Tak dopytam, z regulaminu Polska Plus <50% to jest ten arkusz oznaczony Premium tak? - którego raczej nie będę ruszał.
A polska Standard to są pozostałe (pomijając niebelkowane / serie etc) i tu wymiana nie musi być co do procenta tylko muszą być w przedziale 50-70 % ?
Czy Serie (np. 100 mostów) mogę dołożyć a wyjąć Polskę Standard?
Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
TAK
Nie, nie musi być co do procenta, byle mieścić się w tym przedziale.
Z reguły nie podajemy w zestawieniu wymiany procentowej popularności kapsli.
W ramach dobrego obyczaju, fajnie byłoby też gdybyś nie wyciągnął z paczki tylko samych kapsli 50-55% a dołożył w zamian 65-70%
Rozumiem, że nie masz już co wyciągać z aktualnego zestawu "Serie"???
Nie wiem jak inni, ale na moje możemy się na to zgodzić, jeżeli te Mosty potraktujemy jako nowości z 2025 i każdy kolejny uczestnik będzie mógł je wyciągnąć za dowolne kapsle z przedziału 50-70% lub inne nowości z lat 2025-2026.
Co do innych serii z wcześniejszych lat sprawa nie jest już taka oczywista, bo jak porównać popularną serię z kapslami browarnuanymi? Podana w katalogu popularność nie jest raczej porównywalna, bo np. nie wszyscy zbierają Serie.
Two beers or not two beers... that is the question!
https://katalogkapsli.pl/lista-brakow/Serek
https://katalogkapsli.pl/powtorki/Serek
https://katalogkapsli.pl/lista-brakow/Serek
https://katalogkapsli.pl/powtorki/Serek
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Wybacz Valdi, przeczytałem Twój post na bieżąco, nie mogłem akurat odpisać i... zapomniałem.
Wyłączając Kormorany cała reszta kapsli w dziale Serie jest dla mnie równoważna z kapslami z działu Browary. W moim odczuciu seria Stu Mostów jest nawet "lepsza" niż Polska Standard więc taką wymianę bym zaaprobował. W drugą stronę już niekoniecznie. Jeśli chodzi o inne serie, to kierowałbym się katalogowymi procentami - nie ma sensu wkładać do paczki zielonych Żubrów czy Żywiołów z Braniewa które przekraczają 70%. Ale serie z Witnicy na pewno będą się łapały.
Generalnie takie wymiany traktowałbym raczej jako wyjątkowe przypadki i każdorazowo szukał tutaj aprobaty, niż tworzył dodatkowe zasady obowiązujące dla wszystkich serii.
Wyłączając Kormorany cała reszta kapsli w dziale Serie jest dla mnie równoważna z kapslami z działu Browary. W moim odczuciu seria Stu Mostów jest nawet "lepsza" niż Polska Standard więc taką wymianę bym zaaprobował. W drugą stronę już niekoniecznie. Jeśli chodzi o inne serie, to kierowałbym się katalogowymi procentami - nie ma sensu wkładać do paczki zielonych Żubrów czy Żywiołów z Braniewa które przekraczają 70%. Ale serie z Witnicy na pewno będą się łapały.
Generalnie takie wymiany traktowałbym raczej jako wyjątkowe przypadki i każdorazowo szukał tutaj aprobaty, niż tworzył dodatkowe zasady obowiązujące dla wszystkich serii.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku 
Czy bierzesz już udział w Zielonej Lidze Typerów?
Czy bierzesz już udział w Zielonej Lidze Typerów?
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Też mi się tak wydawało, ale wolałem się upewnić.
W przyszłym tyg paczka leci dalej.
CC.I # 2675
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Chciałbym podbić ws. naszej zabawy.
Co się dzieje z naszą Paczką, rozumianą w dwójnasób:
1. Paczka jako przedmiot wysyłki i wymian - Valdi, dawno temu napisałeś, że Paczka poleci dalej w następnym tygodniu... Nie napisałeś tylko który to tydzień
2. Paczka jako grupa ludzi biorących udział - na liście, po mnie darmo szukać kolejnych chętnych. Zachęcam do dołączenia. Nie dajcie się prosić. A prosi to się...
Co się dzieje z naszą Paczką, rozumianą w dwójnasób:
1. Paczka jako przedmiot wysyłki i wymian - Valdi, dawno temu napisałeś, że Paczka poleci dalej w następnym tygodniu... Nie napisałeś tylko który to tydzień
2. Paczka jako grupa ludzi biorących udział - na liście, po mnie darmo szukać kolejnych chętnych. Zachęcam do dołączenia. Nie dajcie się prosić. A prosi to się...
Two beers or not two beers... that is the question!
https://katalogkapsli.pl/lista-brakow/Serek
https://katalogkapsli.pl/powtorki/Serek
https://katalogkapsli.pl/lista-brakow/Serek
https://katalogkapsli.pl/powtorki/Serek
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Może kiedyś
7153 PL
3550 P
x800 N
PEPSI 67 krajów
BCWC 1
G 43(11) / ZG 0
SK 4 / ZK 17
GCD 1 / SWK 2
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.
3550 P
x800 N
PEPSI 67 krajów
BCWC 1
G 43(11) / ZG 0
SK 4 / ZK 17
GCD 1 / SWK 2
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Czyli w skrócie - paczka sobie leży u Valdiego od dwóch miesięcy.
ZIELONE KARTKI NA FB
Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.
Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.
Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]
Leży, bo nie mam danych do wysyłki dalej, a i chętnych za dużo nie ma.
CC.I # 2675