej).
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2355
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#487 Post autor: Pluto »

Filmik z podsumowania i wręczania nagród Zielonej Ligii Typerów (I edycja - jesień 2011)

http://youtu.be/uVdZSPoSwXM

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#488 Post autor: Kowalsik »

Czy dobrze słyszałem na Giełdzie o spotkaniu w najbliższym tygodniu?
Kowalsik

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#489 Post autor: Kibi »

Wkrótce, ale nie w najbliższym tygodniu. Według mnie najbliższe ZK odbędą się w następny wtorek, 31 stycznia.
Czekamy na oficjalne potwierdzenie.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2591 sztuk!

ZieloneKartki
Posty: 230
Rejestracja: 27 lipca 2011, 19:54

#490 Post autor: ZieloneKartki »

Organizatorzy Zielonych Kartek mają zaszczyt oficjalnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na XIX Zielone Kartki.

Nasze tradycyjne spotkanie odbędzie się ostatniego dnia miesiąca tj. 31.01.2012 we wtorek. Podkreślamy, że to wtorek.
Startujemy standardowo od godziny 17:00

Miejscem spotkania będzie polecony lokal o wdzięcznej nazwie "Wlazł Kotek"
http://www.wlazlkotek.pl/
Lokal mieści się przy ulicy Górczewskiej 228. Między TESCO a ul. Lazurową.
Stoliki zostały zarezerwowane, także z miejscem nie będzie problemów.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie się na listę obecności.

ZielonoKartkowcy

Awatar użytkownika
pga
Posty: 412
Rejestracja: 26 lipca 2008, 16:27
Lokalizacja: Stare Babice / Warszawa

#491 Post autor: pga »

1. pga
ZK on T(O)UR

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#492 Post autor: Kibi »

1. pga
2. Kibi
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2591 sztuk!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2355
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#493 Post autor: Pluto »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Smok5
Posty: 242
Rejestracja: 08 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Groty

#494 Post autor: Smok5 »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
Każdy piwinien w coś wierzyć. Ja wierzę, że wypiję jeszcze jedno piwo.

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#495 Post autor: bucik »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#496 Post autor: Trzeci »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)

Awatar użytkownika
funboy
Posty: 106
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:48
Lokalizacja: Wawa Ursus / Piastów

#497 Post autor: funboy »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)
8. funboy
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem. Po obiedzie ze snem.
http://birofil.prv.pl

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2043
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#498 Post autor: Krzysiek »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)
8. funboy
9. Krzysiek
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#499 Post autor: chinet »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)
8. funboy
9. Krzysiek
10. chinet (dopiero po 20.00)
Jestem trollem :mad:

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#500 Post autor: Paweł »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)
8. funboy
9. Krzysiek
10. chinet (dopiero po 20.00)
11. Paweł

Awatar użytkownika
eryk2001
Posty: 93
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

#501 Post autor: eryk2001 »

1. pga
2. Kibi
3. Eow
4. Pluto
5. Smok
6. Bucik
7. Trzeci (na 40%)
8. funboy
9. Krzysiek
10. chinet (dopiero po 20.00)
11. Paweł
12.Eryk

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2355
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#502 Post autor: Pluto »

1. pga
2. Kibi
3. Smok
4. Bucik
5. Trzeci (na 40%)
6. funboy
7. Krzysiek
8. chinet (dopiero po 20.00)
9. Paweł
10.Eryk

Z przykrością muszę zawiadomić, że mnie i Eow niestety nie będzie :(

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#503 Post autor: Kowalsik »

A ja postaram się być...
Kowalsik

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1266
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#504 Post autor: Dariobeer »

Może ktoś zrobi na ZK fotki lub jakiś filmik? :)

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#505 Post autor: Trzeci »

No to wróciłem do domu. O tematach rozmów na ZK może ktoś inny opowie. Ja ze swojej strony chce podsumować że zrobiłem pierwsze 2 wymiany na bazie nowego katalogu. Największa niespodzianka zdarzyła mi się po wyjściu ze spotkania. Otóż w śniegu, gdzieś 20 m. od drzwi wejściowych leżały sobie 3 nowe witnice. Uradowany zawróciłem do baru by się wam pochwalić, ale jak się potem okazało, to mogłem zawracać jeszcze 2 razy. Łącznie znalazłem 9 kapsli z Witnicy - każdy inny i w b.d. stanie. Do kolekcji doszła: Dania, Francja,Chorwacja, Portugalia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Irlandia i Włochy.

Całe sczeście że wychodziłem pierwszy

:lol:

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#506 Post autor: Tomek »

Trzeci pisze: Łącznie znalazłem 9 kapsli z Witnicy - każdy inny i w b.d. stanie. Do kolekcji doszła: Dania, Francja,Chorwacja, Portugalia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Irlandia i Włochy.
Super. :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#507 Post autor: bucik »

19 kartki przejdą do historii jako pierwsze spotkanie tuż po opublikowaniu nowego wymiaru katalogu kapsli.

Spotkanie odbyło się w lokalu o intrygującej nazwie: „Wlazł kotek”. Lokal okazał się miejscem bardzo chillout-owym – stylowe wygodne kanapy, przepyszne lane czeskie piwo w rewelacyjnej cenie. Nastrój chilloutowy na tyle Nam się udzielił, że nikt nie pomyślał o zrobieniu żadnego zdjęcia upamiętniającego spotkanie.

Pierwszym hasłem wieczoru było słowo „parowanie” – i bynajmniej nie chodzi o przejście ze stanu stałego w lotny :). „Parowanie” nabrało nowego znaczenia – od teraz każdy chce być sparowany;) I właśnie początek spotkanie zdominowali kolekcjonerzy, których sparował nowy portal kapslowy. A byli to głównie Ci, którzy za dnia i nocy z mozołem wprowadzili do bazy swoje braki i dublety.

Nic dziwnego, że owacyjnie został przywitany Paweł – sprawca całego zamieszania oraz kapslowej rewolucji. Od obecnych usłyszał kilka ciepłych słów i gratulacji. Eryk przekazał „pozdrowienia” od żony, która utraciła męża na 3 dni na rzecz nowego portalu

Mamy 19 spotkanie i kolejnego debiutanta – Swoją obecnością zaszczycił nas Kowalsik – ciekawe czy mu się podobało i nas jeszcze odwiedzi;). Kowalsik w miejsce wielkiego nieobecnego Lolka bawił nas opowiadaniami kapslowymi m.in. o podróżowaniu kilka lat temu po Warszawie po sklepach spożywczych w poszukiwaniu serii z Pokemonami na Mirindzie oraz 7Up_ie

Lokal bezdyskusyjnie spełnił swoje wymagania, które stawiamy sobie przed wyborem miejsca spotkania – ciekawe piwnie, spora przestrzeń, możliwość imprezy zamkniętej oraz niezłe światło.
Padła kilkukrotnie propozycja (i to nie od tych co mają najbliżej) aby lokal został wybrany na stałe miejsce spotkań ZK.

Wszyscy pytali gdzie jest Lolek – tak się nie robi;) – termin był ustawiany pod Ciebie.

Oczywiście seria z Witnicy była jednym z głównych tematów spotkania – minęło już ponad dwa tygodnie, a w Warszawie nie ma miejsca gdzie można kupić te kapsle na piwie. Nawiązując do wątku zamieszczonego przez Trzeciego powyżej to na myśl przychodzi tylko jedno słowo: PROWOKACJA – Bo nikt Nam nie powie, że te kapsle znalazły się tam przypadkowe. :) - szczególnie, że każdy po wyjście przekopał zaspy i zrobił za dozorcę robotę odśnieżania i nic…

Na koniec spotkania przybył Chinet – który zaprezentował kilka stron z kapslami odmianami. Zostały one oczywiście poddane skrupulatnej ocenie fachowców, Paweł zabrał część do domu – co może wróżyć nowymi wzorami w katalogu :)

Dla porządku należy wymienić wszystkich uczestników – a byli to kolejno: PGA, Smok, Funboy, Bucik, Trzeci, Kibi, Krzysiek, Paweł, Kowalsik, Eryk, Chinet.

Dziękujemy za wieczór i… do następnego spotkania.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#508 Post autor: Trzeci »

bucik pisze: Oczywiście seria z Witnicy była jednym z głównych tematów spotkania – minęło już ponad dwa tygodnie, a w Warszawie nie ma miejsca gdzie można kupić te kapsle na piwie. Nawiązując do wątku zamieszczonego przez Trzeciego powyżej to na myśl przychodzi tylko jedno słowo: PROWOKACJA – Bo nikt Nam nie powie, że te kapsle znalazły się tam przypadkowe. :) - szczególnie, że każdy po wyjście przekopał zaspy i zrobił za dozorcę robotę odśnieżania i nic…
Te zaspy to ja też przekopałem. Różnica jest taka że ja zrobiłem to pierwszy :) Nie no, a tak naprawdę to nie było trudne. Leżały koło siebie - frontem do klienta :)

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 670
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#509 Post autor: lowolak »

bucik pisze: Wszyscy pytali gdzie jest Lolek – tak się nie robi;) – termin był ustawiany pod Ciebie.
pode mnie ? słyszałem różną argumentację i o gościach z giełdy i o feriach zimowych, ale jeśli termin był tylko pode mnie to faktycznie mam mega wyrzuty sumienia.

Generalnie przy okazji wpisu do końca lutego jestem nieobecny w każdym tego słowa znaczeniu. Walczę o swoją a tym samym rodziny egzystencję więc wszystko "inne" muszę pozostawić z boku.

ps. miło przeczytać o utrzymanej "Zielonej" atmosferze

Pozdrawiam więc i do zobaczenia/usłyszenia w marcu
sPISkowej propagandzie mówię NIE

ZieloneKartki
Posty: 230
Rejestracja: 27 lipca 2011, 19:54

#510 Post autor: ZieloneKartki »

Organizatorzy Zielonych Kartek serdecznie zapraszają na XX Zielone Kartki.

XX jubileuszowe spotkanie odbędzie się ostatniego dnia miesiąca 29.02.2012 r w środę.
Miejscem spotkania będzie tak jak ostatnio lokal "Wlazł Kotek"
W ramach przypomnienia lokal mieści się przy ulicy Górczewskiej 228. Między TESCO a ul. Lazurową.
http://www.wlazlkotek.pl/
Startujemy standardowo od godziny 17:00

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie się na listę obecności.

ZielonoKartkowcy

ODPOWIEDZ